Запуск програм і додатків з меню Пуск в Windows 10

Windows 10 за замовчуванням заповнює праву панель меню Пуск плитками додатків, які представляють собою невеликі програми, які покликані вирішувати тільки прості завдання. Справедливості заради варто відзначити, що всі встановлені в Windows програми розглядаються операційною системою як додатки.

Щоб переглянути повний список встановлених програм і додатків, виберіть у меню Пуск першу знизу команду: Всі додатки. Ліва панель меню Пуск перетвориться, представляючи упорядкований в алфавітному порядку перелік програмного забезпечення, відомого операційній системі.

Кожна команда з назвою або плитка, що міститься в меню Пуск, є кнопкою, яка відповідає за запуск у відповідній програмі або традиційного програмного забезпечення Windows. Звичайно, багатьом може здатися, що розробники Microsoft перестаралися, забезпечивши користувачів можливістю запуску в операційній системі додатків і програм декількома способами. Насправді це зручно і сильно спрощує життя користувачам, які звикли до різних способів управління комп’ютером.

  • Миша. Наведіть покажчик миші на плитку і клацніть на ній.
  • Клавіатура. Натискайте клавіші управління курсором, щоб перейти до необхідної плитці, а потім натисніть клавішу <Enter>.
  • Сенсорний екран. Натисніть плитку пальцем.

Незалежно від того, на назві якого додатка ви клацнули в меню Пуск, воно запуститься і запропонує вам свою допомогу, відтворить що-небудь або зробить щось корисне.

Вбудовані в операційну систему додатки, представлені в меню Пуск, описані далі. Щоб поповнити колекцію додатків, встановлених в Windows, клацніть на плитці Магазин. На ваш вибір пропонується величезна кількість не тільки розважальних, але і робочих програм. (Детально про завантаження та інсталяцію додатків ми поговоримо в розділі “Програми, Додатки і Файли.)

Запуск додатків з меню Пуск

Кнопка Пуск ніколи не покидає нижній лівий кут робочого столу. Клацніть (або натисніть) на ній, щоб відкрити головне меню Windows 10 (або меню Пуск), в якому містяться команди запуску всіх встановлених в операційній системі програм і додатків. Відкривши меню Пуск, ви зможете швидко запустити необхідне вам програмне забезпечення.

  1. Наведіть покажчик миші на кнопку Пуск, що знаходиться в лівій нижній частині робочого столу, і клацніть лівою кнопкою миші. На екрані з’явиться меню Пуск. (Якщо ви працюєте в режимі планшета, докладно описаному далі, то меню Пуск за замовчуванням буде розгорнуто на весь екран.) Для запуску програми клацніть на його назві або плитці. На ліву панель меню Пуск автоматично додаються назви останніх використовуваних вами програм і додатків. А на правій панелі відображаються плитки запуску популярних в Windows 10 додатків.
  2. Якщо ви бачите в меню Пуск назва або плитку необхідної вам програми або програми, то, не зволікаючи, клацайте на ней.Программа або додаток запуститься, відображаючись в окремому вікні або на весь екран і чекаючи від вас подальших вказівок.
  3. Чи не можете знайти в меню Пуск необхідне вам назву? Клацніть на опції Всі додатки, щоб відобразити на лівій панелі упорядкований в алфавітному порядку список всього встановленого в системі програмного забезпечення. Знайдіть в ньому необхідне назву і клацніть на ньому.

Після клацання на команді Всі додатки і виведення на екран списку всіх програм і додатків, встановлених на комп’ютері, перед вами відкриваються такі можливості.

  • Знайшовши назву необхідного програмного забезпечення, клацніть на ньому, щоб запустити на робочому столі.
  • Якщо назва все ще приховано від ваших очей, то перейдіть, клацнувши на смузі прокрутки в правій його частині або перетягнувши відповідний повзунок.
  • Якщо навіть прокрутка списку не допомогла знайти необхідне назву, то, швидше за все, необхідна програма (або додаток) ще не встановлена. Щоб завантажити додаток, відвідайте електронний магазин Windows.

Щоб відкрити меню Пуск, досить натиснути клавішу <Win> на клавіатурі або планшеті.

Рано чи пізно будь-яку запущену раніше програму або додаток потрібно буде закрити. В даний момент вам досить знати, що для закриття будь-якого запущеного з меню Пуск додатки (програми) досить клацнути на кнопці X, розташованої в правому верхньому кутку його вікна.

Ссылка на основную публикацию