Вийшов випуск Mageia 5 Beta 2 – в очікуванні фінальної версії

Вийшла версія дистрибутива Linux Mageia 5 Beta 2, а дата випуску фінальної версії знову відкладається, ну а ми поки розглянемо особливості Beta 2, а також дізнаємося про те, коли ж нам чекати виходу остаточної стабільної версії Mageia 5.

16 Января 2015 роки вийшла версія Mageia 5 Beta 2, і зараз давайте трохи поговоримо про цієї версії. Взагалі вона спочатку, планувалася вийти 16 грудня 2014 року, потім на офіційному сайті Mageia з’явилася новина про те, що вихід переноситься на 6 січня, через те, що розробники не встигають усунути деякі серйозні проблеми в даній версії дистрибутива, для того щоб його можна було належним чином тестувати. У підсумку вона вийшла 16 числа і що в результаті ми маємо, давайте поговоримо докладніше.

Де можна скачати Mageia 5 Beta 2?

Завантажити Mageia 5 Beta 2 можна на сторінці офіційного сайту – де, необхідно вибрати варіант установки, архітектуру процесора і яким чином будуть завантажуватися, наприклад я, вибираю «Класичну» ->32 bit-> BitTorrent (тобто через торрент). В результаті у мене завантажився образ диска Mageia-5-beta2-i586-DVD.iso розміром 3.38 гігабайт.

Примітка! Нагадую, що версія Beta не є стабільною, вона служить тільки для того щоб, можна було її тестувати і знаходити всілякі проблеми. Про це, до речі, активно просять розробники, для того щоб їх усунути до виходу фінальної версії, тим самим дану версію не варто встановлювати в якості основної операційної системи у себе на комп’ютері.

Примітка до випуску Linux Mageia 5 Beta 2

1. Установка Linux Mageia 5 Beta 2 практично нічим не відрізняється від установки 4 версії дистрибутива. Єдине що кидається в очі це звичайно зміна фону програми установки, до речі, в даній колірній гамі Mageia буде виглядати і під час завантаження і після установки.

Примітка! Linux Mageia 5 Beta 2 ми будемо розглядати з середовищем робочого столу KDE.

2. Менеджер пакетів (RPM) був оновлений до версії 4.12.0.1;

3. Версія Beta 2 має ядро ​​3.18.2;

4. Середовище робочого столу KDE 4.14.3;

5. Оновлені пакети додатків та ігор.

Коли вийде стабільна версія Linux Mageia 5?

У зв’язку з переносом виходу бета версії, а також з труднощами в усуненні існуючих проблем розробники вирішили випустити ще одну Beta версію, тобто 3. Тому вихід стабільної версії переноситься, і графік виходу Mageia 5 виглядає наступним чином:

  • 03.02.2015 – Beta 3 (бета версія 3);
  • 24.02.2015 – RC (версія кандидат);
  • 10.03.2015 – Вихід стабільної версії.

Сподіваємося, що приносив більше не буде, і незабаром ми нарешті познайомимося з фінальною версією Mageia 5, а поки тестуємо Beta 2.

Ссылка на основную публикацию