Вимкнення комп’ютера в Windows

У цій статті описані способи вимикання комп’ютера в Windows. Як вимкнути комп’ютер звичайним способом і застосувати автоматичне вимикання за допомогою базової програми «планувальник завдань». Відключення з поєднанням клавіш, а також створеного вами ярлика виключення комп’ютера.
Привіт шановні читачі! У минулій статті про те як включити комп’ютер? Ми розбирали два способи включення, тепер розглянемо правильне вимикання комп’ютера в Windows трьома способами.
Який би спосіб ви не використали завжди потрібно, перед відключенням закрити всі відкриті файли папки у програмі і вже, потім перейти безпосередньо до завершення роботи!

Визначити чи програми закриті можна клацнувши правою кнопкою миші, по панелі завдань викликавши тим самим контекстне меню і вибравши вкладку «диспетчер задач». Якщо є запущені завдання, то знімаємо їх, потім переходимо безпосередньо до вимикання.

Запам’ятайте ніколи не відключайте ПК, просто від’єднавши вилку від розетки! Це загрожує пошкодження жорсткого диска плюс може відбутися пошкодження і втрата файлів, тому краще так не робити.

Відключаємо через меню пуск

Наводимо курсор на значок Windows (перебувати в лівому нижньому кутку) і натискаємо на нього лівою кнопкою миші, потрапляємо в меню пуск. Кількома на кнопку завершення роботи, після чого відбудеться завершення роботи.

 Створюємо ярлик виключення комп’ютера

Правою кнопкою миші по порожньому простору робочого столу наводимо на вкладку «створити» вибираємо «ярлик» копіюємо Сtrl + C і вставляємо Ctrl + V ось цей код% windir% \ system32 \ shutdown.exe -s -t 00 в порожнє поле як на скріншоті тиснемо далі


Тут даємо назву для свого ярлика і натискаємо кнопку готово.


Все ярлик створений!

Тепер викликаємо контекстне меню натисненням правою кнопкою миші по ярлику. У меню, вибираємо вкладку властивості, потім в рядку швидкий виклик прописуємо поєднання клавіш, наприклад Ctrl + Alt + Z. Просто вибираєте будь-яку букву а Ctrl + Alt пропишеться автоматично. На жаль значення менше ніж з трьох клавіш прописати не можна. Далі тиснемо змінити значок

підбираємо відповідний і підтверджуємо вибір.

Ну ось ярлик і гарячі клавіші для швидкого вимикання створені.

Програма виключення комп’ютера

C допомогою цієї базової програми можна задати певний час на автоматичне виключення комп’ютера.
І так переходимо до налаштування виключення Windows. Заходимо в меню пуск в пошуковому рядку пишемо «планувальник завдань» подвійним кліком лівою клавішею миші входимо в програму вибираємо пункт «створити просту задачу». У новому вікні вписуємо два значення, в рядку ім’я пишемо «вимкнути» в «описі» ставимо час, що не обов’язково потім тиснемо «далі».


З’явитися вікно «тригер завдання» з варіантами запуску. Натискаємо цікавить пункт і слідом натискаємо «далі» тут проставляем, щоб запланувати виключення комп’ютера два значення, «дату» і «час» запуску після цього «далі» (настройки будуть відрізнятися від обраного вами пункту).


У наступному вікні залишаємо все без змін знову «далі». У рядку «програма або сценарій» прописуємо назву програми «shutdown» (без лапок) в аргументах пропишемо «» тиснемо «далі» після на кнопку “готово”.

Все, програма виключення комп’ютера налаштована завдання сформована. За хвилину до відключення з’явитися ось таке вікно оповіщення.

Щоб змінити або видалити завдання входимо в «планувальника», потім подвійним кліком лівою кнопкою мишки по вкладці «бібліотека планувальника». Знаходимо серед наведеного списку своє завдання, клацаємо один раз по ньому лівою кнопкою миші, якщо потрібно видалити натиснемо червоний хрестик.

Якщо хочемо змінити, то виробляємо подвійний клік по завданню і в новому вікні вибираємо «тригери» потім «змінити» міняємо значення, тиснемо «ОК».

Ось власне і все, про що я хотів розповісти в цій статті вимикання комп’ютера в Windows. Тепер хто не знав, може запланувати і налаштувати виключення комп’ютера на свій особистий розсуд. Природно це не всі існуючі способи виключення є ще чимало інших, але я вважаю, вони не дуже то і потрібні. У наступній статті ми ще продовжимо цю тему і поговоримо про режими «глибокого сну» і «сон».
Всім поки і до наступних зустрічей!

A, які способи виключення знаєте ви?

C ув. Валерій Семенов.

Ссылка на основную публикацию