Зависає комп’ютер. Як зняти задачу

Буває, що зависає комп’ютер і не реагує ні на що: на натискання клавіш, клацання і руху миші. Покажчик в цей момент може бути не видно взагалі, залишатися нерухомим або прийняти вид пісочного годинника. У таких випадках кажуть, що завис комп’ютер. Іноді зависає НЕ Windows, а тільки певна програма. 

Якщо це сталося, не виконуйте ніяких дій, а почекайте 10-15 хв. Операційна система намагається самостійно вирішити проблему. Ви ж своїми діями (безладними маніпуляціями з клавіатурою і мишкою) заважаєте, віддаючи і без того перевантаженої машині непотрібні команди (цей метод усунення зависання на комп’ютері програми або всієї Windows, підійде так само і для операційних систем Windows 7, 8.1, 10).

Якщо очікування безрезультатно, викличте Диспетчер завдань. Для цього натисніть Ctrl + Shift + Esc або Ctrl + Alt + Del і у вікні, виберіть Диспетчер завдань.

Диспетчер завдань – корисна системна програма, за допомогою якої можна управляти роботою додатків і переглядати інформацію про них. Вона дозволяє, наприклад, вивчити список програм, які зараз працюють (не всі запущені програми видно на панелі, деякі функціонують у фоновому режимі), зупинити зависла програму, подивитися, скільки ресурсів комп’ютера споживає ту чи іншу програму і т. Д.

При першому запуску вікно Диспетчер завдань відображатиме мінімум інформації. Щоб воно прийняло розширений вид, натисніть кнопку Детальніше, розташовану в лівому нижньому кутку вікна.

на вкладці процеси вікна Диспетчер завдань відображається перелік усіх запущених додатків і процесів, для кожного вказано кількість споживаних ресурсів (процесора, ОЗУ, жорсткого диска, Мережі). Щоб знайти причину, зависання комп’ютера, подивіться, яка програма використовує найбільше ресурсів (особливу увагу звертайте на показники процесора і оперативної пам’яті). Щоб спростити завдання, відсортуйте додатки по одному з параметрів. Наприклад, щоб першим в списку відобразився процес, що вимагає найбільшої кількості оперативної пам’яті, клацніть кнопкою миші на заголовку стовпчика пам’ять

Знайдіть процес, який став причиною зависання комп’ютера, і в його контекстному меню виконайте команду зняти задачу. Якщо ви знайшли процес, надмірно використовує ресурси ПК, і хочете дізнатися, якою програмою він належить, в контекстному меню виконайте команду Відкрити розташування файлу.

Завдання спрощується, якщо ви заздалегідь знаєте, яка програма не відповідає, просто знайдіть її і зніміть завдання.

Якщо комп’ютер так і зависає і описані дії не принесли результату, натисніть Ctrl + Alt + Del і у вікні, виконайте команду вихід, а потім знову увійдіть в систему. В крайньому випадку примусово перезавантажте ПК, натиснувши кнопку RESET або утримуючи кілька секунд кнопку живлення на корпусі пристрою.

Ссылка на основную публикацию