WinSxS – що це за папка і як її очистити в Windows 10 і 7 (детальна інструкція)

Через певний час роботи за комп’ютером, користувачі починають помічати пропажу вільного місця на системному диску. Що є критичним моментом, якщо використовується бюджетний жорсткий диск з невеликим об’ємом або SSD.

Як правило, багато місця займає папка WinSxS, що знаходиться всередині каталогу Windows. Але перед тим, як намагатися з нею щось зробити, щоб звільнити місце, пропоную поговорити про те, що це за папка і яким чином її можна очистити в ОС Windows 7 і 10.

Загальна інформація

Папка WinSxS є системним об’єктом, за умовчанням присутнім в кожній операційній системі. У ній копії файлів оновлення, резервні копії та інші важливі системні файли, необхідні для належного функціонування ОС і здійснення так званого «відкату» до попереднього стану.

Кожен раз, після отримання та встановлення оновлень її обсяг збільшується і може досягати до 40 ГБ. Що на мій погляд досить багато. Коли нормальним об’ємом вважається відмітка в 5-10 ГБ.

Але, ця папка містить не тільки файли, але і посилання на них, так звані «ярлики» і при підрахунку займаного місця враховується розмір файлів, які знаходяться в зовсім в іншому місці. Це нормальне явище, яке не вимагає втручання.

У всіх інших випадках, необхідно проводити очистку папки WinSxS, причому робити це потрібно правильно. Звичайно, можна її просто видалити, але для цього потрібно відкрити до неї доступ, схожим способом, який описувався в статті про «TrustedInstaller». Причому багато користувачів так і надходять, після чого стикаються з проблемами запуску Windows, тому особисто я не рекомендую з цим експериментувати.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Також не рекомендую очищати її вручну, оскільки велика ймовірність видалення важливих для роботи системи файлів.

Давайте поговоримо про те, як же правильно почистити папку WinSxS, щоб звільнити максимум місця, не порушуючи при цьому працездатність операційної системи.

Перед тим, як приступати до процедури звільнення місця, рекомендую відкрити командний рядок, ввести в неї команду – sfc / scannow і натиснути «Enter». Таким чином ви зможете виправити наявні помилки на стороні системних даних, що збільшить ефективність всіх способів, про які я розповім нижче. До речі, їх потрібно виконувати, перебуваючи в системі з правами адміністратора, інакше нічого не вийде.

Спосіб очищення WinSxS в Windows 7

Підемо від простого до складного і для початку розглянемо спосіб очищення папки WinSxS за допомогою стандартних засобів Windows 7.

Виконуємо все по порядку:

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

 1. Відкриваємо «Властивості» комп’ютера і переконуємося, що в розділі «Видання Windows» встановлено «Service Pack 1». Якщо його немає, обов’язково встановіть.
 2. Викачуємо оновлення «KB2852386» з офіційного сайту за цим посиланням і клацаємо по ньому, щоб запустити процедуру установки. Якщо в процесі ви зіткнетеся з помилкою «Оновлення не застосовується», то швидше за все, воно вже встановлено. Перевірити це можна зайшовши в «Центр оновлення Windows», після чого переміститися в розділ «Встановлені оновлення». Ввівши в рядок пошуку назву «KB2852386», ми переконуємося, що воно дійсно присутній в системі. Тому ігноруємо цей пункт і рухаємося далі.
 3. Перезавантажуємо комп’ютер, але тільки в тому випадку, якщо ви виробляли інсталяцію компонентів з перших двох пунктів.
 4. Відкриваємо «Комп’ютер», клацаємо правою кнопкою миші по систему розділу і заходимо в «Властивості».
 5. У вкладці «Загальні» клацаємо по кнопці «Очищення диска».
 6. Знайдіть і відзначте пункт «Файли резервної копії» і «Очищення оновлень». Потім натисніть «ОК» і підтвердіть дію. У деяких редакціях ОС дані пункти відображаються після натискання кнопки «Очистити системні файли».
 7. Дочекайтеся завершення процесу, після чого перевірте результат.

Отже, як очистити папку WinSxS в Windows 7 ми розібралися, тепер переходимо до Windows 10. До речі, деякі команди, про які я розповім нижче, будуть працювати і в сімці, тому ви можете сміливо їх використовувати.

Способи очищення WinSxS в Windows 10

У десятці є кілька способів, які допоможуть вам зменшити розмір системної директорії WinSxS. Розберемо по порядку кожен з них.

Стандартний засіб очищення диска

Почати процес звільнення місця декількома способами, перший – відкрити властивості локального розділу і натиснути на кнопку «Очищення диска» або натиснути комбінацію «WIN + R», в рядок ввести «cleanmgr» і натиснути «Enter».

Після цього, виконуємо пункти «6-7» з п
опереднього розділу, присвяченому Windows 7.

Командний рядок

В якості альтернативного варіанту можна використовувати командний рядок і інструмент Dism. Запустіть її з правами адміністратора і по черзі виконайте команди, про які я розповім нижче.

 1. Вводимо «Dism.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup» (без лапок) і тиснемо «Enter». Аналогічним чином поступаємо і з іншими командами.
 2. Dism.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup / ResetBase
 3. Dism.exe / online / Cleanup-Image / SPSuperseded

У деяких випадках, після виконання вищеописаних команд розмір WinSxS може збільшитися. Тому, очищення слід проводити тільки в тому випадку, коли обсяг папки перевищує 10 ГБ. Менше 10 ГБ вважається нормою.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Також під час виконання команд ви можете спостерігати ситуацію, коли процес доходить до 20-30%, а потім різко зупиняється і видає повідомлення про те, що операція була успішно завершена. Це нормальне явище для десятки.

Планувальник завдань

Також можна позбавити себе від ручної роботи та налаштувати автоматичне очищення директорії WinSxS за допомогою стандартного планувальника завдань Windows 10.

Для цього:

 1. Натискаємо по значку «Пошуку», вводимо в рядок «Планувальник» і запускаємо додаток.
 2. Розгортаємо бібліотеку і рухаємось в розділ «Microsoft – Windows – Servicing».
 3. У списку знаходимо задачу під назвою «StartComponentCleanup», тиснемо по ній правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Виконати».
 4. Після того, як завдання завершиться, пропоную налаштувати виконання в автоматичному режимі. З проміжком, скажімо один раз в тиждень.
 5. Для цього переходимо в «Властивості» завдання.
 6. Переходимо у вкладку «Тригери» і клацаємо «Створити».
 7. Вибираємо опцію «Щотижня», вибираємо дату початку, вказуємо день тижня і клацаємо «Ок». При необхідності можна виставити інші настройки.
 8. Закриваємо всі вікна.

Таким нехитрим способом ми полегшили собі завдання, тепер вона буде виконуватися строго за вказаною розкладом.

Якщо в списку немає завдання «StartComponentCleanup», то створіть її, вказавши точно таку ж назву, періодичність виконання і запуск з найвищими правами.

програма PatchCleaner

Це безкоштовна програма, що дозволяє звільняти місце в системних директоріях Windows, які за умовчанням не доступні найбільш популярним утилітам «Cleaner» або «Reg Organizer».

Як з нею працювати:

 1. Викачуємо утиліту (важить близько 2 МБ) з офіційного сайту за цим посиланням.
 2. Запускаємо установку, натиснувши «Так».
 3. Натискаємо «Next».
 4. Погоджуємося з умовами, активувавши опцію «I Agree» і тиснемо «Next».
 5. Нічого не змінюючи натискаємо «Next».
 6. Повторно клацаємо «Next» і чекаємо завершення процесу. В кінці вибираємо «Close».
 7. Запускаємо програму використовуючи ярлик на робочому столі.
 8. Клацаємо по кнопці «Delete», якщо хочемо видалити вміст папки winsxs і інших директорій, таких як «Installer» і «softwaredistribution».
 9. Підтверджуємо дії кнопкою «Yes».
 10. Чекаємо виконання операції і перевіряємо результат.

У програмі доступна опція переміщення (резервування), щоб їй скористатися потрібно вибрати вихідний каталог за допомогою «browse», потім натиснути «Move». Таким чином ви створите бекап важливих даних і в разі чого зможете їх відновити.

Інші варіанти

Існує ще кілька програм і проблем, про які варто знати. Коротко розповім про кожного з них.

 • У рідкісних випадках, при виконанні будь-яких дій ви можете спостерігати завантаження процесора або оперативної пам’яті до максимуму. Тоді слід виконати перевірку на віруси.
 • Також для вирішення завдання можна використовувати утиліту «Ashampoo WinOptimizer» або антивірус, що володіє вбудованим чистильником, наприклад, «360 Total Security».
 • Буває, що winsxs не очищається незважаючи на всі зусилля. Тоді слід переконатися, що її обсяг перевищує норму «10 ГБ», в іншому випадку нічого не вийде.

Я постарався максимально розібрати дану тему, але бувають унікальні випадки, коли жодна з популярних рішень не підходить і проблема залишається. Тому опишіть свою проблему більш детально в коментарях, спробуємо розібратися з нею разом.

Ссылка на основную публикацию