Визначення стану жорсткого диска за допомогою S.M.A.R.T.

Жорсткі диски використовують технологію S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis і Reporting Technology), для оцінки власної надійність і визначення ступеня безвідмовності. Користувач може переглянути дані S.M.A.R.T., щоб зрозуміти, чи почали виникати проблеми в роботі жорсткого диска.

Перевірка статусу S.M.A.R.T. за допомогою командного рядка

Переглянути базовий звіт, створений за допомогою функції S.M.A.R.T. можна за допомогою командного рядка. Відкрийте термінал, набравши в пошуку Windows «Командний рядок», Введіть спочатку команду«wmic»(Без лапок) і натисніть клавішу«Enter». Після появи запрошення від аплету у вигляді «wmic: root \ cli>», Введіть«diskdrive get status».

У разі відсутності будь-яких проблем з жорстким диском, ви побачите статус «ОК», Який з’явиться в кожного жорсткого диска в вашій системі. Статуси «погано»,«обережно»Або«невідомо», Які добувають із звіту S.M.A.R.T., вказують на певні помилки в роботі вінчестера.

Перегляд статусу S.M.A.R.T. в панелі управління

У Windows 10 дізнатися стан S.M.A.R.T. можна за допомогою розділу панелі управління. наберіть «Панель управління»В рядку пошуку ОС і запустіть класичне додаток. Тепер перейдіть в категорію «Система і безпека»І в підкатегорії«Центр безпеки та обслуговування»Виберіть параметр«Перевірка стану комп’ютера і рішення проблем». Розгорнувши вкладку «обслуговування»У вікні, ви побачите рядок«стан диска»І статус звіту S.M.A.R.T., збереженого під час останнього автоматичного аналізу стану встановлених вінчестерів.

Перевірте S.M.A.R.T. за допомогою сторонніх програм

Перевірка статусу S.M.A.R.T. за допомогою сторонніх додатків дозволяє отримати більш повну інформацію щодо стану жорстких дисків, встановлених у вашому комп’ютері. Наприклад, можна скористатися безкоштовною програмою з відкритим вихідним кодом CrystalDiskInfo, завантаживши встановлюється або портативну версію.

Головне вікно запущеного додатку відображає інформацію зі звіту S.M.A.R.T. жорстких дисків. При відсутності проблем в роботі ви побачите статус «добре». Корисними також можуть виявитися дані про температуру вінчестера, зокрема включень і загальному відпрацьованому часу.

S.M.A.R.T. статус вказує на проблему

Відмінний від хорошого статус S.M.A.R.T. не означає, що жорсткий диск відразу ж перестане функціонувати, але він інформує про наявність певних збоїв в роботі вінчестера. Повна відмова може статися через кілька хвилин, місяців або, в деяких випадках, навіть через кілька років. Однак надалі довіряти важливу інформацію Збійний диску не варто.

Переконайтеся в наявності свіжих резервних копій всіх важливих файлів, що зберігаються на іншому носії, наприклад, на зовнішньому жорсткому або на оптичних дисках. Це хороший рада незалежно від того, чи знаєте ви S.M.A.R.T. статус чи ні. Проблеми, в тому числі збій диска, можуть відбутися в будь-який момент без попередження, і, зробивши резервні копії, слід задуматися про заміну проблемного вінчестера.

Ссылка на основную публикацию