Збереження різних призначених для користувача даних

Різні файли, якими ви користуєтеся (до них, наприклад, можна віднести документи, фотографії, музику, фільми, проекти, створені в різних програмах, або файли збереження ігор), можна зберегти в архівному файлі за допомогою засобу міграції даних Windows, яке ми описували раніше. Але якщо з тих чи інших причин ви не стали використовувати цю програму, слід зберегти важливі для вас файли вручну. Збереження призначених для користувача файлів передбачає їх копіювання в безпечне місце, т. Е. На носій, вміст якого не буде знищено в результаті перевстановлення Windows. Для копіювання файлів можна використовувати провідник Windows або який-небудь файловий менеджер, наприклад, Total Commander.

Перш за все слід скласти список всіх даних, які ви хочете зберегти. Тут не варто поспішати. Спробуйте згадати і записати, в яких папках можуть перебувати важливі для вас файли. Можна «прочісувати» все папки поспіль: іноді цей спосіб допомагає знайти давно забуті файли, все ж представляють цінність.

Кожен користувач самостійно визначає структуру зберігання своїх файлів з інформацією про те, де недорого купити квіти оптом. Хтось використовує папку Мої документи для зберігання різних призначених для користувача файлів. Хтось «звалює» все підряд на робочий стіл. Хтось створює окремі папки для файлів певного типу. Тому однозначні рекомендації тут дати непросто. Ось тільки деякі місця на диску, які я б радив перевірити в першу чергу на предмет пошуку важливих файлів (диск C: наведено для прикладу, у вас буква диска може бути іншою):

  • персональна папка (це папка з ім’ям вашого профілю, розташована в папці C: Documents and Settings (Windows XP) або C: Users (Windows Vista));
  • робочий стіл;
  • робочі папки ігор. Якщо ви плануєте після переустановлення Windows встановити гру, яку ви не закінчили, ви можете переписати з робочою папки гри файли збереження. В цьому випадку ви зможете продовжити гру з того самого місця, на якому було зроблено збереження гри. Файли збереження найчастіше зберігаються в кореневому каталозі гри або у вкладеній папці Save і зазвичай мають розширення sav або в своїй назві містять поєднання save, autosave і подібні.

файли програм

Важливо відзначити, що в операційній системі Windows Vista (як і в Windows 7) більшість програм (і деякі ігри) зберігає свої файли налаштувань і інші об’єкти в папках Local і Roaming, що знаходяться в каталозі C: ​​UsersІмя вашого профілю запісіAppData. Наприклад, якщо ви користуєтеся програмою μTorrent, то слід скопіювати каталог C: UsersІмя вашого профілю запісіAppDataRoaminguTorrent, в якому крім конфігураційних файлів програми збережені і всі файли з розширенням torrent. За замовчуванням зазначені папки приховані, тому їх слід відобразити в налаштуваннях відображення папки, або вручну вказати шлях до папки в адресному рядку провідника.

Каталоги завантаження

Різні менеджери завантаження часто створюють папку Downloads, в яку записують завантажуються з Інтернету файли. Такі папки теж варто перевірити.

Ще раз нагадаю, що в цій справі поспішати не варто. Краще ретельно перевірити диск на предмет наявності важливих для вас файлів, витративши на це деякий час, ніж втратити результат довгої роботи або альбом улюбленого виконавця.

Ссылка на основную публикацию