Wayback Machine що це і як користуватися

Щодня в інтернеті з’являються тисячі різних веб-сайтів, наповнених різноманітною інформацією. Природно, всі ці дані потрібно десь зберігати. Саме з цією метою і був створений Wayback Machine. На сьогоднішній день вже досить складно уявити кількість зберігалися на ньому ресурсів, але відлік йде навіть не з мільйонних чисел.

Навіщо потрібен Wayback Machine

Цей сервіс призначений для збереження інформації, що знаходиться на просторах інтернету. Дані записуються абсолютно в будь-яких форматах, будь це текстові документи, музика чи фільми. Доступ до файлів є вільним, тобто отримати їх може абсолютно будь-який зацікавлений користувач.

Wayback Machine регулярно оновлюється новими сайтами, а так само відстежує редагування раніше створених ресурсів. Складний алгоритм роботи став можливий завдяки використанню спеціальних міні-програм, які регулярно моніторять мережу на наявність нових з’явилися ресурсів. Залежно від популярності сайту і безлічі інших критеріїв роботи відвідують сторінки з різною частотою.

Все що потрібно від користувача – ввести пошуковий запит в порожній рядок сервісу та ознайомитися з наявною інформацією, виданої за ключовими словами. Тут ви можете використовувати спеціальні фільтри, які дозволяють впорядкувати результати згідно із заданими вами критеріями.

Читайте також: Архів Інтернету що це і як ним користуватися (Wayback Machine) Як завантажити сайт цілком на ПК з Windows (Віндовс) Flagfox – огляд плагіна для браузера Mozilla Firefox Як перевірити сайт на шахрайство

Важливим є те, що сервіс зберігає інформацію не тільки про робочі сайтах, а й про тих, які вже не використовуються. Це може бути дуже корисним, при пошуку специфічної або невідоме інформації.

Як працювати з Wayback Machine

Відразу ж після відкриття основної сторінки проекту ви побачите порожню графу пошуку. Вона власне і носить назву, якому просвещена ця стаття. Введіть ваші ключові слова і запустіть пошуковий процес.

Після обробки запиту ви побачите кілька посилань із зображенням шуканого ресурсу в різний період часу. Для відкриття сайту досить вибрати дату, проте не слід забувати, що копії ресурсу робляться не регулярно, і залежать від безлічі різних факторів.

Іноді інформація, наявна на сайті, може дуже відрізнятися в різні часові інтервали. Це викликано тим, що основний домен міг належати раніше будь-якої іншої компанії, що спеціалізується на якійсь іншій тематиці.

Цей сервіс виконує вкрай важливу функцію, дозволяючи відслідковувати зміни, внесені на сайти в різний час. Найбільш актуально це для користувачів, що бажають придбати якийсь домен, і зацікавлених попередньо ознайомитися з історією адреси, а й просто випадковий відвідувач проекту зможе знайти для себе багато цікавого.

Ссылка на основную публикацию