Виконуємо клонування дані з одного SSD-диска на інший SSD

За допомогою клонування диска ви зможете відновити всі персональні дані, які раніше були записані на ньому, але постраждали в ході будь-якої поломки. Також клонування SSD-дисків часто поширене в тих випадках, коли потрібно замінити носій на більш досконалий, але при цьому бажання втрачати або переносити окремо свої персональні дані немає.

У даній статті розберемо весь процес клонування магнітних дисків за допомогою спеціалізованих програм.

Існуючі методи клонування SSD

Варто розуміти, що клонування SSD-диска і його резервне копіювання – це не одне і теж, так як є деякі суттєві відмінності в реалізації і функціонування. Найголовніша з них те, що при копіюванні створюється тільки файл з образом диска. В цей же час при клонуванні відбувається перенесення файлової системи і всіх даних на новий пристрій, який аналогічно за характеристиками попереднього.

Для того, щоб успішно провести клонування жорстких дисків потрібно переконатися, що всі вони підключені і видно в системі. Щоб уникнути різних неприємностей, рекомендується підключати SSD-диск безпосередньо до материнської плати, а не через USB-адаптер. Обов’язково переконайтеся, що в диску, на який ви збираєтеся записувати копію достатньо місця для того, щоб ця копія успішно на нього помістилася. Бажано, щоб навіть трохи залишалося вільного місця після завершення процесу.

Варіант 1: Macrium Reflect

Дана програма доступна для використання в домашніх умовах абсолютно безкоштовно. Варто відразу попередити, що інтерфейс програми виконаний тільки на англійській мові, російського немає. Однак розібратися в роботі програми, маючи мінімальні знання англійської не складе особливих труднощів.

Читайте також: Як об’єднати розділи жорсткого диска Як перенести систему Windows (Віндовс) з HDD на SSD Відновлення даних з SSD диска – докладна інструкція Налаштування SSD диска під Windows (Віндовс) 10

Перейдемо безпосередньо до процедури перезапису:

 1. Після запуску програми виберіть диск, які потрібно клонувати. Натисніть по ньому лівою кнопкою миші. Після цього під іконкою з диском повинно з’явиться дві кнопки, які позначають дію з диском.
 2. Скористайтеся кнопкою «Clone this disk». Вона запустить процес налаштування клонування SSD-носія.
 3. На даному етапі вам потрібно буде позначити розділи диска, які збираєтеся копіювати. Зробіть так, як показано на скріншоті нижче.
 4. Коли ви оберете всі необхідні для клонування розділи, переходите до вибору того диска, куди буде записаний клон. Щоб його вибрати, скористайтеся написом «Select a disk to clone to». Зі списку вкажіть потрібний диск.
 5. Тепер все готово – обраний диск, який буде клонований, а також диск-приймач. Можна починати сам процес, скориставшись кнопкою «Finish». Для того, щоб задати більш тонкі налаштування, скористайтеся кнопкою «Next». Тут відкриється віконце розподілу клонування. Якщо вам потрібно створювати клон щотижня, то виставите відповідні налаштування і переходите вже до процесу клонування, скориставшись кнопкою «Next».
 6. Програма запропонує ознайомитися з вибраними настройками. Якщо все вказано правильно, то переходите до початку процедури клонування, скориставшись кнопкою «Finish».
 7. Чекайте завершення процесу клонування.

Варіант 2: AOMEI Backupper

Це ще одне програмне рішення, покликане допомогти в створенні резервних копій магнітного диска. Воно поширюється повністю безкоштовно, проте має русифікованого інтерфейсу. Основний функціонал програми пов’язаний з резервним копіюванням, проте є функції, що дозволяють виконати операції, пов’язані з клонуванням дисків. Процедура відбувається за такою схемою:

 1. Для початку в лівій частині вікна відкрийте розділ «Clone».
 2. Тут буде цікава тільки перша команда «Disk clone», яка повинна буде створити точну копію диска. Клацніть по ній для продовження роботи.
 3. Буде складено список всіх доступних дисків, де потрібно виділити необхідний вам лівою кнопкою миші і натиснути на кнопку «Next».
 4. Тепер виберіть диск, куди буде перенесений клон. Після цього натисніть на кнопку «Next».
 5. Коли все підготування будуть завершені натисніть на кнопку «Start Clone».

Варіант 3: EaseUS Todo Backup

Інтерфейс програми максимально простий для освоєння, незважаючи на те, що в ній відсутня російську мову. Процес клонування твердого накопичувача за
допомогою цієї програми виглядає наступним чином:

 1. Для переходу до налаштування клонування, скористайтеся кнопкою «Clone», що розташована на верхній панелі інструментів.
 2. У наступному вікні потрібно буде вибрати SSD-диск, який потрібно скопіювати. Ви можете вибрати не весь диск, а тільки конкретний розділ на ньому. Після цього натисніть на кнопку «Next».
 3. У наступному вікні виберіть диск, на який потрібно записати образ SSD. Так як нам доводиться працювати з SSD-диском, то потрібно додатково поставити галочку напроти пункту «Optimize for SSD». Після цього скористайтеся кнопкою «Next» для продовження процедури.
 4. Як завершального етапу потрібно скористатися кнопкою «Proceed». Розпочнеться процедура клонування, завершення якої вам потрібно буде дочекатися.

Варто розуміти, що клонування дисків за допомогою вбудованих в Windows засобів неможливо, тому доводиться користуватися стороннім софтом. Якщо у вас є питання, щодо теми статті, то залиште їх у коментарях нижче.

Ссылка на основную публикацию