Windows 10. Детальний огляд


Зовсім недавно, в статті Windows 9 або куди йде Microsoft я описав ключові нововведення прийдешньої Windows 9, яка, на подив багатьох отримала порядковий номер 10, а так же поділився деякими міркуваннями з приводу не зовсім вірного вектора розвитку самої ОС. Однак, 30 вересня Microsoft зуміли здивувати не тільки несподіваним номером версії системи. Тепер Windows – це універсальна платформа для планшетів, смартфонів і комп’ютерів, більше ніякої фрагментації. Поки що нам не показали як це буде реалізовано, але зате надали всім бажаючим можливість “помацати” нову ОС на своїх комп’ютерах самостійно. (Як встановити Windows 10 можете дізнатися з докладною інструкцією в картинках)

Найзначнішим нововведенням (хоча точніше було б сказати – виправленням) в Windows 10 є повернення класичного робочого столу як основного робочого простору і звичайно ж повернення кнопки “Пуск”. (Всі картинки клікабельні)

Як можна помітити, в дизайні панелі завдань ніяких змін не відбулося, все виглядає так-же як в Windows 8.

Меню “Пуск” тепер розбите на дві частини. Зліва класичний стек з програмами, праворуч панель віджетів і ярликів в стилі Modern UI. Виглядає таке рішення дуже органічно, і як мені здається, буде досить практично в роботі.

Сама панель, як і плитки може масштабироваться в залежності від кількості та розміру плиток. Плитки можна фіксувати, а так-же відключати їх, якщо вони динамічно оновлюються.

Я так і не знайшов як додати ярлик “Комп’ютер” на робочий стіл, і навіть не виявив цей пункт в самому меню “Пуск”. З цього певним аналогом цього ярлика може служити контекстне меню кнопки “Пуск”. Від сюди можна запустити диспетчер пристроїв або подивитися інформацію про систему.

Праворуч від меню “Пуск” знаходиться кнопка пошуку, при натисканні на яку показані поточні тренди інтернету. І це неспроста, тепер пошук здійснюється не тільки по локальних дисках, а й в інтернеті, і серед додатків. У ролі пошукової системи виступає Bing.

Так само пошук, як і раніше доступний і з меню “Пуск”.

Ще одне важливе нововведення Windows 10 – віртуальні робочі столи, які допомагають організувати робочий простір з безліччю запущених програм зручніше. Додати віртуальний робочий стіл можна клікнувши на ярлик праворуч від іконки пошуку на панелі завдань.

Як і було анонсовано раніше, в Windows 10 додали центр повідомлень. Реалізовано він у вигляді вискользает вікон вгорі праворуч. Так, наприклад виглядає повідомлення про нове повідомлення в Viber.

Серйозні зміни торкнулися так само і Modern UI-додатків. Тепер вони можуть працювати у віконному режимі, як і звичайні програми. Взагалі, магазин додатків в Windows тільки радує. Сьогодні там можна знайти більшість найпопулярніших ігор і програм, доступних на iOS і Android.

Наприклад, вже доступний, зовсім недавно вийшов Asphalt Overdrive. Ось так гра виглядає на Full HD моніторі.

В цілому багато елементів в Windows 10 не зазнали ніяких змін в порівнянні з Windows 8. А інтерфейс деяких вікон, по-моєму, не чіпали з моменту виходу Windows XP. Наприклад іконки і дизайн менеджера дисків явно був упущений з поля зору дизайнерів.

Я поки не тестував Windows 10 на сумісність з професійним програмами, але щось мені підказує, що дива чекати не варто. Наприклад Fraps запустився, але відмовився писати відео з екрану, так що говорити про повноцінну роботу в поточній версії дуже рано. І це, в принципі, не дивно, вихід фінальної версії ОС запланований на кінець середину 2015 року.

Ссылка на основную публикацию