Залишати на сторінці тільки текст – значить свідомо обмежувати себе в засобах самовираження

Що робити з великої сторінкою вашого сайту? Насамперед – наповнити змістом: додати текст і фотографії, приправивши за смаком розкладом зустрічей і слайдами з презентаціями. Цілям творення служить кнопка «Редагувати сторінку» в правому верхньому кутку екрану. У режимі редагування можна швидко змінити назву сторінки і, не відкладаючи справи в довгий ящик, почати писати текст, користуючись текстовим редактором, дуже нагадує інтерфейс Документів Google. Звичайно, тут є свої специфічні команди меню, а також спеціальні кнопки інструментальної панелі. Так, меню, що випадає «Макет» дозволяє віддати перевагу тій чи іншу розмітку редагованої вами веб-сторінки. Для вибору доступні дев’ять варіантів, які включають в себе відображення вмісту в кілька колонок і стовпців в різних комбінаціях.

У випадаючому меню шрифтів можливий вибір декількох стандартних гарнітур, а кнопка «Посилання» дозволяє посилатися як на зовнішні по відношенню до сайту вузли, так і безпосередньо на його внутрішні сторінки (само собою, якщо, крім сторінки «Головна», у вас поки нічого немає , посилатися на що). При вставці посилання сервіс в якості анкоpa (видимого тексту посилання) візьме виділений вами текст, а якщо його не буде, то підставить сам адресу.

Для того щоб подивитися, як виглядає сторінка в вигляді стандартного HTML-коду, досить натиснути крайню праву кнопку на панелі інструментів під назвою «Змінити HTML». У вікні можна відредагувати деякі деталі оформлення – звичайно, в разі, якщо вам відомі тонкощі роботи з мовою розмітки. Результатами «тюнінгу» можна помилуватися, не закриваючи вікно HTML-редактора. Досить просто натиснути на перемикач «Попередній перегляд». Кнопка «Оновити» допоможе внести зроблені вами зміни в дизайн редагованої сторінки.

Але залишати на сторінці тільки текст – значить свідомо обмежувати себе в засобах самовираження. Сучасні сайти повинні бути наповнені найрізноманітнішим вмістом. В першу чергу це, звичайно, графіка. Команда меню «Вставка – Зображення» пропонує на вибір два варіанти її приміщення на сторінку: за допомогою завантаження файлу з локальної машини або шляхом безпосередньої вказівки адреси картинки в Інтернеті. Однак творці Сайтів розраховують, що крім тексту і картинок у вас знайдеться, чим ще порадувати відвідувачів: для вставки доступні довільний документ (з сервісу Документів Google, зрозуміло), таблиця або таблична форма (сервіс Таблиць), а також слайд-шоу вашої улюбленої презентації .

Додавання того чи іншого фрагмента відбувається за єдиним принципом: у вікні пропонується вибрати необхідний документ, форму, таблицю або презентацію зі списку. Важливий момент: для вставки документа зовсім необов’язково публікувати його через стандартні опції спільного доступу. Відвідувачі сайту побачать впроваджений на сторінку текст в будь-якому випадку.

Але і на цьому набір доступних для приміщення на сторінку опцій не закінчується. Команда «Вставити – Слайд-шоу Picasa Web» дозволяє додати на сторінку галерею ваших фотографій – для цього в вікні досить вказати публічну посилання на неї (дуже шкода, але вибрати потрібну папку зі списку нам тут чомусь не дають). Крім посилання у вікні налаштувань можна вибрати один із запропонованих розмірів слайд-шоу – від скромних 144 пікселів в ширину до розміру, забавно названого «дуже-дуже великий» і дозволяє використовувати аж 800 пікселів корисного простору по горизонталі. Різні додаткові опції на зразок автоматичного відтворення або заголовка слайд-шоу можна налаштувати як безпосередньо при створенні, так і після, за допомогою посилання «Властивості», що виникає під будь-яким поміщеним на сторінку об’єктом.

Там же є можливість налаштувати його розташування на сторінці – тріада посилань «L, С, R» відповідає за вирівнювання по лівій межі сторінки, центру або правому краю відповідно. Нарешті, на цій невеликій панелі інструментів завжди є можливість вирішити обтікання об’єкта текстом (як правило, тоді сторінка візуально виглядає привабливіше – на ній стає менше «білих плям»), а також видалити його з очей геть в разі, якщо ви передумали показувати презентацію або таблицю відвідувачам.

Для додавання на сторінку рухомих картинок (інакше кажучи, відео) доступні дві опції: вставка відеороликів з сервісу Google Video або відеохостингу YouTube (обидва варіанти доступні з пункту меню «Вставити – Відео»). В обох випадках все, що необхідно, – вказати посилання на відеофайл, яка завжди доступна при його перегляді в адресному рядку браузера (звичайно, лише в тому випадку, якщо ви переглядаєте ролик безпосередньо з YouTube або Google Video).

Трохи складніша справа при додаванні на сторінку фрагмента карти. Втім, і це не задачка по квантовій фізиці: команда «Вставити – Карта» пропонує у спливаючому вікні самостійно знайти потрібні вам координати на планеті Земля, скориставшись звичним інтерфейсом Карт Google. Втім, тут він досить аскетичний і хоча дозволяє навіть додавати на карти мітки (точніше, всього одну – за це відповідає команда «Залишити позначку» праворуч від рядка пошуку), набагато зручніше знайти потрібне місце за допомогою старого доброго http: //www.maps .google.ru і, скопіювавши посилання на карту, вставити її в поле, яке називається «Або вставте посилання на Карти Google тут».

Ссылка на основную публикацию