Win32 Disk Imager – проста програма для створення (записи) образів USB флешки

Зараз я Вам розповім про безкоштовну і дуже простий програмою, яка вміє створювати образи USB флешок в форматі IMG, а також записувати ці образи назад на USB накопичувачі. Крім того, за допомогою неї можна записувати і ISO образи дисків на USB флешку, однак не всі такі образи підтримуються.

Огляд програми Win32 Disk Imager

Win32 Disk Imager – це безкоштовна програма для створення необробленого образів USB носія, а також записи на флешку IMG і ISO образів.

Вона Вам може знадобитися, наприклад, у випадках, коли необхідно створити повну копію USB носія, іншими словами, створити архів флешки. Просте копіювання файлів Вам не допоможе, якщо, наприклад, на флешці встановлена ​​операційна система або завантажувальний додаток. Тому для резервування або просто клонування таких USB пристроїв і призначена програма Win32 Disk Imager.

Win32 Disk Imager можна використовувати і в випадках, коли необхідно записати ISO образи дисків на USB флешку, але як було вже зазначено, не всі такі образи придатні для запису на флешку, підтримуються тільки гібридні. В основному Win32 Disk Imager використовується для запису ISO образів дисків з дистрибутивами Linux, деякі розробники навіть рекомендують використовувати саме цю програму для запису ISO образу з їх дистрибутивом Linux на USB флешку, так як ніяку обробку ISO образу програма Win32 Disk Imager не виробляє. Зазвичай для таких цілей використовують програми UNetbootin або Rufus, вони набагато функциональней.

Win32 Disk Imager призначена для операційної системи Windows, яка підтримує такі версії: Windows 7, 8.1 і 10, як кажуть розробники, програма повинна працювати і на Windows Server 2008, 2012 і 2016, але ця можливість детально не тестувалася.

Де скачати Win32 Disk Imager?

Завантажити програму можна з офіційної сторінки на сайті sourceforge, ось це сторінка –

Після того як Ви перейдете на сторінку, необхідно натиснути на зелену кнопку «Download». В результаті у Вас повинен завантажитися дистрибутив програми win32diskimager-1.0.0-install.exe розміром близько 12 мегабайт.

Установка Win32 Disk Imager на Windows

Процес установки програми Win32 Disk Imager нічим не відрізняється від установки інших додатків в операційній системі Windows. Давайте коротко пройдемося по всіх пунктах.

Крок 1

Запускаємо інсталятор і погоджуємося з ліцензійною угодою. натискаємо «Next».

крок 2

У разі необхідності змінюємо каталог установки програми. тиснемо «Next».

крок 3

Якщо хочемо, змінюємо каталог установки ярликів програми. тиснемо «Next».

крок 4

Відзначаємо галочкою пункт «Create a desktop shortcut», Якщо хочемо, щоб ярлик на запуск програми Win32 Disk Imager був створений і на робочому столі. тиснемо «Next».

крок 5

Перевіряємо введені параметри, і підтверджуємо початок процесу установки, натискаємо «Install».

крок 6

Установка завершена, натискаємо «Finish».

Запис ISO образу на USB флешку за допомогою програми Win32 Disk Imager

Для демонстрації того, як працює програма Win32 Disk Imager, давайте для прикладу запишемо ISO образ диска з дистрибутивом Linux (у мене це Simply Linux) На USB флешку, використовуючи програму Win32 Disk Imager.

Примітка! Після того, як ISO образ буде записаний на USB флешку, вона перестане визначатися в системі Windows, хоча функції завантажувального пристрою, якщо ISO образ був завантажувальним, виконувати буде. Щоб повернути USB накопичувач до свого попереднього стану, тобто щоб він виконував функції звичайної флешки, необхідно повністю видалити всі розділи з нього і відформатувати флешку в файлову систему FAT або NTFS.

Крок 1 – Вибір ISO образу і USB пристрої

Запускаємо програму, в поле «Image File»Вказуємо образ диска, в поле«Device»Вибираємо USB флешку, на яку хочемо записати образ (щоб уникнути неприємних наслідків, раджу уважно вказувати цільове пристрій).

натискаємо «Write».

Крок 2 – Підтвердження записи на флешку

Програма запросить підтвердження на запис образу, так як ця операція видалить всі дані з USB пристрою. Натискаємо «Yes».

Крок 3 – Завершення запису

Коли з’явиться повідомлення «Write Successful»Процес запису образу буде завершено. Натискаємо «ОК».

Якщо Ви хочете створити образ флешки в форматі IMG, для подальшої його запису на інший USB пристрій, то в цьому випадку необхідно натиснути кнопку «Read», Попередньо вказавши пристрій, на основі якого створювати образ, а також вказавши назву файлу і шлях до каталогу, де потрібно зберегти підсумковий образ.

Ссылка на основную публикацию