Використання зрізів в зведеній таблиці Excel 2010

зрізи – це графічні версії полів фільтрів звіту. На відміну від прихованих елементів, вибраних у спадному меню фільтра і озаглавлених як (кілька елементів), зріз являє собою велику матрицю кнопок, що дозволяє відразу ж визначити перелік фільтровану елементів.
Для додавання зрізу клацніть на кнопці Вставити зріз (Add Slicer), що знаходиться на контекстній вкладці Параметри (Options). На екрані з’явиться діалогове вікно Вставка зрізів (Insert Slicers). Виберіть всі поля, за якими будуть побудовані графічні фільтри (рис. 4.41).

Мал. 4.41. Виберіть поля, за якими будуть побудовані зрізи

По завершенні вставки зрізу призначається макет, який передбачає відображення полів в одній колонці, а також їх виділення за допомогою чергуються відтінків сірого (рис. 4.42). Цей макет можна змінити в подальшому.

Мал. 4.42. Поля в кожному зрізі виводяться в одній колонці

Кількість колонок з полями, відображаються в області зрізу, можна збільшити. Це потрібно, наприклад, в тому випадку, коли потрібно відобразити 50 полів з назвами штатів у вигляді двобуквений абревіатур. Зріз буде виглядати значно краще, якщо замість один стовпчик макета зрізу, при виборі якого відображаються 50 рядків, перейти до макету, який передбачає відображення 10 рядків в 5 колонах. Клацніть в області зрізу для отримання доступу до єдиної контекстної вкладці Параметри (Options), що відноситься до групи контекстних вкладок Інструменти для зрізу (Slicer Tools). За допомогою кнопки-лічильника Стовпці (Columns) збільште кількість стовпців зрізу. Скористайтеся маркерами зміни розміру для розширення або звуження зрізу. Для кожного поля зрізу можна вибрати інший колір за допомогою колекції Стилі зрізів (Slicer Styles). По завершенні форматування зрізів розташуйте їх в порожніх областях робочого листа (рис. 4.43).

Мал. 4.43. По завершенні форматування розмістіть зрізи на екрані

В області зрізу можуть відображатися до трьох кольорів. Темний колір відповідає виділених елементів. Білі квадратики часто означають, що запис, що служить джерелом даних для зрізу, відсутня. Сірі квадратики відповідають невиділений елементам.

Подивіться відеоролик (на англ. Мові), що демонструє використання зрізів в зведеній таблиці Excel 2010.

Ссылка на основную публикацию