Виправлення помилки «BOOTMGR is missing» в Windows 7

Дана помилка зазвичай відбувається при включенні комп’ютера на Windows 7 і є однією з найбільш неприємних. У цій статті розберемося, що робити, якщо замість Привітання в Windows ви помітили помилку з текстом «BOOTMGR is missing».

У чому причина проблеми і як її усунути

Помилка «BOOTMGR is missing» означає, що комп’ютер не може знайти завантажувач з операційною системою. Швидше за все він був видалений, переміщений або пошкоджений. Також не варто виключати і системний баг, хоча він зустрічає дуже рідко. Цілком можливо, що розділ HDD-диска, на якому розташований завантажувач операційної системи був пошкоджений або активовано.

Щоб вирішити зазначену проблему (якщо справа в програмної складової) вам буде потрібно диск, що містить інсталяційний чином Windows 7 або флешка з ним.

Варіант 1: «Відновлення запуску»

У Windows 7 інтегрований спеціальний інструмент, який відповідає за рішення проблем з запуском операційної системи. Він так і називається – «Відновлення запуску». Інструкція по роботі з ним виглядає наступним чином:

 1. Виконайте включення комп’ютера. Вам потрібно встигнути затиснути клавішу F8 до того моменту, як почнеться завантаження операційної системи і з’явиться помилка «BOOTMGR is missing». Дана клавіша викликає спеціальне меню, яке необхідно для відновлення системи.
 2. Відкриється оболонка вибору виду запуску. Мишка тут не працює, тому для вибору пункту потрібно використовувати клавіші зі стрілками і Enter. Виберіть з усіх доступних варіантів – «Усунення неполадок комп’ютера». Виконайте перехід по ньому за допомогою клавіші Enter.

  Є ймовірність, що таким чином відкрити оболонку відновлення запуску не вийде або там не буде потрібного пункту для виконання операції. У такому випадку потрібно буде спробувати виконати процедуру за допомогою заздалегідь підготовленої флешки з образом операційної системи. Вставте її в комп’ютер і повторіть два попередні кроки.

 3. Тепер відкриється інтерфейс області відновлення працездатності Windows. З усіх перерахованих інструментів вам потрібно вибрати варіант «Відновлення запуску». Тут уже буде працювати мишка, тому користуватися тільки клавіатурою необов’язково.
 4. Буде виконаний запуск процедури відновлення завантажувача ОС. Це займе деякий час, яке буде варіюватися в залежності від характеристик комп’ютера і складності проблеми. Коли все закінчиться комп’ютер повинен буде самостійно перезапуститися. Після цього повинна буде завантажитися Windows в звичайному режимі.

Варіант 2: відновлення завантажувача

Цілком ймовірно, що помилка виникла через пошкодження завантажувального запису. В такому випадку її потрібно відновити за допомогою вбудованих інструментів:

 1. Виконайте перехід в область відновлення системи за допомогою клавіші F8, як про це було написано в інструкції вище. З усіх перерахованих варіантів вам потрібно перейти до позиції «Командний рядок».
 2. Буде виконаний запуск «Командного рядка». У неї потрібно ввести наступну команду: Bootrec.exe / FixMbr Для застосування команди натисніть на Enter.
 3. Тепер потрібно ввести іншу команду: Bootrec.exe / FixBoot Для застосування знову натисніть на Enter.
 4. Запуститься операція по перезапису MBR і створення завантажувального сектора. Чекайте її завершення. Після цього потрібно буде прописати команду exit і натиснути на Enter для застосування.
 5. Тепер потрібно перезавантажити комп’ютер. Якщо проблема була пов’язана з пошкодженням завантажувального запису, то вона повинна буде зникнути.

Читайте також: 2 способи, як виправити помилку bootmgr is missing на Windows 10 Що робити з помилкою Error NTLDR is missing в Windows 7 Відновлення Windows 10 з Командного рядка Прості способи, як створити диск відновлення в Windows (Віндовс) 10

Варіант 3: Активація розділу

Розділ на жорсткому диску, з якого відбувається завантаження повинен бути позначений, як активний. Якщо ж він з якоїсь причини став неактивним, то це може бути причиною виникнення помилки «BOOTMGR is missing». Розглянемо, як можна виправити цю ситуацію:

 1. Дану проблему, за аналогією з попередньою можна також вирішити, скориставшись інтерфейсом «Командного рядка». Перед початком активізації пошкодженог
  о розділу вам потрібно з’ясувати його системне ім’я. Не варто думати, що дане найменування повинно відповідати тому, що прописано в «Провіднику». Виконайте запуск «Командою рядки» з середовища відновлення (детально про це було написано в інструкції вище). У ній пропишіть команду: diskpart і натисніть Enter для застосування.
 2. Буде виконаний запуск утиліти Diskpart. Тепер для подальшого визначення системного розділу потрібно скористатися такою командної: list disk і натисніть Enter для застосування.
 3. Згенерує список приєднаних до комп’ютера фізичних носіїв. Також до них буде додана основна системна інформація. Зверніть увагу на стовпець «Диск». Там буде відображений його системний номер. Знайдіть номер того диска, на якому встановлена ​​операційна система.
 4. Для вибору потрібного фізичного диска, потрібно скористатися наступною командою, яка має такий шаблон: select disk №. Замість «№» потрібно підставити номер системного диска, який ви подивилися раніше. Застосуйте команду за допомогою клавіші Enter.
 5. Щоб дізнатися номер розділу, на який встановлена ​​операційна система скористайтеся командним: list partition.
 6. Згенерує список з розділами. Вам потрібно знайти, ґрунтуючись на наявних даних. В першу чергу орієнтуйтеся на графу «Розмір». Розділ, чий розмір відповідає розміру локального диска C, буде системним.
 7. Введіть наступну команду: select partition № Замість символу «№» потрібно поставити номер того розділу, який повинен стати активним (системного). Для введення команди натисніть Enter.
 8. Після того, як буде обраний розділ, його потрібно зробити активним. Для цього використовуйте команду active.
 9. Тепер вам потрібно завершити роботу з утилітою Daskpart. Використовуйте команду exit.
 10. Перезавантажте комп’ютер. Після цього система повинна почати працювати в стандартному режимі.

Якщо ви запускаєте комп’ютер через LiveCD / USB, то ви можете активувати потрібний розділ з інтерфейсу самої операційної системи. Це дещо простіше, так як робота відбувається з графічним інтерфейсом:

 1. Після того, як система буде завантажена натисніть на іконку «Пуск». Там потрібно вибрати елемент «Панель управління».
 2. Перейдіть в розділ «Система і безпека».
 3. Звідти потрібно відкрити розділ «Адміністрування».
 4. З інструментів операційної системи потрібно вибрати варіант «Керування комп’ютером».
 5. Після запуску набору утиліт «Управління комп’ютером» в лівій меню вікна виберіть позицію “Керування дисками”.
 6. У центральній частині вікна буде розташований список всіх доступних дискових розділів. Клацніть правою кнопкою миші по тому, який потрібно зробити активним. З контекстного меню виберіть варіант «Зробити розділ активним».
 7. Тепер перезавантажте комп’ютер. Однак завантаження в цьому раз потрібно буде виконати в стандартному режимі, без використання LiveCD / USB.

Розглянуті способи повинні допомогти в тому випадку, якщо помилка виникає через програмних несправностей. Однак якщо проблема виникла через апаратних несправностей, то ці способи навряд чи допоможуть. В там випадку доведеться нести жорсткий диск з системою в ремонт або замінити його.

Ссылка на основную публикацию