Звіт про роботу акумулятора ноутбука, що працює на Windows 10

Термін служби батареї не є вічним. Після декількох років інтенсивного використання ноутбук або планшет почне вимагати частої підзарядки, оскільки літій-іонні осередки акумулятора піддаються ефекту старіння, що призводить до зменшення його фактичної ємності. Для спостереження за погіршенням стану батареї з плином часу можна скористатися наявними в Windows 10 звітом про працездатність акумулятора.

Інструмент під назвою «PowerCfg«, Був представлений ще в Windows 8. Ця прихована функція дозволяє отримати вичерпну інформацію про акумулятор гаджета, його залишилася ємності і працездатності. Оскільки доступ до даної функції можна отримати тільки за допомогою командного рядка або утиліти PowerShell, деякі користувачі Windows знають про її існування.

Генерація звіту про стан батареї

Спочатку відкриємо вікно терміналу. Для цього необхідно викликати меню «Пуск»І знайти там підкатегорію«Службові – Windows«, Всередині якої знаходиться необхідна утиліта. Щоб запустити термінал від імені адміністратора, клікніть на пункті «Командний рядок»Правою кнопкою миші, у випадаючому списку вибрати«додатково“, а потім “Запуск від імені адміністратора«.

Перегляд інформації про батарею в звіті

У першому розділі звіту міститься коротка інформація про пристрій і встановлених акумуляторах (одному або декількох). У підрозділі «Installed batteries»Представлені дані про виробника батареї, вказана її модель, тип, проектна ємність і поточна повна зарядна ємність. Проектна місткість вказує не теоретичне рівень заряду нової батареї.

У наступному розділі показано, як пристрій витрачало енергію акумулятора протягом останніх трьох діб. Тут відображаються різні режими енергозбереження (активний і неактивний), задіяні під час роботи пристрою, і кількість витраченого заряду на площині кожної з сесій. У підрозділі «Usage History»Представлено детальний звіт про тривалість використання ноутбука або планшета з моменту включення до відключення пристрою.

Нижче знаходиться найбільш корисний підрозділ, що має назву «Battery capacity history«. Тут відображається інформація про рівень деградації батареї з плином часу. Проаналізувавши дані графи «Full Charge Capacity»Можна простежити поступове зменшення ємності акумулятора, зазначеної в mWh (міліватт-годину) за весь період використання.

Іноді виникають аномалії, коли показник повної ємність батареї періодично збільшується. Обчислення повної зарядної ємності не є досить точним, до того ж, існує маса факторів, що впливають на даний показник (навколишня температура, час зарядки та інше). Невеликі коливання в даних допустимі, проте будь-які істотні скачки є сигналом про можливе швидке виході акумулятора з ладу.

В останньому підрозділі звіту відображається передбачуваний час роботи пристрою в залежності від фактичної ємності батареї. Логічно чекати поступового зниження цього часу, але на практиці воно може істотно відрізнятися від розрахункового.

Наскільки точні дані звіту

Якщо сценарій використання пристрою змінюється день у день, швидкість витрати заряду батареї буде істотно варіюватися. Випускаються Microsoft оновлення операційної системи, що підвищують ефективність роботи Windows, також можуть впливати на час автономної роботи ноутбука або планшета, компенсуючи поступове зниження ємності акумулятора.

Кращим способом оцінки тривалості роботи від батареї є перегляд останнього запису звіту. Windows розраховує час автономної роботи пристрою при поточній ємності на основі сукупних даних, зібраних з моменту установки операційної системи. І, хоч ці дані не відрізняються високою точністю, вони допомагають сформувати уявлення про поступове зниження потужності акумулятора з плином часу.

Ссылка на основную публикацию