Завантажувальна USB флешка Windows

Завантажувальна USB флешка допоможе не тільки встановити Windows на ваш персональний комп’ютер, але і перевстановити її, а може навіть і допомогти в відновлення забутого пароля. Будь то ноутбук, нетбук, а навіть може моноблок або неттоп. Чи не на кожному комп’ютері є можливість встановити операційну систему за допомогою оптичного приводу, з банальної причини: його немає або ж просто на просто це не зручно.

Чому саме флешка і переваги завантажувального USB накопичувача

До переваг USB дисків можна віднести зручність в використання, досить низька ціна, їх невеликий розмір, що сприяє безперешкодному переносу, універсальність: вся сучасна апаратура, не кажучи вже комп’ютерах, обладнані USB портами, flash накопичувачі найменше піддаються впливу зовнішніх факторів, таких як подряпини і пил. Хоч на цьому перерахування не закінчується, але цього переваги вже досить для використання саме завантажувального usb флешки для установки операційної системи на комп’ютер в порівняння з оптичними дисками.

Що потрібно для виготовлення завантажувальної флешки

  1. Само собою зрозуміло, необхідний USB флеш накопичувач, для сучасних операційних систем розмір пам’яті не повинен бути менше 4 гігабайт, буде перевагою мати накопичувач 8 гігабайт, але для такої операційної системи як Windows XP досить і одного гігабайта пам’яті, все залежить від розміру ISO образу бажаної до установки операційної системи.
  2. Образ системи ISO – це звичайний файл, який несе в собі копію оптичного диска, його можна як підготувати, так і знайти для скачування на просторах інтернету.
  3. Утиліта, за допомогою якої можна буде зробити системну флешку, про це піде мова далі.

У матеріалі статті будуть описані три способи запису образу на флешку, заснованих на таких утиліти як Windows 7 USB / DVD Download Tool, UltraISO trial, а якщо флешка необхідна для установки Windows XP, то потрібно перейти до розгляду керівництву по WinSetupFromUSB, що знаходиться ближче до кінця статті.

Завантажувальна флешка за допомогою Windows 7 USB / DVD Download Tool

Але на момент публікації матеріалу, дана утиліта від Microsoft вирішувала можливість з підготовкою настановної USB флешки для завантаження не тільки Windows 7, якщо судити по її назві, але і Windows 8, 8.1 і 10, тому якщо для установки необхідна більш рання версія операційної системи Windows , наприклад, XP слід перейти до опису роботи в WinSetupFromUSB, так само її виробник обіцяє коректну роботу тільки з оригінальними образами Windows.

Їли вам потрібна завантажувальна флешка саме для установки Windows 7 і пізніших видань Windows, то даний спосіб є найбільш зручним і простим, завантажуємо і встановлюємо дану утиліту:

Після запуску вже встановленої утиліти з’явиться вікно з полем вибору файлу джерела, натиснувши на кнопку виберемо заздалегідь підготовлений образ Windows.

Наступним кроком буде натискання на кнопки.

Якщо ISO образ на думку утиліти не підходить, то з’явиться вікно помилки.

Але оригінальний образ не повинен викликати ніяких підозр і з’являється нове вікно, в якому потрібно вибрати кнопку.

У наступному віконці Windows 7 USB / DVD Download Tool повинна автоматично з’явиться USB флешка, так само якщо в комп’ютері встановлено кілька USB носіїв і для створення завантажувального потрібна конкретна, флеш диск можна змінити.

Якщо ваш USB накопичувач, який ви бажаєте використовувати для підготовки завантажувальної флешки менше 4 гігабайт або ж він не визначається програмою, іноді це відбувається через те, що флешка має USB 3.0 інтерфейс підключення, з’явиться вікно, пропустити яке не вийде.

У нашому ж випадку, накопичувач має інтерфейс USB 2.0, а обсяг пам’яті становить 8 гігабайт, і ми натискає на кнопку.

З’явиться два вікна попередження, але нічого жахливого вони в собі не несуть, а всього лише попереджають про брак вільного місця і можливості втрати даних при їх видаленні або форматування. Не варто забувати, що інформація на флеш диску безповоротно зникне і якщо вона є необхідною, то необхідно попередньо її зберегти, натискаємо кнопку і в наступному вікні попередження кнопку.

Далі проходить форматування флешки і копіювання файлів образу або іншими словами створення інсталяційного USB пристрою.

Створення завантажувального Flash диска завершено, тепер установка Windows не змусить чекати.

Підготовка завантажувальної флешки usb з UltraISO trial

Для створення флешки для установки Windows немає необхідності в покупки UltraISO, досить і ознайомлювальної (Trial) версії програми. Сам процес створення нітрохи не складніше ніж за допомогою Windows 7 USB / DVD Download Tool, але також не підходить для створення завантажувальної флешки для Windows XP і більш ранніх операційних систем сімейства Windows. Варто зауважити, що складнощів з визначенням флешок на відміну від Windows 7 USB / DVD Download Tool виявлено не було.

Для скачування програми з офіційного сайту необхідно перейти за посиланням, зазначеної нижче і завантажити потрібну версію:

Що ж робити після скачування і установки? Далі, необхідно запустити UltraISO.

Після запуску встановленої програми, з’явиться вікно де потрібно вибрати кнопку.

Далі відкриється сама програма, тепер нам потрібно вибрати вкладку, а в меню.

Далі найскладніший етап створення завантажувального USB флешки, в новому вікні потрібно знайти шлях до ISO файлу, вибрати його і натиснути кнопку.

ISO – образ операційної системи який буде по завершенню операції обраний, далі необхідно вибрати вкладка, а в меню.

У вікні програми перевіряємо, чи потрібен обраний за замовчуванням flash накопичувач. Ні які параметри змінювати не потрібно, так само не обов’язково форматувати заздалегідь флешку, а ось дані, як завжди необхідні для збереження, потрібно зберегти, натискаємо кнопку.

І тут з’явилася підказка, у вікні якої не сумніваємося, якщо звичайно дані вже збережені і натискаємо, після чого почнеться підготовка, а далі запис файлу образу операційної системи на Flash диск.

Через короткий проміжок часу флешка буде підготовлена ​​до подальшої установці Windows, про що можна дізнатися, ознайомившись з подіями, а UltraISO можна закрити.

WinSetupFromUSB – універсальна утиліта для створення завантажувальної флешки

Вище описаних способів досить для створення завантажувального USB Flash диска актуальних версій Windows, але два способи добре, а три дуже добре, до того ж за допомогою даної програми, що розповсюджується на відміну від UltraISO абсолютно безкоштовно можна буде зробити системну флешку USB для більш ранніх Windows, таких як наприклад XP.

Після скачування програми з офіційного сайту, встановлювати утиліту не потрібно, але потрібно виконати розпакування в потрібний каталог. По початку директорія розпакування має приблизно такий вигляд:

C: \ Users \ Home-PC \ Downloads \

Міняємо на потрібну нам, натиснувши на кнопку і тиснемо:

C: \ Users \ Home-PC \ Desktop \ Нова папка

Директорію і назва папки можна змінити за своїм бажанням, а після розпакування, утиліту вже готова до роботи. В папці з WinSetupFromUSB запускаємо потрібну нам версію, в даному випадку це WinSetupFromUSB_1-4_x64.

Після запуску, у вікні утиліти так само можна вибрати потрібну флешку, а її особливістю є можливість вибору старших версій Windows, для установки яких слід підготувати завантажувальний Flash диск, далі ставиться прапорець на проти написи, відкриються додаткові пункти меню. Зупиняємо свій вибір на файлову систему NTFS, ставимо прапорці на проти і.

Якщо необхідна установка Windows XP, ставимо прапорець поруч з написом натискаємо на кнопку, але на відміну від попередніх утиліт, для XP потрібно вказати шлях до диска або папці з операційною системою, при чому диск може бути віртуальним, рівно також підійде і розпакований образ ISO, наприклад, за допомогою WinRar або 7Zip. Одночасно можна вказати ISO образ іншою версією операційної системи, що зробить USB флешку Мультізагрузочний. Для створення Мультізагрузочний USB флешки потрібно її заздалегідь відформатувати в NTFS. Після того як утиліта налаштована тиснемо і погоджуємося з подальшими попередженнями.

Не варто забуваємо як завжди зробити резервні копії даних.

Цих трьох способів має бути досить для створення завантажувального USB флешки і подальшої установки будь-який з актуальних версій Windows.

Ссылка на основную публикацию