Журнал подій Windows 10 – що це і як його відкрити

Більшість користувачів персональних комп’ютерів навіть не знають про такий додаток, як журнал подій. Це спеціальна функція для перегляду всіх подій, які відбуваються в встановленої на ПК операційної системи. Саме в ньому відображаються критичні помилки, попередження та інша важлива інформація, як для звичайних користувачів, так і для власників серверів.

У цій статті ми детально розберемо цю тему і дізнаємося, що це таке, де можна подивитися журнал подій в Windows 10 і яким чином його використовувати.

Для початку варто сказати, що ця служба реєструє абсолютно все, що відбувається на комп’ютері. Здійснюється запис повідомлень і помилок, в тому числі в роботі драйверів, додатків і програм. Шляхом регулярного перегляду і вивчення історії можна легко виявити проблеми та слабкі місця в захисті пристрою, що особливо корисно для серверів.

Як відкрити?

Знайти і відкрити журнал подій досить просто, для цього необхідно в пошуку Windows 10 ввести словосполучення «Перегляд подій» і клацнути по ньому. Але в разі якщо у вас деактивовано індексування, то це спроба не принесе результату.

І як варіант можна:

 • Увійти в «Панель управління» і зайти в розділ «Адміністрування». Тут і буде перебувати потрібний нам пункт.

Вся інформація буде розділена на відповідні групи. Наприклад, відкривши журнал додатків, у вас буде можливість переглянути всі повідомлення про роботу програм. Абсолютно всі системні події, пов’язані з Віндовс 10, відображаються в ньому.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Спочатку дана служба розроблялася виключно для адміністраторів, які постійно ведуть моніторинг стану серверів, виявляють помилки і причини появи, і після чого намагаються швидко їх усунути.

Не лякайтеся, якщо ваш пристрій працює справно, але в журналі є попередження про помилки, адже це нормальне явище для ОС. Будь-які збої, в тому числі незначні, вносяться до реєстру, тому не варто переживати.

Як використовувати?

Більшість «професійних» користувачів впевнені, що звичайним користувачам не потрібно навіть занурюватися в цю тему, адже вона ніколи їм не знадобиться. Однак це зовсім не так, адже цей інструмент неймовірно корисний в окремих ситуаціях.

Наприклад, якщо з’являється синій екран або ваша система сама по собі перезавантажується час від часу. Чому це відбувається і що послужило причиною можна швидко дізнатися в журналі подій системи. Якщо помилка пов’язана з оновленням драйверів, то там буде вказано обладнання, з яким виникає проблема, і ефективні шляхи для її вирішення.

Для спрощення пошуку потрібного звіту потрібно запам’ятати час виникнення ситуації і, виходячи з тимчасових рамок, шукати помилку.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Також ще однією важливою функцією є запис завантаження операційної системи, коли вказується її початок, закінчення і тривалість. Більш того, до вимикання комп’ютера можна прив’язати необхідність введення причини. Вона буде відображатися в нашому журналі. Це особливо корисно для адміністраторів серверів, адже їм важлива кожна деталь.

способи очищення

Існує п’ять основних способів, за допомогою яких можна очистити журнал подій:

 1. Ручний спосіб.
 2. «Батник» – спеціальний файл з розширенням «* .bat».
 3. Через командну консоль «cmd».
 4. Через «PowerShell».
 5. Утиліта CCleaner.

Давайте більш детально розглянемо кожен із запропонованих способів і дізнаємося, як їх застосовувати на практиці.

Очищення ручним способом

В першу чергу я пропоную розглянути спосіб самостійної очищення звітів в Windows 10. Він досить простий і не вимагає використання спеціальних команд і встановлення сторонніх програм.

Все що потрібно, це:

 1. Відкрити журнал подій, як ми це робили раніше на початку статті.
 2. Натиснути по потрібного розділу правою кнопкою миші і вибрати пункт «Очистити …».

Як ви бачите, все гранично просто. Однак в деяких ситуаціях все ж доводиться користуватися іншими способами, про які ми поговоримо нижче.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Створення і використання bat файлу

Ще один досить простий спосіб, який дозволить швидко провести очищення. Давайте розберемо його детальніше:

 1. Для початку потрібно створити звичайний текстовий файл. Клацаємо правою кнопкою миші по робочому столу і вибираємо «Створити» – «Текстовий документ».
 2. Вставляємо в нього спеціальний код.
 3. У верхньому меню вибираємо «Файл
  – Зберегти як».
 4. Вказуємо будь-яке ім’я. В кінці імені вказуємо розширення «.bat». У графі «Тип файлу» вибираємо «Все файли» і натискаємо «Зберегти».
 5. Тепер наш файл повністю готовий до запуску. Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і запускаємо з правами адміністратора. Після цього всі повідомлення додатків, помилки та інші звіти втечуть.

Якщо вам ліньки створювати цей файл, то готовий варіант можна скачати за посиланням.

Через командну консоль

Також почистити журнал подій від помилок, попереджень та інші матеріали можна через командний рядок «cmd».

 1. Щілинах по значку пошуку і в відкрилася рядок вводимо фразу «командна».
 2. У результатах пошуку бачимо «Командний рядок», натискаємо по ній правою кнопкою миші і запускаємо від імені адміністратора.
 3. Далі в консоль вставляємо код, який знаходиться всередині лапок «for / F« tokens = * »% 1 in ( ‘wevtutil.exe el’) DO wevtutil.exe cl«% 1 “», натискаємо «Enter» і чекаємо закінчення процесу.

Після цього всі звіти та замерзання.

через PowerShell

В операційній системі Windows 10 передбачена більш посунути версія командного рядка – «PowerShell. Очистити журнал подій за допомогою даного інструменту дуже просто.

Давайте розберемо все по кроках:

 1. Натиснути на «пошук» і ввести фразу «power». У результатах пошуку відобразитися «PowerShell», потрібно натиснути на нього правою кнопкою миші і запускаємо з правами адміністратора.
 2. У вікно, що з’явилося вводимо команду всередині лапок «wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl «$ _»} », тиснемо« Enter »і чекаємо закінчення процесу.

Швидше за все, ви зіткнетеся з помилкою, але не варто лякатися, тому що це нормально. Всі розділи будуть очищені.

програма CCleaner

Широко відома програма CCleaner дозволяє провести повне очищення системи, реєстру від непотрібних файлів і невірних записів. Завдяки цьому прискорюється робота системи. Відмінно функціонує на різних ОС, включаючи Windows 10. До того ж вона має безкоштовну версію з досить непоганим функціоналом.

 1. В першу чергу її потрібно завантажити, встановити і запустити.
 2. Переходимо в розділ «Очищення» і у вкладці «Windows» встановлюємо галочку навпроти потрібного нам пункту.
 3. Починаємо процес.

Таким чином, ми очистимо журнал подій і додатково оптимізуємо роботу Windows 10.

Дана тема не настільки динамічна і цікава як, наприклад, відновлення системи або боротьба з шкідливим програмним забезпеченням, але не менш важлива.

Ссылка на основную публикацию