Загальні відомості про зведених таблицях в Excel

зведені таблиці – одне з найпотужніших засобів Microsoft Excel. За допомогою зведених таблиць Ви можете в лічені секунди перетворити тисячі рядків з даними в компактний звіт. У цьому уроці ми коротенько розглянемо загальні відомості, а також простежимо приклад створення зведеної таблиці в Excel.

При наявності великої кількості даних на аркуші Excel, можуть виникнути труднощі при її аналізі. Зведені таблиці здатні зробити листи зручними в управлінні за допомогою зведення даних і можливості їх обробки різними способами.

Використання зведених таблиць для відповіді на питання

Припустимо, ми хочемо відповісти на питання: “Яка загальна сума продажів кожного з продавців?” Стосовно до даних на прикладі нижче. Пошук відповіді на це питання може виявитися скрутним і зайняти дуже багато часу, оскільки дані по кожному продавцеві розкидані по багатьом рядках. Звичайно ж, можна скористатися командою Проміжний підсумок, щоб підвести підсумок окремо по кожному продавцеві, однак, нам все ще належить працювати з великим об’ємом інформації.

На щастя, зведена таблиця здатна миттєво обчислити і підсумувати дані, щоб їх можна було легко читати і обробляти. По завершенні, зведена таблиця прийме приблизно такий вигляд:

Створивши зведену таблицю, Ви можете використовувати її для відповіді на різні питання за допомогою перегрупування або зведення даних. Наприклад, якщо необхідно відповісти на питання: “Яка загальна сума продажів по місяцях?”, Ми можемо надати нашій зведеній таблиці наступний вигляд:

Створення зведеної таблиці

  1. Виділіть таблицю або комірки (включаючи заголовки стовпців), що містять дані, які необхідно використовувати.
  2. на вкладці вставка клацніть команду Зведена таблиця.
  3. У діалоговому вікні Створення зведеної таблиці введіть необхідні настройки, а потім натисніть OK. У нашому прикладі ми скористаємося Табліцей1 в якості джерела даних і помістимо зведену таблицю на новому аркуші.
  4. На новому аркуші з’явиться порожня зведена таблиця і список полів.
  5. Після створення зведеної таблиці, Вам потрібно вирішити якісь поля необхідно в неї додати. Кожне поле є заголовком стовпця джерела даних. У списку полів зведеної таблиці встановіть прапорець для кожного поля, яке необхідно додати. У нашому прикладі ми хочемо підрахувати загальну суму продажів кожного з продавців, тому встановимо прапорці в полях Продавець і Сума замовлення.
  6. Вибрані поля будуть додані в одну з чотирьох областей, які розташовані під списком полів. У нашому прикладі поле Продавець було додано в область рядки, в той час як Сума замовлення – в область значення. Крім цього, Ви можете клацнути по потрібному полю і, утримуючи ліву кнопку миші, перетягнути його в необхідну область.
  7. Зведена таблиця вирахує і підведе підсумки для обраних полів. У нашому прикладі зведена таблиця підрахувала загальну суму продажів кожного з продавців.

Як і при роботі з звичайними списками в Excel, Ви можете сортувати дані в зведеній таблиці, використовуючи команду Сортування і фільтр, яка знаходиться на вкладці Головна. Крім цього, Ви можете застосувати будь-який тип числового форматування, наприклад, змінити числовий формат на грошовий. Правда, деякі типи форматування можуть пропасти при зміні зведеної таблиці.

Якщо Ви зміните будь-які дані на робочому аркуші джерела даних, зведена таблиця не оновиться автоматично. Щоб оновити її вручну, виберіть зведену таблицю, перейдіть на вкладку аналіз і натисніть оновити.

Ссылка на основную публикацию