Запис відео з екрану комп’ютера.

Запис відео з екрану монітора легко здійснити за допомогою відеокамери. Але найкращим вибором для цього стане спеціальна програма, яка дозволяє записувати відео, що демонструється монітором ПК.

На сьогоднішній день придумано низку таких додатків. Багато з них абсолютно безкоштовні, але наділені обмеженим функціоналом, якого цілком достатньо для виконання простих завдань.

Зміст статті

CamStudio – невелике функціональне додаток

Установка CamStudio не займе багато часу і місця на жорсткому диску. Головне вікно відкривається в мінімізованому форматі, пропонуючи лише кілька кнопочок для управління захопленням відео і його записом. Функції програми підтримують запис трьох форматів: avi, swf, mp4.

Натискаючи шестірню, ми змінюємо формат запису з avi на swf

А так ми зробимо відеозапис у форматі mp4.

За замовчуванням CamStudio створює відеофайл без звукового супроводу. Але налаштування дозволяють усунути цю незручність – досить вибрати пристрій, з якого повинна вестися запис: мікрофон або динаміки.

Треба сказати, що не на всіх ПК однаково коректно виконується зчитування звуку. Іноді, CamStudio просто не розпізнає динаміки, тоді залишається можливість запису через мікрофон, якщо ви бажаєте записати відео зі своїм голосовим супроводом.

В робочому стані CamStudio обмежує регіон, з якого потрібно записувати відео. Користувач легко налаштує розміри цього регіону – це може виявитися весь екран, регіон обраний за допомогою мишки, створений за допомогою введення цифрових значень. Щоб почати записувати відео, достатньо натиснути червону кнопочку панелі інструментів. За зупинку записи відповідає кнопочка у вигляді синього квадрата.

В даному випадку область відеозапису обмежена обраним за допомогою мишки регіоном.

В налаштуваннях знаходяться звукові опції

Jing – мінімум незручностей

Розробники Jing зробили все можливе, щоб їх програма займала мінімум місця на робочому столі. У Jing немає звичного програмного вікна – це вікно представлено у вигляді жовтенької сфери (Сонця), яку легко переміщати мишкою. Це сонце прикріплюється до кордонів дисплея і після натискання мишкою випускає три променя: настройки, історія, відеозапис.

Натиснувши промінчик відеозапису, користувач викликає інструмент розмітки екрану, що дозволяє вибрати регіон, звідки потрібно записати відео.

У нижній частині обраного регіону відкривається невелике меню, де розташовані всі потрібні функціональні кнопки. Jing дозволяє налаштувати джерело аудіозаписи.

Як правило, цим джерелом виявляється мікрофон користувача, завдяки якому є можливість записати голосовий супровід.

Налаштування програми Джинг:

Джинг налаштований на роботу з мікрофоном

Free Screen Video Recorder

Теж дуже просте додаток, яке, на відміну від Jing, займає більше місця на робочому столі, хоча і з’являється в мінімалістичному вигляді.

Програма пропонує на вибір три режими виділення необхідного регіону: весь екран, вікно активної програми і настройка регіону вручну. Коли область екрану для запису обрана, з’являється невелике віконце з кнопочкою старту запису і її зупинки. Також, воно відображає час записуваного відео.

У нижній частині обраної області з’являється невелике меню.

Перегляд результату.

Screencast-O-Matic

Ця програма є в безкоштовній і платній формах. Безкоштовний Screencast сильно обмежений в функціоналі. Наприклад, якщо вам необхідно записати відеофайл з супроводом звуку з динаміків, то вам буде запропоновано перейти на професійну версію. Але в безкоштовній версії доступна функція запису разом зі звуком з мікрофона.

За допомогою цієї програми можливо вести відеозапис як з екрану ПК, так і з веб-камери. При цьому це можна робити одночасно.

Безкоштовна версія накладає ще одне обмеження – час відеозапису не може перевищувати 15 хвилин.

Wink – захоплення відео і його редагування

Великий інтерес представляє Wink. Ця програма має звичним інтерфейсом і дозволяє захоплювати відео з екрану покадрово. Далі, захоплені кадри розміщуються на смузі редагування кадрів.

Щоб програти захоплені кадри як єдину відеозапис, їх потрібно зібрати. Тільки потім можна відтворити вийшло. Запис здійснюється в форматах mp4 і swf. Перевагою цієї програми є можливість додавати на розкадрування написи, фігури, малюнки.

Створення нового проекту в Wink.

За замовчуванням звук не записується, але його можна налаштувати.

Тут здійснюється створення кадрів: вручну (Pause) або автоматично (Shift + Pause).

Захоплені кадри потрапляють в область розкадровки.

Зберемо отриманий кліп.

Кліп потрібно назвати, а його форматом стане swf.

Далі, знадобиться тільки переглянути отриманий результат.

короткий підсумок

Зробити відеозапис з екрану монітора можна за допомогою спеціальних програм. Серед найбільш популярних можна виділити: CamStudio, Wink, Jing, Free Screen Video Recorder, Screen-O-Matic.

Велика частина розглянутих додатків безкоштовні, проте, якщо та ж програма має платну версію, то, як правило, безкоштовна версія обмежена в функціоналі. Кожна представлена ​​програма дозволяє записувати відео з голосовим супроводом, дуже проста у використанні і має зазвичай мінімалістичний інтерфейс.

Ссылка на основную публикацию