Windows 10 не бачить жорсткий диск при установці: рішення проблеми

Зазвичай десятка не хоче бачити вінчестер в тому випадку, якщо той порожній, або не Провіднику. Перше вирішується через настройки, у другому випадку потрібно ПО для присвоєння літери. Зокрема, підходить системна утиліта командного рядка diskpart. Час від часу зустрічається випадок, коли винні драйвери. Спробуйте оновити ПЗ на контролерах SATA (правий клік в диспетчері пристроїв), якщо Windows 10 не бачить жорсткий диск.

Є і суто специфічний момент: після установки ювілейного поновлення (серпень 2016 року) дехто зауважував, що пропав цілий розділ. Майкрософт відомо про цю проблему, вони не рекомендують намагатися це виправити. Замість томи з’являється незайняте простір, яке категорично не можна чіпати. Не потрібно також намагатися відновлювати дані, створювати на цьому місці HDD новий розділ. Не робіть нічого, максимум, зверніться в службу підтримки. Прийдешні поновлення виправлять проблему, або робіть відкат.

Оснащення управління дисками

Чи не відображається вінчестер? Насамперед йдемо в оснастку. Запам’ятайте кількість HDD і логічних дисків, що вказуються в Провіднику (Win + E). Перейдіть тепер в оснастку і подивіться, що там буде відображатися:

 1. Win + X.
 2. Вибір відповідної опції з меню.
 3. Ви побачите все фізичні HDD, присутні на ПК, USB-флешки і зовнішні накопичувачі.
 4. У деяких томів можуть бути відсутні літери. В такому випадку Провідник їх не побачить. Клацніть правою кнопкою по розділу і надайте йому букву, наприклад, диск D.

Перезавантаження не потрібно, зміни вступлять в силу негайно.

порожні томи

За замовчуванням, десятка не бачить порожні розділи. Це можна виправити через Провідник:

 • Win + E.
 • Перейдіть в меню Параметри локації Цей комп’ютер.
 • Виберіть єдину присутню там опцію.
 • У вікні перейдіть на закладку Вид та перегортайте в самий низ.
 • Зніміть зазначену галку і натисніть Застосувати.

Перевстановлення або оновлення драйвера

 1. Натисніть Win + X і виберіть Диспетчер пристроїв.
 2. Знайдіть контролери
 3. Клацніть правою кнопкою і оновіть драйвер.
 4. Виконуйте цю процедуру, поки не з’явиться повідомлення, як на нашому скрині.

інші причини

ОС не бачить другий жорсткий диск? Найпершим поривом повинно стати підключення заліза до іншого ПК. Якщо там відображення HDD працює нормально, причина, звичайно ж, в десятці. Спробуйте відкотити поновлення або навіть повернутися до попередньої збірці, щоб побачити HDD. Це офіційні рада компанії Майкрософт для всіх власників ліцензійних копій (answers.microsoft.com/ru-ru/windows/forum/windows_10-files/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5/ 0fc7291b-4d3f-46b9-9f30-78bfa22a1ae9).

У Windows 10 багато що змінилося, з цієї причини масі людей була надана можливість безкоштовно тестувати нові ПО. І якщо не відображається щось, що не видно жорсткий диск, то це просто витрати виробництва. Хіба пропонувалося раніше безкоштовно перейти з XP на сімку? Ми не пригадуємо такого. Чому ж слід очікувати ідеальної і злагодженої роботи від того, що отримано безкоштовно?

Ось ще одна тема на офіційному сайті support.microsoft.com/ru-ru/kb/330140, але нічого нового з неї дізнаєтеся. Якщо система як і раніше не бачить диск, відкочується поновлення. Набагато прикріше, коли жорсткий диск Windows захищений від запису. Ось це видатний випадок, який не розглядається в літературі взагалі. Як зняти захист з розділу, з усього вінчестера в цілому? That is the question.

Ссылка на основную публикацию