Заміна картриджа в принтері: покрокова інструкція

Рано чи пізно власникам принтерів доводиться стикатися з рішенням такого завдання, як заміна картриджа. Але відразу варто зазначити, що заміна картриджа в принтері є не таку вже важку і складну проблему, як це може здатися більшості. До того ж в інструкції, що додається до кожної моделі офісної техніки, будь то принтер або МФУ викладена досить докладна інформація про те, як замінити картридж в принтері. Врахуйте, що якщо діяти в цьому випадку повністю покладаючись на свою інтуїцію, то це може привести до здійснення помилок, які неодмінно негативно позначаться на роботі вашого принтера.

Перший етап: витягаємо старий картридж

Перед тим як витягнути картридж з принтера, вам слід включити пристрій і відкрити його кришку, щоб отримати доступ до знаходяться всередині нього витратним комплектуючих. Найлегше впоратися з картриджами, якими обладнують лазерні принтери, тому що вони являють собою одну цілу коробку, що має рогач ручку.

Отже, щоб відповісти на питання про те, як витягнути картридж з принтера, вам слід потягнути його за ручку. Напрямок буде залежати від рейок, розташованих з боків корпусу принтера. Витягувати його слід акуратно без будь-яких додаткових зусиль. В іншому випадку, якщо виймати його не в тому напрямку, ви можете зламати не тільки дану видаткову деталь, але і сам пристрій. До того ж ні для кого не секрет, що пластик буває досить крихким.

В цьому випадку виникає питання про те, як витягти картридж? Щоб дістати расходник максимально акуратно, тримайте його виключно за ручку і в разі необхідності – за торці. Отже, чіпати фотобарабан або рухомі частини картриджа можна! Крім того, слід зазначити, що з такого розхідники можуть прокидатися залишки тонера, який є вельми уїдливим і токсичною речовиною. Якщо при цьому ви забруднилися, то змити залишки тонера з шкіри можна холодною водою і будь-яким відповідним миючим засобом. Одяг при цьому краще зняти і прибрати на прання. Таким чином, тепер ви дізналися про те, як вийняти картридж з принтера.

Другий етап: підготовка нового картриджа

На цьому етапі вам потрібно буде встановити на місце старого розхідники нову деталь. Але перед тим як вставити картридж в принтер переконайтеся в тому, що він дійсно підходить для вашого пристрою. Наприклад, якщо у вас принтер HP, то замінити видаткову деталь в ньому можна на ту ж модель або на неоригінал, який сумісний з моделлю вашого принтера. В цілому на сьогоднішній день ринок пропонує на вибір великий асортимент дешевих сумісних картриджів і вибір між оригіналом і совместімкой варто виключно за вами.

Щоб вирішити задачу, пов’язану з тим, як вставити картридж в принтер в першу чергу роздрукуйте новий витратний матеріал. Усередині коробки з картриджем ви побачите протиударну герметичну упаковку. Її вам потрібно буде розкрити і зняти з картриджа, після чого обережно витягти його, не торкаючись до контактів і фотобарабані. Постарайтеся заздалегідь подбати про чистоту, тому що навіть з нових картриджів, призначених для лазерних принтерів, може прокидатися тонер. Далі, зніміть пакувальну стрічку і запобіжний скотч, який знаходиться на контактах. Кілька разів поверніть новий картридж вперед і назад, тримаючи його при цьому в горизонтальному положенні. Це дасть можливість розташованому всередині резервуара тонеру розподілитися максимально рівномірно.

Третій етап: установка картриджа

Далі приступаємо до вирішення завдання про те, як встановити картридж правильно і грамотно. Для цього вам потрібно лише вставити його, потрапивши виступами в відповідні пази. Істотних зусиль при цьому не прикладайте, тому що расходник повинен встановлюватися досить легко. Після цього засуньте його в корпус пристрою до самого упору. Якщо щось спочатку пішло не так, виймайте дану деталь і спробуйте знову. Намагайтеся уникати перекосів, в іншому випадку замінений картридж не встане повністю на своє місце. Після цього вам залишається закрити кришку принтера і почекати, поки пристрій перейде в робочий стан. Таким чином, питання про те, як поставити картридж в принтер вирішується досить просто.

Не забудьте в кінці роздрукувати пробні сторінки, щоб переконатися в тому, що картридж повністю підійшов до принтера і працює в нормальному режимі. Якщо картридж не встановлено належним чином, то вам доведеться знову відкрити кришку і витягти расходник.

Крім усього перерахованого вище, слід додати, що з технічної точки зору заміна картриджа в принтері, призначеного для струменевого моделі, виглядає практично так само, як і в випадку з расходников для лазерного пристрою. Але перед тим як вийняти картридж в принтері такого типу зверніть увагу на наявність резервуарів. Справа в тому, що вирішити питання про те, як поміняти картридж в принтері струменевого моделі можна дещо простіше, тому що вони дозволяють замінювати лише окремі резервуари з чорнилом у міру їх витрати. В цілому як ви напевно переконалися, установка картриджа в принтер є досить простим процесом, що вимагає послідовності і акуратності.

Ссылка на основную публикацию