Збільшення гучності аудіозапису на комп’ютері і онлайн

Досить часто ми стикаємося з проблемою, коли необхідно збільшити гучність звуку аудіозаписи, але навіть збільшивши його до максимального значення, розуміємо, що аудіозапис все так само тихо відтворюється. Рішенням даної проблеми може бути програмне збільшення гучності самого аудіофайлу і подальше збереження для відтворення з уже підвищеної гучністю.

Для реалізації даного завдання ми можемо піти двома шляхами, або скористатися утилітами, які необхідно встановити на комп’ютер, або онлайн-сервіси для збільшення і редагування аудіо-доріжок. Різниця в цих методах, тільки в тому, що в настільних програмах є можливість більш тонкої настройки параметрів аудіофайлів, ніж в онлайн-сервісах.

утиліти:

 • MP3Gain;
 • Audacity;

Онлайн-сервіси:

 • Audioeditor (від diktorov.net);
 • mp3louder;

Дані рішення є абсолютно безкоштовними, русифікованими і не потребують будь-яких додаткових програм.

Mp3Gain

Програмне забезпечення, яке є дуже легким у використанні, не займає багато місця на жорсткому диску і призначено винятково для зміни стандартного рівня гучності аудіозаписів у форматі 3.

Посилання на скачування з офіційного сайту: http://mp3gain.sourceforge.net/download.php

Інструкція:

 1. При установці не пропустіть крок, в якому можна вибрати установку російськомовного інтерфейсу.
 2. Після того як запустите програму натисніть кнопку «Додати файл (и)» і виберіть 3 файл, для якого необхідно збільшити гучність.
 3. Далі, для зміни рівня гучності необхідно виділити доданий файл і збільшити виходить значення в поле «Норма гучності». У прикладі збільшено з 89, до 102 Db.
 4.  Для збереження зміненої аудіозаписи натисніть на кнопку «Тип Трек», дочекайтеся закінчення процесу форматування, після чого можна прослухати результат.

Також програма дозволяє завантажувати одночасно кілька пісень, яким необхідно збільшити гучність, що дозволяє заощадити час на форматуванні декількох аудіозаписів.

Audacity

Ця утиліта має на багато більше функцій і інструментів для роботи з аудіозаписами, але в ній досить просто реалізована здатність збільшити або зменшити гучність звуку в музиці, що і дозволило додати її в даний список. Програма є абсолютно безкоштовною і русифікованої. Що дозволяє ще простіше в ній орієнтуватися навіть новачкові.

Посилання на скачування з офіційного сайту: https://www.audacityteam.org/download/

Інструкція:

 1. Після установки і запуску програми, натискаємо на розділ «Файл» в лівому верхньому кутку і в меню вибираємо пункт «Відкрити». У вікні, шукаємо розташування аудіозаписи, якій необхідно збільшити рівень гучності і створюємо «Відкрити».
 2. Після того як файл завантажиться в програму, ми побачимо звукову діаграму, це і буде сигналом успішного завантаження.
 3. Далі для збільшення загальної гучності необхідно скористатися бігунком посилення, який розташований в лівій частині звукової діаграми.
 4. Після того як визначилися з рівнем гучності необхідно все зберегти. Для цього натискаємо на меню «Файл» розташованого в лівому верхньому кутку вікна програми, і вибираємо розділ «Export», вибираємо формат, в якому потрібно зберегти аудіозапис і потім місце на жорсткому диску.

У даної програми є кілька способів збільшення гучності звуку, і в цьому прикладі був приведений найбільш простий і швидкий.

Audioeditor (від diktorov.)

Редактор аудіо онлайн, який призначений для обрізки музики і створення рингтонів. Даний сервіс також має дуже зручний і простий інструмент зміни гучності музики. Сайт є повністю російськомовним, зі зручним інтерфейсом, який не зажадає особливих знань від користувача для роботи в ньому. Головною перевагою є робота з різними форматами аудіозаписів.

Посилання для переходу на сервіс: https://tools.diktorov.net/audio-editor.html

Інструкція:

 1. Після того як перейшли на веб-сторінку ви побачите блакитну область з написом: «Перетягніть сюди аудіо файл», вам достатньо буде вибрати потрібний файл натиснути по ньому лівою кнопкою миші і не відпускаючи її перетягнути в цю область на сайті.
 2. Якщо все пройшло успішно, тоді ви побачите звукову діаграму файлу, що і буде підтвердженням успішного завантаження файлу на сервіс.
 3.  Для збільшення або зменшення рівня гучності, ви можете скористатися інструментів в правій частині панелі, який представлений у вигляді кнопок «плюс» і
 4. Після того як закінчите редагування звукового файлу, натисніть на кнопку «
  Зберегти зміни», і декілька разів натисніть «Завантажити файл».

Таким чином ви легко, і без необхідності установки будь-яких програм на комп’ютер зможете збільшити гучність голосу на аудіозаписи.

mp3louder

Даний веб-сервіс призначений для роботи тільки з файлами формату 3, і був створений виключно для регулювання гучності, і будь любо інших функцій не має.

Посилання для переходу на сервіс: http://www.mp3louder.com/ru/

Інструкція:

 1. Все досить просто, вам необхідно натиснути на кнопку «Відкрити» і в віконці, що з’явилося вибрати потрібний 3 файл.
 2.  Далі в пункті «Вибір дії» вибрати відповідний для вас варіант зміни гучності, або збільшити, або зменшити.
 3. У розділі «На скільки децибел?», Вибрати відповідний рівень. Спочатку сервіс сам автоматично пропонує рівень збільшення гучності, при якому Аудіо запис не буде псуватися, і позначає даний рівень написом: «Рекомендований».
 4. І останнє, потрібно визначиться з каналом, в цьому пункті вибирайте розділ «Всі канали», якщо необхідно збільшити гучність всієї пісні.
 5. Готово, після вибору всіх параметрів натисніть на кнопку «Завантажити зараз».

Сервіс є досить простим, але і в ту ж саму чергу дуже мізерним на інструменти та варіанти настройки. З іншого боку, якщо у вас стоїть місія тільки збільшення гучності, тоді даного сервісу вам буде досить.

висновок

На закінчення, слід згадати, то що всі представлені в статті утиліти є варіантами найбільш швидкого і простого способу збільшення рівня гучності в аудіозаписах.

Ссылка на основную публикацию