Виправити помилку WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR в Windows 10

Користувачі часто стикаються з ситуацією, коли екран перетворюється в синій колір, і машина перезапускается або різко відключається. На синьому екрані ви бачите помилку з ім’ям Whea Uncorrectable Error в Windows 10. Іноді може бути вказаний код помилки 0x00000124. Ця помилка вказує на те, що Windows зіткнулася з несправністю обладнання. У цій статті представлені різні рішення цієї проблеми, давайте розберемо, як виправити помилку Whea, але для початок виявимо причини.

Причини помилки Whea Uncorrectable Error в Windows 10:

  1. Низька напруга CPU.
  2. Пошкоджене обладнання, таке як жорсткий диск і оперативна пам’ять.
  3. Конфлікт драйвера.
  4. Розгін системи, може викликати таку помилку через тепла.

Як виправити помилку WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR в Windows 10

1. Перевірити наявність оновлень

Натисніть кнопок Win + I, щоб відкрити “параметри“І виберіть”Оновлення та безпеку“. Зліва виділіть графу”Служба Windows Update“, Далі праворуч натисніть на”Перевірка наявності оновлень“.

2. Відключити розгін з BIOS

Відключення розгону в вашому BIOS – це ефективний спосіб, який може виправити WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR в Windows 10. Вам потрібно і відключити розгін. Існує багато видів БІОС і у них у всіх різне розташування і назва налаштувань. З цього Вам буде простіше загугли марку BIOS в google-картинках, і подивитися, де відключається розгін. 

  1. Звичайні параметри, в які потрібно перейти в Біосе, це  Performance > і відключити Overclocking. Збережіть налаштування і перезавантажте ПК.
  2. Якщо ви не розібралися, як відключити розгін в BIOS, то найкращим варіантом буде скинути BIOS на “заводські настройки”. Дивіться, нижче на картинках я навів приклад, як скинути параметри UEFI і BIOS за замовчуванням.

UEFI

BIOS

3. Увійдіть в безпечний режим і перевірте наявність драйверів

Крок 1. Перше, що потрібно зробити, це завантажитися в безпечному режимі. Зверніться до повного керівництву, як.

крок 2. Після того, як Ви завантажилися в безпечному режимі, натисніть Win + R і напишіть devmgmt.msc, щоб запустити “Диспетчер пристроїв“.

крок 3. У списку драйверів, один за іншим, клацніть правою кнопкою миші на драйвері і в контекстному меню натисніть “оновити драйвер“. Після натискання на” оновити драйвер “з’явиться вікно, в якому виберіть”Автоматичний пошук оновлених пристроїв“. Після виконаної роботи, перезавантажте ПК і перевірте чи усунуто помилка WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR з кодом 0x00000124 в Windows 10.

4. Перевірка апаратних проблем

Крок 1. Наберіть в пошуку “Командний рядок” або “cmd”, натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть “запуск від імені адміністратора“.

крок 2. Далі ми скористаємося інструментом для перевірки і відновлення жорсткого диска. Задайте в командний рядок команду chkdsk C: / f / r / x, де “C:” – це локальний диск з встановленою системою Windows. Процес може зайняти значний час, після чого перезавантажте ПК.

5. Запустіть діагностику пам’яті Windows

Крок 1. Натисніть кнопок Win + R і введіть mdsched.exe, щоб запустити діагностику оперативної пам’яті.

Крок 2. Далі виберіть “Виконати перезавантаження і перевірку”. Ваш ПК перезавантажиться і буде діагностувати ОЗУ на помилки, якщо інструмент виявить будь-які помилки, то він повідомить про це. Дивіться повне керівництво по і визначення помилок. Сподіваюся Ви виправили синій екран з помилкою Whea Uncorrectable Error в Windows 10.

Ссылка на основную публикацию