Закріплення областей в Microsoft Excel

Як закріпити рядок, стовпець або область в Excel? – частий питання, яке задають початківці користувачі, коли вони підходять до роботи з великими таблицями. Excel пропонує кілька інструментів, щоб зробити це. Всі ці інструменти Ви дізнаєтеся, дочитавши цей урок до кінця.

При роботі з великими обсягами даних, можуть виникнути труднощі при зіставленні інформації в книзі. Однак Excel має у своєму розпорядженні кількома інструментами, які спрощують одночасний перегляд вмісту різних розділів книги, наприклад, закріплення областей і поділ вікон.

Закріплюємо рядки в Excel

Іноді може виникати необхідність постійно бачити певні області на робочому аркуші Excel, зокрема заголовки. Закріплюючи рядки або стовпці, Ви зможете прокручувати вміст, при цьому закріплені осередки залишаться в поле зору.

  1. Виділіть рядок нижче тієї, яку потрібно закріпити. У нашому прикладі ми хочемо зафіксувати рядки 1 і 2, тому виділимо рядок 3.
  2. Відкрийте вкладку вид на Стрічці.
  3. натисніть команду закріпити області і у спадному меню виберіть однойменний пункт.
  4. Рядки будуть закріплені, а область закріплення буде позначена сірою лінією. Тепер Ви можете прокручувати робочий аркуш Excel, але закріплені рядки залишаться в поле зору у верхній частині листа. У нашому прикладі ми прокрутили лист до рядка 18.

Закріплюємо стовпці в Excel

  1. Виділіть стовпець, праворуч від стовпчика, який потрібно закріпити. У нашому прикладі ми закріпимо стовпець А, тому виділимо стовпець В.
  2. Відкрийте вкладку вид на Стрічці.
  3. натисніть команду закріпити області і у спадному меню виберіть однойменний пункт.
  4. Стовпчики будуть закріплені, а область закріплення буде позначена сірою лінією. Тепер Ви можете прокручувати робочий аркуш Excel, але закріплені стовпці залишаться в поле зору в лівій частині листа. У нашому прикладі ми прокрутили до стовпчика E.

Щоб зняти закріплення рядків або стовпців, натисніть закріпити області, а потім з меню, що випадає виберіть пункт Зняти закріплення областей.

Якщо Вам необхідно закріпити тільки верхній рядок (рядок1) або перший стовпець (Стовпець А), можете вибрати відповідну команду в спадному меню.

Ссылка на основную публикацию