Заміна MBR на GPT: встановлюємо Windows (Віндовс) 10 без помилок

Встановлюючи Windows 10 (проблема також актуальна і для «вісімки»), користувачі стикаються з наступним повідомленням.

Нас цікавить насамперед загадкова таблиця MBR-розділів, через яку не встановлюється операційна система. Нічого складного: MBR – стандарт організації HDD і SSD дисків, який поступово змінюється GPT.

Стандарт MBR тісно пов’язаний з класичним, вже устаревающим BIOS. У той же час GPT стандарт використовується з більш удосконаленим UEFI.

Ситуація наступна: на ваш жорсткий диск з MBR розділами диск неможливо встановити ОС в режимі UEFI. Варіантів два: або змінити структуру диска (MBR перетворити в GPT), або змінити режим завантаження з UEFI на стандартний биос.

Перший спосіб вирішення проблеми здається більш доцільним. Тому ми опишемо, як змінити жорсткий диск на GPT, але в кінці також розповімо про спосіб завантаження в іншому режимі.

Конвертація MBR диска в GPT

Є два способи конвертувати MBR в GPT: з втратою або без втрати даних. Перший – швидкий і простий. Але будьте готові, що всі дані з диска будуть видалені. Якщо ви готові, використовуйте краще за нього.

І тут є два варіанти: безпосередньо конвертація або видалення розділів з подальшою установкою ОС.

  1. Конвертація.

Прямо в оболонці установки операційної системи потрібно натиснути комбінацію клавіш Shift + F10, щоб відкрилася командний рядок. На деяких ноутбуках комбінація клавіш інша – Shift + Fn + F10.

Виконуємо в рядку по черзі наступні команди:

  • diskpart
  • list disk (команда видасть список дисків, нам потрібно відзначити його номер і вписати в наступній команді замість символу N)
  • select disk N
  • clean
  • convert gpt
  • exit

Закриваємо командний рядок, оновлюємо список розділів – і встановлюємо Windows 10 на переформатований диск. Можливо, доведеться перезавантажити комп’ютер, щоб диск почав відображатися.

  1. Видалення розділів.

Ще простіше спосіб: видаляємо всі розділи диска прямо в настановної оболонці, вибираємо незайняте простір. Диск автоматично конвертується в GPT-стандарт, а ОС встановлюється без помилок і проблем.

Конвертація з втратою даних

Якщо важливо зберегти інформацію на диску, доведеться використовувати інший спосіб. Доводиться робити ще одну завантажувальну флешку (крім флешки з ОС) з програмою для форматування дисків.

Це дуже незручний спосіб. При тому, що більшість програм – платні. Рекомендуємо використовувати спосіб, описаний нижче. Це дозволить зберегти дані диска і не «танцювати з бубном» навколо конвертації диска.

Зміна UEFI на стандартний биос

Про це способі вирішити помилку установки Windows 10 ми вже говорили. Потрібно завантажитися не в режимі UEFI, а в більш ранній версії BIOS (в режимі Legacy).

В налаштуваннях біоса нам потрібно поміняти режим завантаження. На кожному ноутбуці параметри різні. Ось як це приблизно виглядає.

Також ви можете поставити установчу флешку в завантаження без позначки UEFI. Робиться це в Boot Menu. Ще один спосіб – зробити пріоритет для флешки (поставити її на першій місце завантаження), але також без UEFI-позначки.

підводимо підсумки

Виправити помилку, коли установка Windows на MBR диск неможлива, можна двома способами: конвертацією розділів в стандарт GPT або завантаження в режимі Legacy, а не UEFI. Перший спосіб підійде для тих, для кого не має значення збереження даних на диску. Другий спосіб використовуйте, якщо інформацію на диску потрібно зберегти.

Ссылка на основную публикацию