Windows 10 шле дані в Microsoft навіть при заборону цього

Нова ОС від Microsoft відправляє призначену для користувача інформацію на сервера компанії, навіть якщо люди відключають цю функцію, з’ясували дослідники з ARS Technica.

Зокрема, експерти встановили, що, якщо Cortana і пошук в Інтернеті з меню «Пуск» відключені, операційна система все одно буде відправляти запит на bing.com, вимагаючи файл з ім’ям threshold.appcache. Сам запит буде містити випадковий машинний ID, який зберігається після перезавантаження.

Фахівці припускають, що якийсь трафік, швидше за все, не шкідливий з точки зору збереження конфіденційності користувача.

Відомо також, що при підключенні до нової мережі Windows 10 спробує запросити два URL (www.msftncsi.com/ncsi[.]txt і ipv6.msftncsi.com/ncsi[.]txt), щоб визначити, чи з’єднується дана мережа з Інтернетом . Ці запити дуже прості і не несуть в собі ідентифікаторів пристрою або інших конфіденційних даних.

До того ж девайс під управлінням цієї ОС, який не використовує живі плитки Windows, все одно буде завантажувати нові дані про плитках з мережі MSN, використовуючи незашифровані HTTP. Хоча запити не містять ідентифікаційну інформацію, незрозуміло, чому вони взагалі відбуваються.

Є і більш підозрілий трафік. Windows 10 буде періодично скидати відомості на сервер Microsoft ssw.live.com. Судячи з усього, сервер використовується для OneDrive і деяких інших сервісів Microsoft. Операційна система стане з’єднуватися з сервером незважаючи на те, що користувач відключить OneDrive і здійснить вхід через локальну обліковий запис без прив’язки до аккаунту Microsoft. Що в точності відсилає ОС – дослідникам невідомо.

Але найдивнішим і лякає фахівцям з’явилася друга. Вони набудували тестовий комп’ютер так, щоб він використовував HTTP-проксі і HTTPS-проксі, однак Windows 10, схоже, стала робити запити контенту в обхід проксі.

У компанії Microsoft вважають, що всі запити робляться строго в рамках надання послуги, а запити пов’язані з оновленнями, які забезпечують поточні потреби різних сервісів операційної системи. Втім, на думку дослідників, якщо користувач хоче відмовитися від якоїсь функції ОС, то ця функція повинна бути повністю відключена, чого Windows 10 не бажає робити прямо зараз.

Ссылка на основную публикацию