Заїкається і гальмує відео з YouTube на планшеті, смартфоні [на Android]

Доброго часу!

Більшість користувачів активно використовують планшети (та й смартфони) для перегляду онлайн-відео (найчастіше з YouTube). І це дуже зручно – не обов’язково сидіти за ПК, коли можна комфортно прилягти з планшетом в руках …

Але тому що планшети не блищать продуктивністю, часто можна спостерігати різні пригальмовування, зависання, відео може сіпатися і заїкатися (що сильно дратує, а іноді й унеможливлює перегляд).

У цій статті приведу прості і реальні способи поліпшення якості відтвореного відео. Думаю, що деякі із способів повинні вам допомогти!

І так …

Як поліпшити відтворення відео

Примітка! Якщо ваш планшет вже досить старий і в нього ОЗУ менше 1 ГБ (512 Мб *) – то відтворення якісних роликів на YouTube, боюся, для нього непосильне завдання. Звичайно, ви можете спробувати рекомендації нижче, але великих надій я б не відчував …

Скільки ОЗУ і скільки з неї вільно / Налаштування -> додатки -> працюючі

Про стандартні програми (YouTube / Браузер)

На більшості планшетів / смартфонів встановлено спеціальний додаток “YouTube”, і саме в ньому і відкриваються велика частина відео. Відразу скажу, що воно далеко від ідеалу: по-перше, вимогливо до ресурсів пристрою (є більш “економні” додатка), по-друге, постійно з’являється реклама (через певні ділянки часу). Тому, взагалі б не рекомендував його використовувати …

додаток YouTube

Також відзначив би стандартний браузер (який так і називається “Браузер”) на планшетах: в ньому за замовчуванням при відтворенні включені субтитри (див. Скрін нижче). Ці включені субтитри можуть істотно впливати на навантаження, і не завжди для їх показу вистачає ресурсів пристрою. Рекомендую вимикати їх при програванні – на багатьох планшетах відео часто перестає гальмувати зовсім!

включені субтитри

А взагалі, в ідеалі, замість стандартних додатків, необхідно розглянути альтернативні варіанти (про них нижче) …

Використовуйте альтернативні браузери

Перепробувавши десятки браузерів на не самих продуктивних планшетах, я зупинився на двох: Dolphin і Opera (класична версія, ніяких Mini …). Чому? ..

Dolphin

Google Play – 

Дуже швидкий і легкий браузер, який йде в комплекті з блокувальником реклами. У нього свій вбудований флеш-плеєр, пророблений і зручний дизайн, і що найголовніше, хороша оптимізація з усіма популярними сервісами та сайтами: YouTube, Amazon, Вікіпедія та ін. Дуже добре відтворює відео (немає ні заїкання, ні пригальмовування, ні підвисань). Загалом, рекомендую обов’язково до знайомства!

Відео програється в браузері Dolphin / Один з роликів на YouTube

Opera

Google Play: 

Зручний, швидкий і безпечний браузер. Зазначу, що рекомендував би використовувати саме класичну версію (а не Mini і ін. “Похідні”). Браузер досить непогано оптимізований для програвання потокового відео (хоча, на мій погляд програє Dolphin). Але як би там не було, на порядок краще стандартних додатків “YouTube” або “Браузер”.

Завантаження сторонніми додатками (фонові поновлення)

Мабуть, це найбільш часта причина через що пригальмовує планшет (смартфон), причому не тільки при відтворенні відео. Справа в тому, що, коли з’являються якісь новіші версії встановлених додатків – планшет може самостійно почати їх оновлювати, і, зрозуміло, якщо в цей час буде запущений ролик – досить імовірно, що з’являться лаги.

Найбільш простий спосіб дізнатися, які програми зараз працюють, скільки вільно ОЗУ (та й скільки її всього) можна дізнатися в настройках планшета / смартфона в розділі “Додатки (працюють)” (Див. Скрін нижче).

Скільки ОЗУ і скільки з неї вільно

В ідеалі, для комфортного відтворення відеороликів має бути вільно не менше 500 Мб ОЗУ (більше -> краще). Перегляньте уважно список додатків, і все, що не потрібно в даний момент часу – просто закрийте.

Як варіант – можна спробувати просто перезавантажити планшет (прим .: затисніть кнопку включення на 3-5 сек., До появи системного “вікна”).

Також про оновлення ПЗ можна дізнатися з верхньої панельки: зверніть увагу на лівий верхній кут. Якщо “розгорнути” кут панельки – можна побачити поточний “стан” справ.

Фонові завдання, оновлення програмного забезпечення й ін.

Посил цієї частини статті: закрийте все зайве і не використовується в даний момент, щоб надати максимальні ресурси пристрою на відтворення потокового відео.

Повільний інтернет / відсутній зв’язок

Якщо швидкість вашого інтернету менше бітрейта потокового відео – то планшет буде відтворювати відео швидше, ніж воно завантажується. В результаті, кожні 10-30 сек., Відтворення буде зупинятися на 3-5 сек., До-завантажуватися (прим .: так звана буферизация), і потім знову відтворюватися.

Доповнення!

Для якісного відтворення онлайн-відео 720p (1080p) необхідний Інтернет-канал не менше 15-20 Мбіт / c.

Рада, як можна поліпшити відтворення: відкрийте відеоролик і поставте його на паузу. Протягом хвилини-другий частина ролика буде завантажена і можна почати його відтворення (якщо ролик довгий, можливо, вам доведеться ще 1-2 рази ставити його на паузу, щоб додивитися без частих дратівливих лагов).

У смартфонах / планшетах, до речі, для швидкої оцінки стану мережі – можна звернути увагу на відповідний значок в кутку екрану (настройках) Див. Скрін нижче.

Що там зі зв’язком …

Але взагалі, якщо об’єктивно підходити до питання, швидкість краще тестувати за допомогою спеціальних сервісів. Справа в тому, що нерідко заявлена ​​швидкість Інтернет істотно може відрізнятися від реальної (іноді в кілька разів!). Посилання на краще сервіси наводжу нижче.

Важливо!

Для перевірки швидкості Інтернет (як на планшеті, так і на ПК), рекомендую скористатися ось цими сервісами: 

Як вже сказав вище, для перегляду роликів в якості 720p (1080p) необхідна швидкість інтернету не менше 15 Мбіт / с (краще 20 Мбіт / с). Якщо в ході тестування ваша швидкість виявиться менше – то проблема очевидна …

До речі, якщо ваш планшет з’єднаний з мережею Wi-Fi, то не зайвим би було увійти в налаштування роутера, і перевірити – чи немає яких-небудь обмежень, не «забирає” чи весь канал будь-який пристрій.

Примітка! У деяких роутерах можна обмежити швидкість для кожного пристрою окремо.

Ссылка на основную публикацию