Завантаження з флешки в BIOS: як записати образ на USB-flash і виставити пріоритет

Щоб завантажити LiveCD образ з флешки, потрібно виставити пріоритет завантаження в БІОС

У зв’язку з тим що останнім часом дисководи втрачають свою популярність, їм на зміну приходять флешки – маленькі пристрої, які можуть вмістити навіть більше інформації, ніж DVD, а в деяких випадках і BR (blu-ray) диски. І настільки сильно вони виявилися кращими оптичних дисків, що деякі виробники ноутбуків, подивившись на користувачів і тенденцію падіння популярності дисків, зовсім відмовилися від дисководів. Завдяки цьому з’явився цілий новий сегмент – ультрабуки. Їх товщина тепер стала менше сантиметра, а вага – не більше 2-х кілограмів. Для багатьох це стало порятунком, дозволивши носити свій комп’ютер де завгодно, переживаючи, що до вечора відвалиться плече. Але також це визначило і деякі труднощі: якщо раніше люди могли встановлювати ОС на комп’ютер з диска, то тепер із диском не стало. І з’явився цілком резонне питання: як це зробити? Допоможе в цьому звичайна флешка. Саме про те, як завантажитися з флешки, ми сьогодні і поговоримо.

Підготовка до процесу

Для того щоб завантажитися з флешки, нам знадобиться:

 • сама флешка;
 • скачаний образ ОС або будь-яка інша програма, яка може працювати з-під биос (MemTest, Acronis Disk Director, Victoria та інші);
 • програма, яка вміє працювати з образами дисків: UltraISO, Daemon Tools і подібні;
 • деякі знання англійської;
 • знання клавіші, що дозволяє зайти в BIOS (якщо ви цього не знаєте, то не біда: далі буде описано, як знайти цю кнопку).

Тепер потрібно вставити флешку в комп’ютер і записати на неї образ завантаженого диска. Давайте розглянемо на прикладі UltraISO, як це робиться:

 1. Відкрийте образ, автоматично запуститься UltraISO.
 2. В ALT-меню зайдіть в розділ самозавантаження і клікніть на пункт

  Записати потрібний образ на флешку можна за допомогою популярної UltraISO

  «Записати образ жорсткого диска».

 3. У вікні, спершу потрібно натиснути кнопку «форматувати», виконати всі дії, які попросить зробити комп’ютер (врахуйте, що це зітре всю інформацію, яку містить флешка!).
 4. Тепер уважно подивіться, щоб в рядку «метод запису» стояло значення «USB-HDD +».
 5. Натисніть кнопку «Записати» (процес може тривати до 10-15 хвилин).

Тепер в ваших руках є все необхідне, що потрібно. Можна перезавантажувати комп’ютер і заходити в БІОС. Далі буде описано тільки те, як запустити флешку при завантаженні комп’ютера.

Процес запуску флешки при завантаженні комп’ютера

Після перезавантаження уважно стежте за тим, що відбуватиметься на екрані. Ще до завантаження ОС по черзі з’являться таблички з інформацією про встановлений обладнанні. Там же буде написано, що потрібно натискати, щоб увійти в БІОС. Для ноутбуків це найчастіше клавіші F2, ESC, F12. Для стаціонарних же комп’ютерів – Del. Врахуйте, що це не аксіома, і вони можуть бути іншими. Єдине, що можна стверджувати з упевненістю: ними не є літерні, цифрові клавіші і стрілки управління курсором. Також з цього списку можна виключити Shift, Ctrl, Tab і Backspace (кнопка для видалення букв зліва від курсора). Якщо ви не встигли побачити потрібну клавішу в БІОС, то перезавантажте комп’ютер і постарайтеся це зробити.

Шукати потрібну напис слід біля слів «Press … to enter bios», «Press … to enter boot menu». Якщо у вас є друга напис і ви натиснули її, то в списку просто виберіть рядок «USB-HDD» і натисніть Enter. Врахуйте, що тут мишка не працює. Навігація по цьому меню відбувається за допомогою клавіш-стрілок. Після того як була обрана USB-флешка, комп’ютер почне виконувати програму, записану на неї, і ваш шлях на даному етапі буде завершено. Залишиться лише почекати деякий час, яке комп’ютер витратить на обробку даних і не заважати йому, щоб програма з флешки завантажилася.

Але що робити, якщо подібного напису немає?

Тоді переходимо до другого варіанту дій. Потрібно зауважити, яка клавіша написана замість трьох крапок в рядку «Press … to enter bios» і натиснути її. Якщо не вийшло з першого разу, то просто вимикаємо і запускаємо комп’ютер і після його включення часто-часто натискаємо потрібну кнопку. Комп’ютера це шкоди не завдасть. Після того як комп’ютер прийме команду, перед вашим поглядом відкриється святая святих комп’ютера – його BIOS!

Отже, перед вами незрозуміле віконце з сірим або синім фоном, на якому все написано англійською мовою. Не варто панікувати і вимикати комп’ютер, щоб нести його в майстерню. Ви ж не для цього починали свій шлях! Врахуйте, що переміщення по пунктах меню здійснюється стрілками на клавіатурі, вхід або вибір – Enter, а вихід – Esc. Не потрібно чіпати нічого, крім описаного нижче, інакше є дуже велика ймовірність того, що візит до майстра все ж буде неминучий. Не натискайте, якщо навіть побачите знайоме слово! А тепер розглянемо, як завантажити те, що записано на флешку через БІОС.

Все меню БІОС буде поділено на окремі вкладки, які знаходяться у верхній частині екрану:

 1. Main.
 2. Advanced.
 3. Security.
 4. Boot.
 5. Exit.

Безпосередньо в БІОС необхідно виставити найвищий пріоритет для вашого USB-накопичувача

Натискаючи стрілку «вправо», перейдіть у вкладку «Boot» меню БІОС. Тепер знайдіть на екрані напис «Priority boot devices» або «Hard drive (s)». Переведіть курсор на цю строчку стрілочкою «вниз» і натисніть Enter. У першому випадку відкриється нове віконце, в другому, можливо, відкриється деревовидний список.

Перший варіант дій в BIOS:

 1. Наведіть курсор (виділена іншим кольором рядок) на рядок «1st boot device» і натисніть Enter.
 2. У списку, виділіть рядок USB-HDD (або просто USB) і натисніть Enter.
 3. Натисніть, біля якої внизу екрана буде написано «Save and exit».

Другий варіант дій в BIOS:

 1. Цей крок повторюємо з минулого варіанту.
 2. Помістіть курсор на рядок USB-HDD і пересуньте її в самий верх. Це робиться за допомогою клавіш +/- або Page Up / Page Down.
 3. Цей крок теж повторіть з минулого варіанту дій.

Третій можливий варіант ваших дій для завантаження флешки в BIOS:

 1. Якщо у вас на екрані є рядок «Hard drive (s)», під якою написано CD-ROM, Network … та інші, то пересуньте курсор на рядок «Hard drive (s)» і натисніть Enter.
 2. Цей крок повторює той, що описаний в другому варіанті дій.
 3. Даний крок також аналогічний тому, що описаний в першому і другому варіанті дій.

Усе! Тепер, після перезавантаження комп’ютера, якщо вона не відбулася автоматично, він зможе в першу чергу завантажити флешку, а вже потім все інше, таким чином давши можливість виконатися програмі, записаної на USB-накопичувачі.

В якості висновку

Хотілося б сказати дещо наостанок. Якщо ви боїтеся лізти в БІОС, перелякані страшними розповідями про те, що там «зовсім нічого не зрозуміло», «змінивши тільки одне, можна вбити весь комп’ютер», «після того як ти ввійдеш в bios, комп’ютер втратить гарантію» і «сам Нечистий там живе », то не варто так переживати. Майже всі ці твердження нічим не підтверджені і є абсолютною нісенітницею (по крайней мере, останні два). Так, там багато незрозумілого, але елементарні знання англійської мови допоможуть відкрити завісу страшної таємниці. Досить лише уважно читати написи на екрані або ж просто натиснути F1, що викличе довідку, в якій досить просто і зрозуміло розписано, для чого потрібен той чи інший пункт меню. До речі, врахуйте деякі речі:

 1. Для того щоб флешка з’явилася в списку і її можна було завантажити, перед перезавантаженням вставте свій USB-накопичувач в комп’ютер.
 2. Використовувати для цього краще за все ті порти USB, які знаходяться на задній стороні системного блоку, так як вони краще контролюються BIOS.
 3. Клавіатура повинна підключатися через роз’єм PS / 2 (круглий такий, бузкового кольору), а не через USB.

Все це тільки виглядає страшно і незрозуміло, але на ділі дуже навіть просто.

Це повна інструкція, як виконати завантаження з флешки. Дерзайте – і у вас все вийде!

Ссылка на основную публикацию