Збільшуємо файл підкачки Windows 10 в кілька кліків

Збільшуємо свап

З попередніх статей зрозуміло, що Windows має спеціальний файл, який зберігає тимчасові «мегабайти» під час роботи за комп’ютером. Оперативної пам’яті не стає більше. Файл pagefile.sys просто бере на себе функцію ОЗУ, розвантажуючи останнім, якщо йому не вистачає ресурсів.

Відкриваємо властивості системи комбінацією клавіш Win + Pause / Break. Можна і через «Мій комп’ютер»: права кнопка мишки, розділ «Властивості». Заходимо в «Додаткові параметри».

У властивостях відразу з’являється потрібна нам вкладка «Додатково». Переміщаємося в розділ «Швидкодія», натискаємо на «Параметри».

Знову потрібна вкладка «Додатково», де у властивостях «Віртуальної пам’яті» вибираємо команду «Змінити».

Прибираємо галочку з «Автоматично вибирати обсяг …», встановлюємо маркер на «Вказати розмір» і задаємо два розмірні значення: вихідний і максимальний обсяг (в мегабайтах). Після цього натискаємо в усіх вкладках «ОК» і перезавантажуємо комп’ютер.

розмірні значення

Думки з цього приводу різні. Почнемо з офіційної позиції Microsoft: файл підкачки не повинен бути менше 400 Мб. Внизу останнього вікна ( «Загальний обсяг …») система призводить рекомендоване значення. На нашому комп’ютері 4Гб оперативки, і Windows вирішив, що нам необхідно виставити рівень файлу підкачки на мінімальні 1397 Мб. Хоча автоматично система зробила його об’ємом 2386 Мб.

Збільшувати розмір файлу pagefile.sys потрібно тільки при невеликому обсязі ОЗУ. Починаючи з 8 Гб самостійного збільшення взагалі не потрібно, тобто рекомендується встановити «Автоматичний вибір обсягу …». Стартуючи з 16 Гб файл підкачки взагалі може бути відключений.

Чим вище його обсяги, тим знижується продуктивність ПК. Система постійно звертається до файлу (по суті – до жорсткого диска), витрачаючи його ресурси. Оптимальним для 4 Гб оперативки буде 2Гб (2048 Мб) файлу підкачки. У нас система автоматично встановила трохи більше.

Важлива деталь! Рекомендується встановлювати ідентичний вихідний і максимальний обсяги. Файл також схильний до фрагментації, що зменшує швидкість роботи жорсткого диска. В даному випадку процес фрагментації буде мінімальним. Також якщо встановити однакові розміри, система не буде їх регулювати (вони фіксовані) і зайвий раз звертатися до диска.

Цікаві матеріали на тему «жорсткого диска»:

Дефрагментація жорсткого диска: розбір процесу.

Як прискорити жорсткий диск?

Ми показали, як збільшити файл підкачки в Windows 10. Рекомендується встановлювати великі розміри тільки в разі крайньої нестачі оперативної пам’яті. У більшості ситуацій система самостійно і правильно визначає потрібний обсяг.

Ссылка на основную публикацию