Windows 10 не бачить DVD-привід: інструкція щодо вирішення проблеми

Чесно кажучи, не доводилося спостерігати таке, що Windows 10 не визначає наявність DVD-приводу. Зараз всі вони сидять на SATA, і якщо ОС не хоче спілкуватися з дисководом, то завтра вона і вінчестер, на якому встановлена, викине з кола своїх друзів. Але … не працює! Чи не бачить дисковод система, і все тут. Поспішаємо порадувати наших читачів: рішення знаходиться далеко не в кожному випадку. Якщо бажаєте подробиць, то перейдіть за цим посиланням answers.microsoft.com/ru-ru/windows/forum/windows_10-hardware/windows-10-%D0%BD%D0%B5/8a28fdb7-6435-4082-a778-ab239d86fc84?page = 1.

Ви побачите, що є як деяку кількість сприятливих результатів, так і відмов. В останньому випадку не допомагає установка драйвера, не виходить і правити реєстр. Кажуть, що «ноутбук» несумісний з цією версією ОС. Конкуренція? Небажання давай Китаю захопити першість? Або щось інше? Ми не будемо гадати на цю тему.

офіційна відповідь

Дехто не розуміє в чому різниця написання «ви» з маленької чи великої літери. Зазвичай це іноземці, яким наплювати на чужорідні правила, або неуки, що не знаходять нічого кращого, як ліпити слова один за одним без їх логічного осмислення. Коли Ісус говорив з фарисеями, то міг спокійно обходитися і маленькою літерою, так як вживання йде у множині. А фарисеї мали називати його на Ви.

Втім, сам Ісус звертався до Бога просто і без викрутасів на «ти». З чого випливає, що в деяких мовах не розуміють, як можна писати Ви з великої літери. Однак з дрібниць починається професіоналізм. Якщо не всі в ТП Майкрософт в курсі, що бездротову мережу ноутбука можна заборонити через BIOS, то як вони можуть відповісти на питання з приводу того, що комп’ютер не бачить DVD-drive? Одне випливає з іншого.

Хочете бачити офіційну відповідь? Будь ласка!

Ви тепер знаєте, що є ноутбуки, які не побачать дисковод до другого пришестя. Зверніть увагу, що питання розглядалося 1,5 року (майже що), і останні коментарі по ньому датуються вже 2017 роком. Простіше кажучи, компанія Майкрософт не може знати всього. Для цього й існують форуми, щоб вирішувати свої проблеми, минаючи ТП.

Де шукати рішення

Починати потрібно з сайту Майкрософт. Щоб пошуковик не видавав казна-що, ставте перед запитом префікс site: microsoft.com. В даному випадку відповідь так і було отримано. Ви можете переконатися, що в обговоренні фігурує мінімум два способи вирішення:

 1. Пропонується запустити командний рядок від імені адміністратора (наприклад, через Win + X) і ввести туди reg.exe add “HKLM \ System \ CurrentControlSet \ Services \ atapi \ Controller0” / f / v EnumDevice1 / t REG_DWORD / d 0x00000001. Дуже багатьом цей спосіб допоміг.
 2. Для установки десятки багато перемикають режим роботи SATA в AHCI. Деяким допомагає переустановка драйвера AHIC з прикладається до ноутбука диска.

У розділі є й інші, більш екзотичні варіанти. Ми віримо, що читачі все одно спробують шукати на офіційному сайті. А тому ці подробиці пропускаємо.

Брати по розуму

У світі зазвичай ті ж проблеми, що і у нас. Не вмієте переводити? Repair – це ремонт! Ось, вже 31 липня 2015 в аглицьку домені почали скаржитися на ті ж самі проблеми. Чол хотів поставити гру з DVD, оскільки інтернет дорогий, а замість цього отримав проблему: дисковод непомітний системі. Лоток працює, жує болванку, і ніякого результату. Тут же знайшовся один кмітливий відповідач, який заробив майже 1000 лайків на свою посаду. Читаємо.

Ви бачите, що наш співвітчизник (або колишній співвітчизник) знайшов розумне рішення:

 1. У диспетчері пристроїв встановити опцію показу прихованих пристроїв.
 2. Видалити наш привід, в якому б вигляді він не був показаний.
 3. Після перезавантаження проблема не зникла. Тому нам Іван рекомендує знищити і все контролери IDE (див. Скрін).
 4. Після перезавантаження все встало на свої місця.

Погодьтеся, що така відповідь звучить краще, ніж «ваш ноутбук” не можна порівняти з тим-то і тим-то! З того ж топіка можна помітити, що зарубіжна симпатяшка (з ТП Майкрософт) дала свій варіант відповіді на цей запит.

Вона взагалі-то дала два шляхи, але один з них не вліз на скрін. Всього відповідь набрав півтори сотні лайків з невеликим. Шлях перший:

 • Тиснемо Win + R.
 • Вводимо control і тиснемо Enter, щоб отримати Панель управління.
 • У пошуковому вікні друкуємо «усунення непо …»
 • Вибрати в розділі Устаткування та звук пункт Налаштування пристрою.

Шлях другий:

 • З того ж самого вікна викликаємо оснащення devmgmt.msc (Диспетчер пристроїв).
 • Далі все йде по методу Івана …

Ось посилання answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-files/windows-10-dvd-drive-missing/f246ef3d-ff9a-4cd2-9746-7de01184c258?page=2, там ще багато цікавого. Наприклад, один власник ПК виявив, що його DVD-дисків не приєднаний до материнської плати.

Що робити?

Один хлопець, видатний IT фахівець, заявив, що ноутбук з десяткою є останньою сходинкою еволюції. Ходять чутки, що одинадцятої версії не буде випущено для Windows. Або змусите свій DVD-drive орати, або станете вічним неандертальцем. Майкрософт стане випускати нові версії десятки, і на цьому розвиток ОС закінчується.

Зрозуміло, це може бути невеликим перебільшенням. Скажімо, ми чули лише про 13 років «застою», та й диски в Windows 10 не так вже й потрібні. Навіщо вони взагалі? Простіше викинути свій дисковод для CD-ROM.

Якщо інформація на скрині відповідає дійсності, то інженери Майкрософт будуть змушені потроху вирішувати проблеми. Як наприклад, змусили працювати BlueTooth на багатьох ноута з випуском ювілейного поновлення.

хочу іконку

Ходять чутки, що іконка (icon) приводу може зникати з Провідника, і зарадити цьому має додаток DVD Drive Repair. З продукції компанії Rizonesoft багатьом сподобається утиліта для відключення поновлення в Windows 10. Хоча те ж саме можна виконати і через оснащення групових політик. В обговореннях Майкрософт утиліту називають DVDRepair_430.

Програма важить всього лише кілька МБ. В описі сказано, DVD Drive repair дозволяє якраз вирішити проблему, яка розглядається. Система почне бачити диск і показувати його в Провіднику (Win + E). Спробуйте DVD Drive Repair (rizonesoft.com/downloads/). Раптом, допоможе!

Ссылка на основную публикацию