З чого слід починати роботу з Google Analytics

Якщо у вас вже є досвід аналізу показників рекламних кампаній «плати за клік», то досить сказати, що Google Analytics – це просто розширене засіб створення звітів, що дозволяє побачити всі джерела переходів на сайт і вивчати поведінку відвідувачів. Якщо у вас немає досвіду роботи з веб-показниками, то спочатку кількість наданої інформації здасться приголомшуючим. Тому мета наших статей – допомогти отримати необхідні знання, щоб швидко і ефективно працювати з Google Analytics.

Якщо ви використовуєте веб-аналітику в перший раз, то потрібно отримати уявлення про початкових показниках, щоб з’ясувати рівень трафіку і розподіл відвідувачів. Нижче перераховані деякі показники першого рівня.

 • Кількість відвідувачів сайту за день.
 • Середній коефіцієнт конверсії (продажів, реєстрацій, завантаження і т.д.).
 • Найбільш відвідувані сторінки.
 • Середня тривалість перебування на сайті і наскільки часто відвідувачі повертаються на сайт.
 • Джерело напрямки або канал, який забезпечує набольший трафік.
 • Географічний розподіл відвідувачів і установки мови, які вони використовують.
 • Наскільки «привабливі» сторінки веб-сайту: залишаються відвідувачі на сайті або просто відразу покидають його (переглянувши тільки одну сторінку)?

Якщо на веб-сайті є розділ електронної торгівлі, то вам також потрібно знати наступне.

Ці показники дозволяють встановити відправну точку, відштовхуючись від якої, можна поглибити свої знання. Але майте на увазі, що Google Analytics надає статистичні дані настільки швидко і легко, що прагнення їх перевіряти може стати нав’язливим! Тому, заглиблюючись в аналіз, ви почнете задавати більш складні питання, що стосуються даних.

 • Звідки прибувають найбільш цінні відвідувачі (в плані напрямки і географічно)?
 • Які з найбільш цінних відвідувачів, швидше за все, зроблять покупку, і які з них, швидше за все, зроблять покупки на найбільшу суму?
 • Які з моїх сторінок є сторінками найбільш цінного контенту – тобто не просто популярними сторінками, а тими, які вносять свої внесок у процес конверсії?
 • Як існуючі клієнти (або передплатники, завантажувачі, члени соціального середовища) використовують сайт в порівнянні з новими відвідувачами?
 • Чи не даремно витрачаються кошти на безрезультатні кампанії – тобто привертають відвідувачів, які переглядають тільки одну сторінку, а потім залишають сайт?
 • Зацікавлює чи сайт відвідувачів? Тобто, чи містить сайт щось, що сприяє встановленню якихось відносин з анонімним в іншому випадку користувачем?
 • Сприяє або перешкоджає конверсіями моя система внутрісайтового пошуку? Тобто, чи можуть відвідувачі відразу знайти шукане на сайті?
 • Скільки відвідувань і скільки часу потрібно відвідувачу, щоб стати клієнтом (що впливає на рекламні кампанії, наступні розсилки по електронній пошті і взаємини між філіями)?

На всі ці питання можна відповісти за допомогою звітів Google Analytics. Давайте поглянемо на рис. 1.4, на якому показана типова модель, в яку вписується більшість веб-сайтів. Це говорить про те, що переважна більшість веб-сайтів має низький коефіцієнт конверсії, який може бути представлений однією цифрою.

Мал. 1.4. Схематична модель відвідувача веб-сайту, що ілюструє низькі коефіцієнти конверсії більшості веб-сайтів

Фактично, згідно десятому щорічного опитування торгових фірм (10th Annual Merchant Survey of 2011) від the e-tailing group (група роздрібної торгівлі за допомогою інформаційних технологій) за 2011 р, найбільш часто зустрічається коефіцієнт конверсії для торгових підприємств, що діють на території США, становить 1,0-2,9% (рис. 1.5). Чому він настільки низький і чи можна його підвищити? Виходячи зі свого 17-річного досвіду, з упевненістю можу стверджувати, що завжди є можливість удосконалення з точки зору зручності користувача, йдеться про розробку веб-сайтів або просто про перегляд веб-контенту в інтересах справи або для розваги. Це ж справедливо і по відношенню і до моїх власних веб-сайтах. Зрештою, при наявності якісного пропонованого товару або послуги саме зручність користування відвідувачів визначить успіх веб-сайту; і інструменти веб-аналітики надають кошти для дослідження цього аспекту.

Пам’ятайте, що веб-аналітика – це тільки інструменти. Вони не можуть сказати, чому відвідувачі поводяться так, а не інакше, або яку користь необхідно провести. Для того щоб знайти відповіді на ці питання, потрібно аналізувати звіти, що передбачає наймання досвідченого фахівця, навчання існуючого персоналу, використання послуг зовнішнього консультанта або поєднання всіх цих варіантів.

Мал. 1.5. Найбільш часто зустрічаються коефіцієнти конверсії торгових підприємств США лежать в межах 1,0-2,9% (число замовлень / кількість унікальних відвідувачів)

Часто для отримання уявлення про те, чому склалася та чи інша ситуація, доведеться використовувати кілька інструментів. В їх число входять інструменти, що враховують думку клієнта (опитування, сформовані клієнтами рейтинги і засоби зворотного зв’язку), а також інструменти внесайтових вимірювань (обсягу ринку, згадок в соціальних мережах, настроїв і т.д.).

Ссылка на основную публикацию