Збій запиту дескриптора USB пристрою в Windows 10: код 43

За результатами аналізу пошукових систем, можемо з упевненістю сказати, що проблема кодів 43 і 45 йде рука об руку з десяткою з самого початку, і тепер ще не вирішена. Більш того – в англомовному домені запевняють, що те ж саме іноді спостерігалося на вісімці. А ось сімка просто не ставила пристрій, але повідомлення про помилку не дошкуляла (кожні кілька хвилин). Є навіть повідомлення від одного користувача, один з USB-хабів якого не ставилося. Прийшла десятка, і він відчув на собі всю красу ситуації, коли виникає збій запиту дескриптора USB пристрою в ОС Windows 10.

Від себе можемо додати, що пристрої згаданого інтерфейсу дійсно поводяться дивно в інших ситуаціях. Наприклад, можуть відключатися, і хаб вже нічого не бачить з того, що намагається підключити користувач. Допомагає тільки перезавантаження системи. Виходить, що це проблема ОС Windows, і вона як і раніше спостерігається в багатьох випадках. Неусувне її визнають і на офіційному сайті корпорації. Хоча рекомендують робити багато чого: переставити драйвери, спробувати інший шнур, скачати всі оновлення. Майстрам зрозуміло, що ці поради є найзагальнішими рекомендаціями, і нічого путнього привнести в життя користувача не можуть. На кожну проблему можна дати саме ці поради: не працює браузер – перевір кабель, не бачиш мишку – став ПО і так далі.

коли виникає

За заявами користувачів, проблема може спостерігатися абсолютно з будь-якими пристроями, що підключаються по інтерфейсу USB. Або, у всякому разі, майже з будь-якими.

 • Хаби.
 • Телефони (смартфони).
 • Вентилятори (інтерфейс не уточнений, але ми вважаємо, що це все-таки USB, іншого просто не дано).
 • Зовнішні накопичувачі (в тому числі карти).

Від себе додамо, що з якоїсь причини на професійній версії десятки не ставиться кард-рідер (це теж USB шина), хоча на домашній працює без сучка і задирки.

Вирішується?

Ми вже дали відповідь – проблема вирішується вкрай рідко. Ось деякі, здебільшого марні, поради користувачів:

 • Видалити обладнання з Диспетчера пристроїв. Це цілком підходить для того випадку, коли телефон просто ставиться на зарядку.
 • Перезавантажити ПК і спробувати ще раз. Зрозуміло, що за такі поради поки ще не дають по морді … але …
 • Відключити можливість управління живленням. Це робиться в такий спосіб:
 1. Win + X для запуску Диспетчера пристроїв.
 2. Правий клік по проблемному обладнання.
 3. Властивості.
 4. Перехід на закладку Управление електроживленням, якщо така є.
 5. Зняти стоїть галку, обведений на скрині.
 • Оновити драйвер. Ця рада не можна сприймати з серйозністю, тому що десятка і так постійно намагається ставити свіжі дрова. Але якщо є бажання, клікніть в диспетчері правою кнопкою і виберіть відповідну опцію.

Ось типовий пост на цю тему в співтовариство Майкрософт answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/usb-device-not-recognized-unknown-usb-device/36683f9d-6236-4332-b8e5-37686817aa0f . Ви бачите, що біда залишилася у того, у кого трапилася.

Поради, що даються з боку Майкрософт, носять самий загальний характер. Простіше кажучи, у компанії поки що ні рішення. Думаєте, пройшов рік, і тепер все змінилося? Ні в якому разі – ті ж самі пости у всесвітній павутині. Ось, будь ласка, адресу support.microsoft.com/sk-sk/kb/310123, переконайтеся самі (використовуйте машинний переклад, якщо не знаєте мови). Докладаємо два скрін:

 • Дата поновлення поста.
 • Переклав комп’ютер, не дуже гладкий, але сутність інформації цілком зрозуміла: з Диспетчера пристроїв потрібно спробувати дістати додаткову інформацію (через майстер усунення неполадок).

На сторінці є ще посилання, але всі вони дають схожі шляхи вирішення. Тобто, очевидні для кожного користувача.

заборона

Ми в курсі, що багато підключають телефон просто зарядитися. А бачать постійні помилки. Чому не користуватися адаптером? Сто причин, одна з яких в тому, що людина знаходиться в дорозі і вирішив не брати в дорогу зайве. А тут таке … Просто забороніть установку свого USB пристрою через групові політики. Ось приблизний шлях (бо ОС у кожного все-таки своя і трохи відрізняється):

 1. Win + R для запуску оснащення Виконати.
 2. Ввести gpedit.msc (потрібні права адміністратора).
 3. В оснащенні знайти наступний шлях:
 • Конфігурація ПК.
 • Адмінськие шаблони 🙂
 • Система.
 • Установка пристрою.
 • Обмеження на установку пристроїв.

Показаний на зображенні ключ тільки один з багатьох, які можна застосувати в даній ситуації. Знайдіть код пристрою (через диспетчер з меню Win + X), введіть його в цю політику і встановіть. Як саме? дивіться:

 • Натискаємо Win + X.
 • Вибираємо потрібний нам диспетчер.
 • Знаходимо що не працює пристрій.
 • Натискаємо правою кнопкою миші.
 • Вибираємо Властивості.
 • Переходимо на вкладку Відомості.
 • У випадаючому меню вибираємо ВД Обладнання. Це воно саме і є. Чому назви відрізняються? Тому що переклад інтерфейсу ОС Віндовс на російську мову не відрізняється великою точністю. Нас там не було, отже, у хлопців було мало шансів добре зробити роботу.

Ось ці назви копіюйте за допомогою правого кліка по рядку і вписуйте в редактор групових політик. Після цього при спробі під’єднати гаджет побачите, що установка його заборонена. Не забудьте поставити checkbox сторінки ключа політик в положення Включено. Інакше кнопка показано активується.

Зверніть увагу, що телефон не обов’язково виймати, якщо поставити галочку внизу Також застосувати … Але при цьому система буде дошкуляти повідомленнями про помилку. Як кажуть злі язики, сканування обладнання ведеться постійно, і зупинити його … вони не знають, як зупинити.

приклад

Часто користувачі говорять, що проблема виникає з iPad, зокрема Nexus 4. У нас був Nexus 7, який справно працює. Давайте-як його відключимо!

 1. Переходимо в Диспетчер пристрій (через Win + X).
 2. У переносних пристроях знаходимо прилад.
 3. Натискаємо правою кнопкою.
 4. Переходимо в Властивості.
 5. Йдемо на закладку Зведення і т. Д. По інструкції, даної вище.
 6. Копіюємо ідентифікатори і тут же вставляємо в групові політики.
 7. Тиснемо ОК і ставимо галку Також застосувати …, тому що наше пристрій вже підключено.
 8. Після натискання кнопки Застосувати Nexus 7 зник з провідника (перезавантаження не потрібна).
 9. Але значок блискавки, що означає процес заряду, залишився.

Як повернути моє пристрій: терміново хелп ми!

Ви швидко зрозумієте, що додати ідентифікатори в політики легко, і тепер наше пристрій спокійно заряджається, не турбуючи повідомленнями, але ось як назад видалити цю нісенітницю з реєстру? Виявляється, не все так просто. Справа в тому, що Біллі Гейтс погребував і нашою допомогою в якості програміста. Про результат, звичайно ж, нескладно здогадатися. Система сповнена багів і дивацтв:

 1. При спробі залишити поле порожнім, просто затерев ключ, виводиться повідомлення.
 2. Добре, ми трохи повозитися і виявили ось що:
 • Кількома мишкою по лівій частині таблиці.
 • Тиснемо DEL, запис зникає.
 • При спробі зберегти … те ж саме.

Даремно, даремно Біллі не хоче платити за наші послуги. Ну, гаразд, не будемо довго шкодувати компанію Майкрософт. Замість цього єдине знайдене рішення:

 1. Перете все, залишивши лише одну сходинку (що не забивати реєстр зайвої дурістю).
 2. Заносите в рядок довільний набір символів.
 3. Тиснете ОК.
 4. Профіт (пристрій з’являється в Провіднику)!

Єдиний недолік методики в тому, що при наявності пристрою з кодом «хелп ми!» Воно не встановиться на цей ПК. М-да, ймовірність цього, правда, не дуже висока. Як варіант, можна поставити checkbox в положення «не задано». Але можливість стерти інформацію остаточно тільки одна: вибрати «відключено». Ви б, звичайно, і без нас здогадалися про все це, полазити півгодинки з налагодження. Так що не потрібно подяк. Втім, зайві записи в реєстрі (на зразок наведеної вище) не рідкість. Що є швидше за все однією з причин поступового уповільнення роботи (у міру експлуатації ПК) і дає хліб розробникам численних твикеров.

До редагування: точка відновлення

До проведення операцій з редактором політик слід зробити точку відновлення системи для безпечного відкату, якщо раптом перестануть працювати клавіатура і мишка. Для створення точки:

 1. Win + X.
 2. Панель управління.
 3. Центр безпеки та обслуговування.
 4. Відновлення.
 5. Налаштування відновлення …
 6. Створити.

Власне, проблема вирішена. Принаймні збій запиту дескриптора пристрою не буде дошкуляти зайвими повідомленнями. Просто відключайте джерело проблеми на той термін, поки ситуація не виправиться. Не факт, що це взагалі відбудеться, але ймовірність є, тому що в Майкрософт знають про проблему. Та ж сама біда іноді іменується, як збій перерахування. І навряд чи вона виправиться установкою драйверів, тому що, за нашими відомостями, це ще нікому не допомагало.

Ссылка на основную публикацию