Вирівнювання тексту ворд.

Продовжуємо вивчення текстового редактора Word і в цій статті розглянемо вирівнювання тексту ворд, робота з полями і навчимося керувати маркерами на лінійці.

Для початку розберемося для чого потрібно вирівнювання. По-перше, це читаність і зовнішній вигляд. По-друге, це стандарти друку документа. По-третє, є стандартами складання типових документів. У минулій статті я розповідав про вирівнювання тексту за допомогою інструментів вирівнювання. І ми зупинилися на найбільш затребуваному і найпопулярніший спосіб вирівнювання. Тобто, назви і заголовки вирівнюються по центру, а основний контент по ширині сторінки.

Налаштування полів сторінки.

Налаштовані поля потрібні для: створення палітурки або прошивки сторінок. Для цього потрібно:

1. Перейти на вкладку «Розмітка сторінок»

2. Відкрити вікно налаштування «Параметри сторінки». Дивимося малюнок:

3. Налаштовуємо «Поля» документа. Одиниці виміру в см., Число – кількість сантиметрів, тобто відступ від краю сторінки. Налаштовуємо орієнтацію сторінки, книжкова або альбомна. Параметр «Кілька сторінок» дозволяє налаштувати відображення сторінок по шаблонах. Дивимося малюнок:

4. Налаштовуємо розмір паперу. Якщо ви використовуєте не стандартний лист для друку, то вводимо значення ширини і висоти вручну. Якщо лист має стандартні розміри, то вибираємо один з шаблонів. Дивимося малюнок: 

Налаштування вирівнювання тексту ворде.

У редакторі ворд можливо вирівнювання тексту за допомогою маркерів, які знаходяться на лінійці області перегляду. Маркер складається з двох частин. Верхня частина відповідає за вирівнювання кордону першого рядка абзацу. Нижня частина відповідає за вирівнювання тексту з другого рядка абзацу.

Маркери визначають поля сторінки і застосовують даний параметр, як до всього тексту, так і тільки до виділеного тексту. Це необхідно для створення особливого стилістичного формату тексту. Наприклад, що б розташувати будь-яке висловлювання або цитату окремо від спільного кордону тексту для акцентування уваги. Дивимося приклади:

Всі перераховані вище інструменти можна застосовувати за допомогою кнопок у вкладці «Розмітка сторінок», але для більш точного налаштування краще користуватися вищепереліченим методом.

Створення кілька колонок.

Для того щоб на аркуші зробити кілька колонок досить скористатися кнопкою «Колонки» у вкладці «Розмітка сторінок». Це функція потрібна для додання стилістичного виду документу. Дивимося малюнок:

Підведемо підсумок. Тема вирівнювання і налаштування сторінки документа дуже важлива. Не тільки для презентабельного зовнішнього вигляду але і для того що б дотримуватися певних стандартів. Не рідко виходить так що документ був створений в форматі А3 або А2 і при друку виходить щось не зрозуміле. Тому перш ніж зберігати або виводити на друк документ, необхідно налаштувати параметри сторінки.

Так само якщо Ви вже володієте основними навичками роботи в текстовому редакторі Word, можете випробувати свої сили в більш складних маніпуляціях в цьому редакторі, прочитавши статтю красиве оформлення тексту в ворде.

У моїй практиці зустрічалися казуси, коли принтер відправляли в ремонт. Так як він намагався роздрукувати більш великий лист на стандартному. Так що будьте уважні і дотримуйтесь алгоритму налаштування параметрів сторінки.

До зустрічі в наступних статтях!

Ссылка на основную публикацию