Здивуйте колег діаграмою-циферблатом в Excel

Якщо Ви шукайте сучасний спосіб візуалізації даних, зверніть увагу на діаграму-циферблат в Excel. Діаграма-циферблат буквально створена для того, щоб прикрашати собою приладову панель, а за схожість з автомобільним спідометром її також називають діаграма-спідометр.

Діаграма-циферблат відмінно показує рівень ефективності та етапи завершеності.

Крок за кроком:

 1. Створимо в таблиці стовпець Dial (Що означає циферблат) і в його перший осередок введемо значення 180. Потім введемо діапазон даних, що показують ефективність, починаючи з негативних значень. Ці значення повинні складати частину від 180. Якщо вихідні дані виражені у відсотках, то їх можна перетворити в абсолютні величини, помноживши на 180 і розділивши на 100.
 2. виділіть стовпець Dial і створіть кільцеву діаграму. Для цього на вкладці вставка (Insert) у розділі діаграми (Charts) натисніть маленьку стрілку в правому нижньому кутку (показана на малюнку нижче).
 3. Відкриється діалогове вікно вставка діаграми (Insert chart). Відкрийте вкладку всі діаграми (All Charts) і в меню зліва клікніть кругова (Pie). Серед запропонованих підтипів виберіть кільцеву (Doughnut) діаграму і натисніть ОК.
 4. На аркуші з’явиться діаграма. Для того, щоб вона стала схожа на справжній циферблат, потрібно трохи змінити її зовнішній вигляд.
 5. виділіть точку 2 в ряді даних Dial. В панелі Формат точки даних (Format Data Point) змініть параметр Кут повороту першого сектора (Angle of First Slice) на 90 °.
 6. виділіть точку 1 і в панелі Формат точки даних (Format Data Point) змініть заливку на ні заливки (No Fill).

Тепер діаграма стає схожою на діаграму-циферблат. Залишилося до циферблату додати стрілку!

Щоб додати стрілку, потрібно ще одна діаграма:

 1. Вставте стовпець і введіть значення 2. У наступному рядку введіть значення 358 (360-2). Щоб зробити стрілку ширше, збільште перше значення і зменшіть друге.
 2. Виділіть стовпець і створіть з нього кругову діаграму також, як було описано раніше в цій статті (крок 2 і 3), вибравши кругову діаграму замість Кільцевій.
 3. В панелі Формат ряду даних (Format Data Series) змініть заливку більшого сектора діаграми на ні заливки (No Fill) і кордон на немає межі (No Border).
 4. Виділіть маленький сектор діаграми, який буде грати роль стрілки, і змініть кордон на немає межі (No Border). Якщо потрібно змінити колір стрілки, то виберіть параметр Хмарно заливка (Solid Fill) і відповідний колір.
 5. Клацніть по фону області діаграми і в панелі, що з’явилася змініть заливку на ні заливки (No Fill).
 6. Натисніть іконку зі знаком плюс (+) Для швидкого доступу до меню елементи діаграми (Chart Elements) і приберіть галочки біля легенда (Legend) і Назва (Chart Title).
 7. Далі розмістіть стрілку над циферблатом і поверніть її в потрібне положення за допомогою параметра Кут повороту першого сектора (Angle of First Slice).

Готово! Ми тільки що створили діаграму-циферблат!

Ссылка на основную публикацию