WhatsApp для комп’ютера. Особливості програми і як їй користуватися!

Розповідаючи в попередній статті про самому, мабуть, популярному на сьогоднішній день російському мессенджере WhatsApp, я торкнувся лише версію цього додатка для мобільних пристроїв. Але у цього чудового месенджера є ще й версія для комп’ютера з операційною системою Windows, а також з MacOS.

Тому в сьогоднішній статті я розповім про те, що з себе представляє програма WhatsApp для комп’ютера на Windows і як їй користуватися.

Якщо ви користуєтеся ватсаппом, часто перебуваєте за комп’ютером і при цьому ще не користуєтеся даною програмою для ПК, то дуже раджу спробувати! Це робить WhatsApp ще зручніше!

Чим зручна програма WhatsApp для комп’ютера і які недоліки?

Що стосується плюсів … Якщо ви часто сидите за комп’ютером, то вам простіше чатитись через цей месенджер саме з комп’ютера, а не зі свого смартфона. Адже на клавіатурі текст набирати швидше, фотки і відео дивитися приємніше на великому екрані. І голосові повідомлення можна також відправляти і з комп’ютера. Та й, взагалі, версія ватсапп для ПК має практично всі ті ж функції, що і мобільний додаток (про відсутність деяких буде згадано нижче, в недоліках).

Недоліки WhatsApp для ПК:

 • Не можна здійснювати аудіо та відеодзвінки;

 • Відсутні деякі настройки в інтерфейсі програми;

 • Не можна відправляти будь-які файли в листуванні, наприклад, музику, а також деякі формати документів, таких як Word, Excel та ін.

Користуватися програмою WhatsApp для комп’ютера ви зможете тільки тоді, коли у вас включено ваш мобільний пристрій (воно має бути підключений до інтернету!) І на ньому вже встановлено додаток ватсапп. Тому що програма для комп’ютера зв’язується з вашим мобільним пристроєм і саме через нього синхронізує всі чати. Якщо ваш мобільний пристрій вимкнено або не має з’єднання інтернету, то користуватися ватсаппом для ПК ви не зможете, оскільки не буде працювати синхронізація.

Загалом, слова вище можна віднести до ще одного недоліку, хоча телефон у більшості включений практично завжди, а значить і WhatsApp на комп’ютері буде завжди без проблем працювати. Тобто незручностей не повинно виникати.

Установка і запуск WhatsApp для комп’ютера.

Завантажити WhatsApp для комп’ютера c Windows можна з офіційного сайту програми:

Натисніть на кнопку скачування версії для Windows і дочекайтеся завантаження інсталяційний файл на ваш комп’ютер.

Потім запустіть завантажений інсталяційний файл і побачите приблизно таке вікно:

У центрі, як бачимо, розташований QR-код.

Для подальшого запуску програми вам знадобиться ваш смартфон або планшет, на якому ви використовуєте ватсапп.

На мобільному пристрої відкрийте меню на головній сторінці програми WhatsApp (кнопка “…”) і виберіть WhatsApp Web.

Відкриється сканер QR-коду.

Направте віконце сканера на QR-код, що відображається у вікні програми WhatsApp на моніторі комп’ютера. Сканер в лічені секунди розпізнає код і ватсапп на комп’ютері запуститься.

Інтерфейс програми WhatsApp для комп’ютера.

Запустивши додаток, відкриється головне вікно програми, де в лівій колонці відображаються всі чати. Справа, поки ви не відкриєте чат з будь-яким людиною, буде відображатися попередження, про те, щоб ви не відключали свій телефон, на якому у вас також повинен бути WhatsApp.

Кнопка “…” (1) над чатами відкриває доступ до меню програми, звідки можна перейти в налаштування, створити нову групу (для спілкування відразу з декількома співрозмовниками), відкрити архів повідомлень, обрані повідомлення, вийти зі свого аккаунта в ватсаппе, перейти до налаштувань свого профілю (встановити фото, змінити статус і ін.).

Також перейти до налаштувань профілю ви можете натиснувши на кнопку зі своєю фотографією зліва вгорі (3).

Кнопка “+” (2) потрібна для створення нового чату, з людиною, з яким ви ще жодного разу не переписувалися через цю програму.

Як користуватися програмою WhatsApp для комп’ютера? Найбільш затребувані функції.

Якщо ви вже користувалися ватсаппом для смартфона або планшета, то вам нескладно буде розібратися в інтерфейсі і функціоналі WhatsApp для комп’ютера, тому що він мало чим відрізняється, має практично всі такі ж функції, а також повторюється частина налаштувань.

Про WhatsApp для мобільних пристроїв розказано тут »

Ведення бесіди з контактами.

Якщо ви хочете почати переписку з людиною, з яким ще не спілкувалися в WhatsApp, натисніть “+” і виберіть зі списку контактів потрібну людину. Відкриється вікно з чатом, де ви можете почати переписку.

Якщо ви вже хоча б раз щось з контактом відправляли (або він вам), то чат з ним буде видно в головному вікні зліва, де відображаються всі ті, з ким ви листувалися.

Вибравши контакт, якому хочете щось відправити, внизу побачите рядок для набору тексту повідомлення (1). Як тільки почнете набирати текст, кнопка мікрофона справа перетворюється в літачок і ця кнопка служить для відправки повідомлення на номер контакту.

Якщо хочете відправити голосове повідомлення, натисніть кнопку мікрофона справа (2). Якщо хочете вставити смайлик, натисніть на мордочку зліва (3).

У WhatsApp для комп’ютера не можна здійснювати аудіо та відеодзвінки вашим контактам, як це можна робити в додатку для мобільних пристроїв. Тому через комп’ютер ви зможете вести тільки текстові листування або відправляти аудіоповідомлення.

Прикріплення фото, відео та файлів до скеровується повідомленням.

Щоб відправити в повідомленні фотку, відео або якийсь файл, натисніть на кнопку з іконкою скріпки вгорі (1). З’являться кнопки (2) для відправки фото / відео, документа, інформації про контакт, а також можна зробити фото з камери комп’ютера (якщо підключена) і відразу його відправити (кнопка “Камера”).

Під документом в даній версії програми розуміється файл з розширенням .TXT, .TEXT або .PDF. Інші через WhatsApp для комп’ютера відправити не вийде.

Кнопка “Контакт” дозволяє відправити вашому співрозмовнику контакт іншої людини, щоб ваш співрозмовник міг з ним зв’язатися.

Через програму ватсапп для Windows не вийде відправити аудіофайли!

Зміна інформації про себе (фото, ім’я, статус).

Щоб змінити інформацію про себе, відкрийте профіль, натиснувши на свою фотографію в лівому верхньому кутку, або відкривши меню і вибравши “Профіль”.

Відкриється вкладка для зміни даних про вас, а саме ви можете змінити свою фотографію, псевдонім та статус.

Статус відображає під вашим ім’ям в списку контактів ваших співрозмовників будь-який текст, який ви вкажете. Спочатку там відображається «Hey there! I am using WhatsApp ». Ви можете написати щось своє, наприклад, поставити якусь цитату або ще що-небудь.

Для зміни фото, клікніть на вже існуюче (1) і виберіть нове з комп’ютера. Щоб змінити ім’я, натисніть “Олівець” (2) в рядку “Ваше ім’я”. Також змінюється і статус (3).

Перегляд інформації про вашого співбесідника (контакті).

Щоб подивитися дані про обраний вами контакті, відкрийте з ним чат, потім меню управління контактом, натиснувши на кнопку “…” (1) справа вгорі, і виберіть “Інфо про контакт” (2).

У вікні, ви зможете побачити телефон контакту, його фотографію (якщо вона вставлена), а також фото та відео, які ви один одному передавали і статус (про нього згадував).

Відключення звукових сповіщень про нові повідомлення та інші події в програмі.

Якщо ви хочете відключити звукові оповіщення від певної людини в WhatsApp на комп’ютері, відкрийте чат з ним, потім меню і виберіть “Без звуку”.

Відкриється вікно, де виберіть період, на який хочете відключити звукові оповіщення від обраного контакту і натисніть “Без звуку” для підтвердження.

Такий же трюк ви можете зробити з будь-якою кількістю контактів, щоб не чути звук надходять від них повідомлень та інших подій.

Щоб знову включити звук для потрібного контакту, також відкрийте чат з ним, перейдіть в меню і виберіть “Включити звук”.

Іноді може знадобитися, взагалі, відключити звук для всієї програми. У цьому випадку перейдіть в налаштування програми і відкрийте розділ “Повідомлення”.

У вікні, зніміть галочку з пункту “Звуки”, щоб відключити його зовсім. Внизу ви можете вибрати період, на який відключаєте звук, відкривши список “Відключити попередження і звуки на …”.

Блокування контакту.

Блокування контакту – це відключення можливості отримувати повідомлення від обраних людей. Тобто ви не будете отримувати від них повідомлення. В основному цю можливість використовують для всякого роду рекламних контактів, які можуть вам потрапляти і будуть час від часу писати вам всякі рекламні повідомлення.

Щоб заблокувати потрібний контакт, відкрийте інформацію про контакт (показував) і натисніть там “Заблокувати контакт”.

Або ще один спосіб. Перейти в налаштування програми, розділ “Заблоковані” і натиснути там “Додати в заблоковані”.

Чи залишиться вибрати зі списку контактів WhatsApp того, якого хочете заблокувати.

Розблокувати контакт можна тими ж двома способами, т. Е. Через розділ “Інфо про контакт” і через розділ “Заблоковані” в налаштуваннях програми.

Пошук потрібних повідомлень в листування.

Є 2 варіанти знайти потрібну інформацію в листування WhatsApp для комп’ютера:

 1. Пошук відразу по всьому листуванням.

  В цьому випадку вам потрібно ввести шукане слово, фразу або пропозицію в рядок пошуку, розташовану над списком ваших листувань в головному вікні програми.

  Коли почнете вводити щось або в пошук, програма відразу ж почне шукати введену інформацію по всім листуванням і відобразить результат.

 2. Пошук інформації в листуванні з певною людиною.

  В цьому випадку, вам потрібно відкрити переписку з потрібним контактом і натиснути кнопку пошуку в правому верхньому куті.

  Відкриється вікно, де введіть пошуковий запит і нижче відразу почнуть з’являтися результати пошуку, якщо що-небудь було знайдено по введеному запиту.

Очищення і видалення непотрібних чатів.

Очищення чату – це видалення всієї історії листування з обраним контактом, але при цьому сам чат (обраний контакт) буде все одно видно в головному вікні програми, в колонці зліва (де розташовуються всі чати).

Видалення чату – очищення всієї історії листування, а також видалення самого чату, якого більше не буде видно в головному вікні програми, де відображається весь список чатів.

Я, наприклад, не бачу сенсу в очищенні або видаленні чатів. Часом листування завжди може стати в нагоді, навіть найдавніша. А іноді просто цікаво поглянути на те, про що спілкувалися з людиною рік тому і раніше.

Як правило, видаляти історію, має сенс тільки тоді, коли ви щось від когось ховаєте або ж ваш телефон (або планшет) вкрали.

Якщо хочете все-таки очистити або видалити чат, то відкрийте переписку з потрібною людиною, потім перейдіть в меню і виберіть “Очистити чат” або “Видалити чат”.

Повне очищення історії відразу з усіма контактами доступна тільки в мобільному додатку WhatsApp.

висновок

Пам’ятайте, що в WhatsApp для комп’ютера відсутні деякі важливі настройки, наприклад, настройки резервного копіювання для відновлення загублених чатів. Повноцінної версією WhatsApp є тільки версія для мобільних пристроїв!

Проте, ватсапп для комп’ютера – це, безумовно, зручне доповнення, особливо для тих, хто часто сидить за комп’ютером. Ну і інтерфейс дуже зручний, тут навіть нема в чому толком і розбиратися, все в більшості своїй інтуїтивно зрозуміло.

Ссылка на основную публикацию