Windy.com – інтерактивна карта погоди

Урагани на Карибах, тайфуни в Таїланді, лісові пожежі в Австралії або постійний дощ, викликає повені в Європі. Під час цих та подібних їм стихійних лих люди вже не дивляться з неспокоєм на небо, вони шукають прогноз погоди в Інтернеті за допомогою ПК або мобільного телефону. Аудиторія популярного чеського сайту Windy.com становить від 400 до 700 тисяч осіб щодоби, а послугами однойменного мобільного додатка користується до мільйона чоловік в день. Нижче ми розберемо мережевий ресурс Windy.com з інтерактивною картою погоди онлайн, розглянемо його особливості і функціонал.

Вивчаємо можливості ресурсу windy.com

Windy.com – прогноз погоди онлайн

Windy.com – це мегапопулярний чеський ресурс, який представляє інформацію про погоду по всьому світу. Сервіс був створений чеським мільйонером і філантропом Ivo Lukačovič в листопаді 2014 року в форматі домашнього хобі, під впливом продуктів швейцарської компанії «Meteoblue» і візуального проекту «Earth». Автор переписав відкритий код «Earth», уклав кілька угод з Meteoblue, включив в штат кілька професійних програмістів, і результат не змусив себе чекати.

Нині можливостями відображення інтерактивної карти погоди Windy.com користуються мільйони людей по всьому світу. Під час руйнувань, викликаних ураганом «Ірма», сайт Windy став основним джерелом інформації для ЗМІ та для багатьох аварійних команд. Що ж приваблює в Windy.com користувачів? Давайте дізнаємося.

Безліч користувачів відстежували ураган «Ірма» за допомогою windy.com

Зручний, практичний і функціональний сайт Windy

Інтерактивна карта погоди надає актуальну інформацію по погоді в різних куточках світу.

Зокрема, є відображення погоди в розрізі:

 • Дощів і гроз;
 • температури;
 • Вітру і поривів вітру;
 • Снігу (новий сніг, глибина снігу);
 • Типів опадів;
 • Точки роси;
 • вологості;
 • Хмарності (високі, середні, низькі хмари);
 • туману;
 • видимості;
 • Хвиль і інші показників.
  вітер
  температура
  хмари
  Дощ, гроза

  Точка роси

Сайт має російськомовної локалізацією, і практично вся його термінологія (за рідкісними винятками) переведена на російську мову.

При переході на сайт Windy.com в центрі ви побачите прекрасно анімовану карту погоди.

Зліва, після натискання на кнопку з трьома горизонтальними лініями, будуть доступні настройки сайту. Ви зможете вибрати зручні для себе одиниці виміру погодних показників. Встановити ступінь відображення анімації вітру, вибрати формат часу, мова, колір шарів і інші показники.

налаштування Windy.com

Також зверху зліва доступна пошуковий рядок, ввівши в яку назву потрібного вам географічного пункту ви отримаєте прогноз погоди по даному регіону.

Пошукова рядок на Windy

Справа доступні різні режими відображення погоди. Перемикання між ними здійснюється за допомогою кліка мишки на потрібний параметр.

Режими відображення погоди

При цьому клікнувши на кнопку «Ще шари» ви зможете впорядкувати їх в контексті параметрів «Політ», «Вода», «Лижі».

Справа знизу доступний вибір різних моделей прогнозу погоди (GFS, ECMWF і ICON). Перемикання між ними дозволяють переглядати результат їх прогнозу в залежності від використовуваної в даних моделях методології.

Вибір моделей прогнозування

Також в самому низу екрану інтерактивної карти розташована тимчасова шкала, що відображає найближчі 10 днів. Клікнувши на потрібний день, ви переглянете прогноз погоди на цю дату, а натиснувши на кнопку «Play» ви зможете побачити, як буде змінюватися погода протягом найближчої доби

Шкала прогнозу погоди на найближчий час

Для отримання інформації про погоду для потрібного нам населеного пункту досить знайти його на карті, і клацають по ньому курсором мишки.

Натисніть на потрібний вам населений пункт для отримання прогнозу

Рекомендую ознайомитися: Найточніший сайти прогнозу погоди.

Моделі прогнозування Windy.com

У своїй роботі інтерактивний ресурс погоди windy.com використовує три основних моделі – GFS, ECMWF і ICON.

GFS – це гідростатична американська модель передбачення, широко використовувана в усьому світі. Одна з причин її популярності – це безкоштовне її використання в функціоналі погодних сайтів. Хоча надані нею дані часто не надто докладні і точні.

ECMWF, розглянута експертами як найкраща погодна модель, поширена переважно в Європі. При цьому її використання має матеріальну ціну, тому Windy придбав на неї ліцензію.

Модель ECMWF найбільш популярна в країнах ЄС

ICON – дана модель з’явилася на Windy в 2017 році, і показала непогані результати. Найбільш важливими прогностичними змінними в ній є щільність повітря і температура віртуального потенціалу (що дозволяє діагностувати тиск). Далі горизонтальна і вертикальна швидкість вітру, вологість, хмарна воду, хмарний лід, дощ і сніг.

В цілому ж пропоную користувачу самому поекспериментувати з трьома перерахованими моделями, визначивши найбільш ефективну і точну з них.

висновок

Сайт Windy.com представляє своїм користувачам інтерактивну карту погоди, доступну онлайн і абсолютно безкоштовно. Багатий Предсказательная потенціал ресурсу (доступні три моделі прогнозування), російськомовний інтерфейс і безліч позитивних відгуків гарантують пильну увагу до Windy з боку вітчизняного користувача. Якщо ви ще не бували на Windy.com, тоді рекомендую відвідати сайт і оцінити його функціонал. І, цілком можливо, ви станете постійним відвідувачем цього чудового ресурсу.

Ссылка на основную публикацию