Вихід з ладу материнської плати

Материнська плата – дуже складний пристрій. Вона пов’язує воєдино всі компоненти комп’ютера, тому причин її поломки може бути досить багато. Нерідко несправна буває не системна плата, а блок живлення. Можна замінити його і подивитися, чи запрацює комп’ютер.

Іноді причина виходу з ладу ПК не в материнській платі, а в одному з підключених до неї пристроїв. Для перевірки від’єднайте від материнської плати всі, крім процесора і системного динаміка. Якщо після включення ПК динамік подасть сигнал, проблема в одному з відключених пристроїв. Підключіть до материнської плати оперативну пам’ять. Якщо динамік видав інший сигнал, плата ОЗУ визначилася – проблема не в ній. Підключайте по черзі відеокарту, жорсткий диск і т.д., поки не виявите несправність приладу.

Ще одна часта причина виходу материнської плати з ладу – роздувся конденсатори (невеликі циліндри з хрестоподібними насічками на верхньому торці). Поверхня торця повинна бути плоскою, але якщо вона або будь-яка інша частина конденсатора здулася або на платі з’явилася рідина – значить, виникли проблеми. Усунути поломку конденсаторів можна тільки їх заміною, причому замінити необхідно все однотипні конденсатори на нові рівного об’єму. Якщо ж проблема криється в надрах системної плати, її можна або віднести в сервісний центр, або замінити самостійно. Обов’язково просто огляньте плату на предмет пошкоджень.

Заміна проводиться таким чином.

  1. Від’єднайте від системного блоку всі кабелі, включаючи мережевий (кабель живлення, а не з’єднання з Інтернетом).
  2. Відкрийте бічну кришку системного блоку.
  3. Від’єднайте всі дроти, що йдуть від системного блоку, а також шнури, що зв’язують системну плату з компонентами ПК.
  4. Дістаньте блок живлення і, якщо системний блок невеликий, жорсткий диск з дисководом.
  5. Вимкніть від материнської плати всі комплектуючі та плати розширення.
  6. Не забудьте від’єднати кнопки, світлодіоди і системний динамік.
  7. Отвинтите кріплення, які утримують материнську плат у на корпусі системного блоку, і дістаньте її.
  8. Зніміть систему охолодження.
  9. Помістивши всередину системного блоку нову материнську плату, повторіть виконані дії в зворотному порядку.
Ссылка на основную публикацию