Вибір клавіатури для комп’ютера

Багато людей не замислюються над вибором клавіатури – просто беруть першу-ліпшу в магазині і бігом на касу Сьогодні поговоримо про те, наскільки важливий вибір клавіатури для комп’ютера, навіщо взагалі морочитися з її вибором, і які переваги дає правильно підібрана клавіатура.

Неважливо, збираєте ви новий комп’ютер, або просто вирішили оновити свою клавіатуру – правильно обрана клавіатура подарує вам відчуття комфорту, зробить вашу роботу більш продуктивною, а ваші руки і пальці будуть менше втомлюватися.

Стисло нагадаємо основні і найважливішим критеріям вибору клавіатури:

інтерфейс підключення

Насамперед необхідно визначитися, яку клавіатуру ми хочемо: дротову або бездротову.

Бездротові клавіатури хороші лише відсутністю проводів, виглядають красиво, але натомість вимагають постійної зміни батарейок / зарядки акумуляторів. Діляться вони на Bluetooth-клавіатури і клавіатури зі своїм радіоканалом (хоча Bluetooth – теж радіоканал, але зараз не в цьому суть :-)). Перші підключаються через Bluetooth і все, більше їм нічого не потрібно, а другі мають свій USB – приймач, який підключається до комп’ютера.

Провідні клавіатури зараз теж бувають з двома типами підключення – це звичайний USB і PS / 2. Перший, я думаю, ви і без мене знаєте, як виглядає, а PS / 2 – це круглий роз’єм, зазвичай фіолетового кольору. Не підходить для ноутбуків.

Чим хороші провідні клавіатури? Та хоча б тим, що не потрібно міняти батарейки, заряджати акумулятори, зв’язок не переривається, клавіатура виду «включив і працюй». Зате бездротовою клавіатурою зручніше відбиватися від зомбі – провід не заважає

Тип підкладки

Не побоюся цього виразу, але вибір підкладки клавіатури – найважливіший етап вибору клавіатури для комп’ютера. Від того, якого типу буде підкладка, будуть залежати враження від використання клавіатури, її зручність. Розглянемо, які бувають види підкладок, і якими перевагами володіє кожна з них:

1. Мембранна клавіатура

Мембранна клавіатура – найпоширеніший, простий і дешевий тип клавіатур. Являє собою гнучку плівкову підкладку з нанесеними на неї доріжками з контактами, які замикаються натисканням гумової мембрани з струмопровідних покриттям. Такі клавіатури самі тихі з усіх, але дають поганий зворотний ефект – іноді незрозуміло, була натиснута клавіша чи ні. Також такі клавіатури досить швидко зношуються, в порівнянні з іншими типами клавіатур.

У зв’язку з цими особливостями мембранних клавіатур, вони не рекомендуються геймерам, а також людям, чия робота пов’язана з великими обсягами друкування на клавіатурі.

переваги:

+ дешева

+ просто влаштована

+ тиха

недоліки:

– неточність спрацьовування натиснень

– неточність в тактильних відчуттях

– швидко зношується

2. Клавіатура з ножиці механізмом

Клавіатури з таким механізмом є різновидом клавіатур мембранного типу, але вже більш досконалі. У своїй основі містять ті ж мембрани, тільки з укороченим ходом, плюс спеціальний механізм на кожній клавіші, що дозволяє поліпшити точність натискань. Для таких клавіатур характерний короткий хід клавіш, більш дзвінкий стукіт і чіткіша зворотний тактильний зв’язок – ви відчуваєте, коли клавіша була натиснута, а коли ні. Такий тип клавіатур широко використовується в портативній техніці – особливо в ноутбуках.

Клавіатури з ножиці механізмом відмінно підходять для набору тексту, тому що укорочений хід клавіш дозволяє економити сили і час на їх натискання, а точний тактильний відгук не дає сумніватися, була натиснута клавіша чи ні. Цей тип клавіатур також підходить і геймерам, адже в іграх теж важлива точність спрацьовування клавіш.

переваги:

+ точність натискань

+ короткий хід

+ висока ергономічність

недоліки:

– помітно дорожче звичайних клавіатур

3. Механічна клавіатура

У механічній клавіатурі під кожною кнопкою варто окремий перемикач, – спеціальна механічна кнопка, що реагує на натискання. Такі клавіатури є найбільш складними і якісними в порівнянні з усіма іншими. При натисканні клавіш видаються характерні клацання, клавіатура має ідеальну тактильну віддачу, надточне спрацьовування клавіш. І найголовніше – такі клавіатури є дуже зносостійкими. Якісні клавіатури такого типу можуть служити десятиліттями якщо лупити по ним тільки одним кулаком, а не двома   

Однозначно, це кращі клавіатури для геймерів – тут неперевершена тактильна віддача, точність, зносостійкість. А ось людям, яким по багато доводиться друкувати, спочатку рекомендується спробувати таку клавіатуру в дії, – не всім вона може виявитися по душі.

Особисто я три роки користувався механічною клавіатурою, і лише зовсім недавно перейшов на підйомник механізм. Механічна клавіатура хороша, але друкувати хочеться виключно на клавіатурі з ножиці механізмом, – в цьому плані їй просто немає рівних. Хоча багато хто зі мною можуть не погодитися, адже на смак і колір мухомори різні

підсвічування

Клавіатури з підсвічуванням помітно дорожче клавіатур без підсвічування, і це зрозуміло навіть їжакові Однак, мушу зауважити, підсвічування клавіатури – дійсно зручна штука. За такою клавіатурою цілком комфортно друкувати навіть у повній темряві. Вам не доведеться напружувати зір, щоб розгледіти, де які символи, якщо ви, звичайно, не володієте сліпим методом набору тексту. Додатково на захист клавіатур з підсвічуванням скажу, що виглядають вони просто шикарно

Чим дорожче, тим краще?

Ні, ні і ще раз ні. Ціноутворення клавіатур найбільше залежить, в першу чергу, від бренду, і тільки потім вже від якості. Хоча це спірне питання, але не в цьому суть. Я сам особисто не так давно купив клавіатуру, в три рази дешевше попередньої, але вона набагато краще і приємніше для мене по всіх параметрах.

Ссылка на основную публикацию