Вибираємо кращий Smart TV

Сьогодні, функцією Smart TV оснащуються телевізори навіть середнього і низького цінового діапазону. І це при тому, що реальна потреба покупців в такому функціонал не так вже й висока. Але в умовах жорсткої конкуренції, багато виробників просто не мають права відставати від провідних гравців ринку.

Звичайно, в результаті активної ринкової боротьби виробників виграє часто споживач, але чи так це в разі телевізорів Smart TV? Частково так, але тільки частково. У реальності, функціонал Smart TV деяких виробників настільки убогий і не доопрацьований, що його використання не викликає у користувача нічого, крім дискомфорту. З цього, вибираючи “розумний” телевізор, важливо не піддаватися на маркетингові слогани, а дивитися на реальні можливості телевізора. Про базові можливості Smart TV ви можете почитати в цій статті, а поки виділимо кілька основних критеріїв для оцінки:

  • Кількість додатків і сервісів.
  • Зручність використання (продуманість інтерфейсу, візуальна швидкість і плавність роботи)
  • Технічне оснащення (підтримка різних стандартів передачі даних, відео та аудіо форматів, апаратна начинка)

Samsung Smart TV

Беззмінним лідером серед Smart TV сьогодні є телевізори Samsung з їх фірмовим інтерфейсом Smart Hub. Перш за все, це обумовлено величезною кількістю додатків доступних в інтернет магазині Samsung Apps. Зручність використання так само на рівні – інтерфейс швидкий і зрозумілий, а підтримка відеоформатів не розчарує навіть найзавзятіших кіноманів. При цьому, в Samsung не зупиняються на досягнутому і постійно працюють над удосконаленням платформи, впроваджуючи в нові моделі такі можливості, як управління жестами, голосом і інші технологічні “плюшки”. Окремо варто відзначити можливість установки додатків в обхід офіційного магазину. Так, шляхом нехитрих маніпуляцій, можна встановити IPTV плеєр і клієнт для перегляду відео з EX.UA і FS.TO.

LG Smart TV

Ще один гігант в сегменті Smart TV, це телевізори виробництва LG. По суті, дані телевізори є основним конкурентом Smart TV від Samsung, практично не поступаючись їм в кількості додатків і “всеїдності” в плані відеоформатів. Відмінною особливістю телевізорів LG є пульт Magic Motion з ергономічним дизайном і вбудованим гіроскопом, що дозволяє управляти курсором на екрані, що особливо зручно в інтернет браузері. Єдиним мінусом платформи LG Smart TV в порівнянні з платформою Samsung, є відсутність можливості встановлення сторонніх додатків, і як наслідок неможливість перегляду IPTV.

Sony Smart TV

Smart TV від Sony виглядає менш привабливо в порівнянні з попередніми варіантами, особливо для російськомовних користувачів. Причиною цього є значно менший асортимент додатків, враховуючи, що частина сервісів взагалі призначена для японського і англомовного ринків. Проте, базовий набір додатків представлений в повному обсязі, серед яких є і офіційний клієнт інтернет кінотеатру ivi.ru. Сам же інтерфейс виконаний дуже вдало і працює без нарікань.
Вбудований плеєр телевізорів Sony Smart TV має підтримку багатьох популярних форматів, включаючи MKV. Мобільний додаток для управління телевізором TV SideView має досить цікавий функціонал у вигляді телегіда, інтегрованого з Facebook. Так що тепер користувачі телевізорів Sony можуть відзначати “лайками” сподобалися передачі, і відповідно, вибирати контент для перегляду, грунтуючись на кількості “лайків” від інших людей.

Телевізори альянсу Smart TV

В 2012 компанія LG спільно, з TP Vision (виробник телевізорів марки Philips) вирішили уніфікувати платформу “розумних” телевізорів створивши альянс Smart TV, до якого пізніше приєдналися Panasonic і Toshiba. Проте, такий крок не особливо позначився на функціоналі Smart TV у вищеперелічених виробників (за винятком LG, звичайно). Можна сміливо сказати, що функція Smart TV біля телевізорів Philips і Toshiba зроблена швидше “для галочки” ніж для реального використання. Це виражається і в малій кількості сервісів, і в повільності інтерфейсів, і в обмеженій підтримці різних відеоформатів.

Ссылка на основную публикацию