Збереження картинок з Google Docs: 2 легких способу

З Google документів, як би то дивно не було, стандартним чином можна скачати картинки. Стандартним – тобто, коли ви натискаєте по картинці правою кнопкою миші і з меню вибираєте команду збереження. Наприклад, саме так це реалізовано в відомому Microsoft Word, OpenOffice Writer і аналогічних редакторах.

Може це пов’язано з тим, що Google Docs є онлайн сервісом, може ще чомусь, але факт залишається фактом 🙂 Проте є пара інших способів, теж не складних, про які я зараз і буду розповідати …

Навігація по статті:

Збереження зображень з гугл документів може завжди стати в нагоді. Наприклад, мені по роботі надсилають часто інформацію в гугл документах і мені її потрібно розміщувати на сайті коледжів. Так ось, якщо в доках є картинки, то доводиться їх зберігати на комп’ютер так чи інакше.

Для початку, щоб було зрозуміліше, покажу на прикладі, про що власне йдеться.

Ось є гугл документ з картинкою всередині. Якщо клікнути по цьому зображенню правою кнопкою миші, то в контекстному меню немає команди збереження і це дійсно так:

Отже, розглянемо 2 способи!

Спосіб №1. Збереження зображень окремо через код HTML код сторінки

Вельми хитрий спосіб і навряд чи до цього здогадаються новачка. Однак в тих випадках, коли потрібно зберегти на комп’ютер (втім і на будь-який інший пристрій) окремі картинки з Google Doc або просто-напросто їх там мало, то можна скористатися таким способом.

Суть в тому, що вам потрібно відкрити html-код сторінки з документів в браузері, знайти посилання на потрібну картинку і відкрити її в окремому вікні, після чого зберегти як звичайне зображення, знайдене в інтернеті.

Детальніше по кроках:

Показувати буду переважно на прикладі Google Chrome. В інших браузерах аналогічний принцип.

 1. Відкриваємо код сторінки в браузері.

  Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші (далі можливе використання абревіатури “ПКМ”) де-небудь поза області самого документа і вибрати “Подивитися код”. приклад:

  Поза області, оскільки всередині документа після клацання ПКМ з’являється власне меню гугла, яке нам зараз не потрібно.

  Відкриється так званий інспектор коду:

 2. Шукаємо код потрібної картинки.

  Відкривши код сторінки в спеціальному вікні, клікніть по опції вибору коду елемента (значок стрілочки, крайній зліва):

  Тепер наведіть мишкою на потрібну картинку і в інспектора коду відразу подсветится потрібний рядок з посиланням на картинку. Клікніть по картинці [1], а потім двічі клацніть по посиланню [2], що починається після href = ":

  Якщо ви правильно зробили, то посилання виділиться.

 3. Відкриваємо виділену посилання в браузері і зберігаємо картинку.

  Виділивши посилання, скопіюйте її в адресний рядок браузера і перейдіть по ній [1]. В результаті відкриється потрібне вам зображення, яке тепер ви можете зберегти, клікнувши по ньому ПКМ і вибравши стандартну команду браузера “Зберегти картинку як” [2].

  Залишилося лише через провідник Windows вибрати папку, куди буде збережена картинка і готово!

Спосіб №2. Завантаження документа як веб-сторінку (HTML, ZIP-архів)

Даний спосіб підійде відмінно, якщо в Google документі багато картинок, які вам потрібно завантажити на комп’ютер. Спосіб дуже просто!

Інструкція по кроках:

 1. Зберігаємо документ як архів з веб-сторінкою.

  У вашому документі гугла перейдіть в меню “Файл” – “Завантажити як” і виберіть “Веб-сторінка (HTML, ZIP-архів).

  Скачайте файл на комп’ютер в будь-яку папку, наприклад:

 2. Розпакуйте викачаний архів ZIP і в ньому перейдіть в папку images.

  Розпакувати архів можна через будь-який архіватор, наприклад, вбудований в Windows, а також WinRAR (інструкція тут), 7-Zip (інструкція) і ін.

  У цій папці ви побачите все картинки, який використовуються в Google-документі:

  Тепер можна завантажити картинки куди вам потрібно, переслати кому потрібно або виконати над ними інші дії 🙂

висновок

Вище були розглянуті 2 простих способи збереження картинок з документів Google. Який із способів застосовувати, вирішувати вам, але я роблю зазвичай так …:

 • Якщо завантажити потрібно пару картинок, то використовую спосіб 1;

 • Якщо картинок в документі багато, наприклад, десяток і всі вони мені потрібні, то використовую 2-й спосіб.

Написано на перший погляд багато, але це лише тому що намагався пояснити по докладніше, а на ділі все виконується буквально за хвилину 🙂

Сподобалася стаття? Чи не скупіться, поділіться в соц.сетях з друзями, адже і їм може бути корисний матеріал! 🙂 Дякую і побачимося в наступних статтях! 😉

Ссылка на основную публикацию