Запис live cd на usb флешку

Live CD – це універсальний засіб, яке містить певні файли, об’єднані однією оболонкою. Під файлами розуміються різні програми, які дають можливість провести діагностику компонентів комп’ютера, видалити віруси і навіть випробувати будь-яку операційну систему без її установки. Та й це далеко не всі можливості.

Live CD зазвичай використовують в екстрених ситуаціях, коли нормальне завантаження ОС неможливо. Саме тому слід створити такий образ заздалегідь.

Наприклад, ваш комп’ютер був заражений вірусом, через якого з’явився банер на весь екран. Він настільки заважає роботі, що навіть дістатися до браузера і завантажити лікує утиліту дуже складно. Як варіант – перевстановити ОС. Але ж ви втратите частину своїх особистих файлів. Тому в такій ситуації користуються Live CD.

Записати Live CD можна на будь-який носій: CD, DVD диск або ж USB. Ми розглянемо тільки останній варіант.

Порада: користуйтеся тільки оригінальними образами. Адже є безліч збірок, які містять непотрібні файли, а іноді навіть віруси. Крім того, вибирайте тільки найсвіжіший образ, так як ваш пристрій може його не розпізнавати, через що буде працювати неправильно.

утиліта WinSetupFromUSB

Дана програма є однією з найбільш зручних і простих. Вона може містити навіть кілька Live CD. Просто при завантаженні ви повинні вибрати, який з образів вам потрібен в даній ситуації.

Порада: перед початком процедури переконайтеся, що на вашій флешці немає нічого важливого. Після перевірки отформатируйте її. Крім того, використовуйте флешку на 8 Гб і вище. Такий ємності буде достатньо для запису двох образів.

Отже, у мене є два образи, які я хочу записати на флешку. Для початку завантажуємо програму, перейшовши за посиланням: http://www.winsetupfromusb.com/downloads/. Підключіть флешку і запускаємо утиліту. Відкриється ось таке віконце.

Вкажіть шлях до своєї флешці і зробіть такі ж налаштування, які вказані на скріншоті.

Порада: якщо у вас підключено два носія з однаковою ємністю, то краще витягніть одне з них. Тоді ви виключіть варіант запису образу не на той носій.

Коли ви поставили галочку біля пункту «Linux ISO …», праворуч буде кнопка у вигляді трикрапки. Натисніть її. Перед вами відкриється таке вікно.

Виберіть необхідний образ.

Далі, просто погоджуйтеся з усім і почніть запис.

Через деякий час образ буде готовий.

Але як же додати другий образ? Дуже просто! Відкриваєте ту ж програму, вказуєте той же шлях до флешці. Так як один образ на ній вже записаний, ставимо галочку тільки біля «Linux ISO …», і додаємо другий образ.

Знову з усім погоджуємося і запускаємо запис.

утиліта UltraISO

Дана програма може записати ISO образ практично на будь-який носій, в тому числі і на флешку. Зробити це дуже просто, але спочатку скачайте утиліту, яка розташована тут: http://ultraiso.ru.softonic.com/.

Підключіть флешку (заздалегідь її отформатируйте) і запустіть програму. Відкрийте образ в даній програмі за допомогою меню «Файл» – «Відкрити».

Потім виберіть меню «Самозавантаження», а далі – «Записати образ жорсткого диска».

Вкажіть флешку в якості накопичувача. Інші налаштування залиште недоторканими. І, звичайно ж, натисніть кнопку «Записати».

Ось і вся процедура!

утиліта Rufus

Дана програма в лічені хвилини записує Live CD. Основна її перевага – відсутність будь-яких зайвих параметрів. Все просто і зрозуміло. Завантажити її можна тут: https://rufus-usb.ru.uptodown.com/windows.

Відкривши програму, вкажіть шлях до флешці і до образу. Все інше налаштуйте так само, як і на скріншоті.

Далі, натисніть на кнопку «Старт». От і все.

інші методи

Якщо вам необхідно записати Live CD якоїсь окремої програми, то на сайті розробника ви знайдете спеціальну утиліту для даної процедури. Наприклад, вам потрібен антивірус Касперського. Йдете на офіційний сайт, завантажуєте там його образ і відповідну програму. У даній ситуації краще всього використовувати саме її, так як універсальні утиліти іноді «криво» записують такого роду Live CD.

Працювати з нею дуже просто: потрібно вказати шлях до образу і до флешці.

Подібні програми є у Доктора Веб, Аваст і так далі. Просто уважно дивіться офіційні сайти необхідних програм.

Як застосувати отриманий результат

Якщо ви не знаєте, як застосувати завантажувальний флешку, то не варто переживати. Перед початком роботи нам слід перезавантажити прилад і потрапити в БІОС. Заздалегідь дізнайтеся, яка клавіша відповідає за цей перехід на вашому пристрої. Детально про завантаження через usb писалося тут «Завантаження з флешки або з диска»

У новому віконці виберіть меню «Boot» за допомогою стрілок на клавіатурі. Змініть параметри так, як зазначено на скріншоті.

Обов’язково збережіть налаштування.

Вставте флешку в комп’ютер і перезавантажте пристрій. Якщо все зроблено правильно, то почнеться завантаження з флешки.

У наступному вікні виберіть необхідний образ.

Після цього завантажиться ваш образ, в якому ви повноцінно можете працювати.

Ось, власне, і вся робота.

Як бачите, можна створити Live CD в пару кліків в будь сподобалася утиліті.

Ссылка на основную публикацию