Windows 8 представлена ​​офіційно

03.06.2011 | Новини Windows 8 | Джерело: Cnews.ru | Фото: Engadget.com

Windows 8 буде мати нової графічною оболонкою, адаптованої під сенсорні екрани. Крім того, користувачі зможуть викликати звичні додатки, наприклад Microsoft Word, які будуть виглядати так само, як на традиційному комп’ютері.

Microsoft представила графічний інтерфейс Windows 8 – знаходиться в розробці наступної версії операційної системи, яка охопить нові типи обчислювальних пристроїв, не тільки персональні комп’ютери, а й, зокрема, планшетні пристрої, подібні iPad.

Щоб продукт Microsoft був конкурентноспособен, в Windows 8 була додана підтримка процесорів з архітектурою ARM. Сьогодні на цій архітектурі базується більшість планшетників, оскільки вона набагато повільніше витрачає заряд акумулятора, ніж використовувана в традиційних ПК архітектура Intel x86.

Microsoft застосувала в Windows 8 новий графічний інтерфейс, адаптований під сенсорні екрани. Інтерфейс нагадує зовнішній вигляд Windows Phone 7: в його основі лежать ті ж самі «плитки», це елементи інтерфейсу, що нагадують іконки, що дозволяють не тільки переходити до додатків, але і відображають інформацію про стан додатки в режимі реального часу.

Вбудований в Windows 8 веб-браузер Internet Explorer 10 з підтримкою апаратного прискорення відображає сторінки в повному форматі, як на звичайному комп’ютері. Браузер підтримує вкладки, сенсорне прокручування і сенсорне управління елементами інтерфейсу.

Особливістю графічної оболонки Windows 8 є можливість запускати два додатки відразу, розділяючи екран в довільних пропорціях. Наприклад, користувач може дивитися відео і, не перериваючи відтворення, витягнути на екран інший додаток, вказавши пальцем кордон на екрані, яка буде розділяти вікна додатків.

Нарешті, користувач зможе викликати в Windows 8 звичний інтерфейс з робочим столом, як на традиційному ПК. На презентації в Тайбеї, де проходить виставка високих технологій Computex, представники компанії показали ноутбук з процесором ARM. На цьому ноутбуці була запущена Windows 8 зі звичним «настільним» інтерфейсом, в якій був відкритий Microsoft Word, який виглядав точно так же, як Microsoft Word 2010 року для звичайних комп’ютерів. При цьому, у випадку з сенсорним екраном, управляти елементами стрічкового меню пропонується з допомогою дотиків.

Незважаючи на те, що новий інтерфейс оптимізований для управління за допомогою сенсорного екрану, Windows 8 залишиться колишньою Windows, яку можна буде використовувати на звичайних комп’ютерах, які використовують клавіатуру і мишу для управління. Windows 8 буде підтримувати всі сумісний з Windows 7 периферійне устаткування і програмне забезпечення, розповіла Джулі Ларсон-Грін (Julie Larson-Green), віце-президент Windows Experience. «Ми пропонуємо підхід без компромісів – ви можете використовувати будь-який пристрій, яке побажаєте, з будь-яким периферійним обладнанням, з колишніми додатками, якими ви звикли користуватися», – сказала вона.

І тут виникає деяка неясність. За словами президента підрозділу Microsoft Windows і Windows Live Стівена Сінофскі (Steven Sinofsky), які він виголосив на паралельному заході D9 в Каліфорнії, існуючі програми запускати на ARM-пристроях під управлінням Windows 8 не вийде, і ніякого «шару» для реалізації цієї можливості компанія розробляти не збирається, оскільки технічно це дуже складно. Весь софт потрібно буде писати заново. Що ж стосується сенсорних додатків, то вони будуть створюватися на базі HTML 5, JavaScript і CSS.

По всій видимості, на традиційній машині Windows 8 буде являти собою звичну робочу середу з поліпшеним інтерфейсом, що підтримує всі сумісний з Windows 7 периферійне устаткування і весь софт. На пристрої з ARM-процесором додатки будуть виглядати так само, як в настільній версії системи, але їх потрібно буде писати заново (швидше за все, це стосується і Microsoft Word, який під час демонстрації був запущений на ноутбуці з ARM-процесором). Чи будуть це різні редакції або один і той же дистрибутив, поки неясно.

Більш детальну інформацію про розробку і сумісності додатків корпорація планує представити на конференції Build, спеціально присвяченій новій платформі. Захід відбудеться у вересні в Анахаймі в Каліфорнії. Випуск фінальної версії Windows 8 запланований на 2012 р

Ссылка на основную публикацию