Втратив телефон: як його знайти або хоча б заблокувати і стерти з нього дані

Добрий день.

На жаль, ніхто не застрахований від випадку. Як кажуть: “Раз на рік і палиця стріляє”. Втрачений апарат, звичайно, шкода, але набагато гірше, що в “непотрібних” руках можуть виявитися ваші особисті відомості, дані від інтернет-банків, карток і платіжок (які зараз все інтегруються в смартфон).

Однак, впадати у відчай і завчасно посипати голову попелом не варто. Якщо років 10 тому знайти телефон було практично нереально, то шанси на пошуки сучасного смартфона – куди вище! До того ж, зараз навіть самостійно можна за допомогою спец. програм дізнатися його поточний стан, відправити на нього повідомлення або навіть заблокувати його!

Ось про це і хотілося б поговорити в даній статті. Думаю, деякі поради і рекомендації стануть в нагоді всім, хто зіткнувся з втратою …

Що робити, якщо втратив телефон

1) Втрачено або вкрадений?

Перше, що я б хотів відзначити: якщо ваш телефон не просто загубився будинку або у родичів (друзів), а був вкрадений зловмисниками – то навіть дізнавшись координати, де він знаходиться, ні в якому разі не йдіть туди (це може бути просто небезпечно для життя)! Зверніться до правоохоронних органів!

До того ж, в цьому випадку рекомендую в першу чергу потурбуватися не пошуком самого апарату, а заблокувати свої картки та рахунки (якщо такі є), які ви прив’язали до свого смартфону (наприклад, у багатьох є Сбербанк-онлайн). Зараз зробити це можна просто по дзвінку в банк (саме тому важливо не забаритися) …

Якщо цього не зробити, зловмисники можуть просто зняти всі ваші гроші з рахунку!

2) Виробляємо пошук телефону або його блокування, видалення особистих даних за допомогою спец. додатків

На сучасний смартфон (я буду розглядати смартфон під управлінням Android, як найпопулярніший варіант) встановлювати додатки можна як з самого смартфона, так і просто з комп’ютера, зайшовши на Play Market під своїм логіном (що для багатьох є сюрпризом).

Тому, якщо у вас на телефоні немає ніяких додатків для його пошуку (тобто заздалегідь ніяк його не убезпечить), то можна встановити подібний додаток в Play Market.

Одне важливе зауваження: після того, як ви встановите додаток, на телефоні спливе повідомлення, про його встановлення. Тому, якщо ваш телефон в “непотрібних” руках – діяти потрібно буде швидко.

Я порекомендую використовувати додаток Find My Device.

Find My Device

Посилання на Play Market:

Звертаю увагу, що для установки програми смартфон не потрібно! Все, що потрібно, це пам’ятати свій пароль від аккаунта Google. Після того, як перейдете по посиланню вище – тисніть кнопку “встановити”.

Find My Device

Після того, як побачите, що додаток буде встановлено, переходите на сайт розробника, вказаний в описі до додатка (див. Скріншот нижче).

Перейти на веб-сайт розробника

Повинна з’явитися карта, на якій буде вказана точка розташування вашого смартфона. Звертаю вашу увагу, що зліва в меню буде три функції:

 1. зателефонувати: ваш апарат почне видавати звуковий сигнал навіть у тому випадку, якщо на ньому повністю вимкнено. Дуже зручний варіант, коли ви втратили телефон в будинку або гаражі (на дачі, у родичів та ін.), І за звуковим сигналом хочете його швиденько виявити;
 2. заблокувати: апарат буде заблокований (не дуже ефективно, якщо ваш телефон був вкрадений);
 3. стерти дані: видалити всі дані з пристрою (зверніть увагу, що ви не зможете його більше відстежувати). Можна використовувати в тих випадках, коли ви змирилися з пропажею самого апарату (залізяки), але не хочете, щоб хтось скористався вашою особистою інформацією.

Заблокувати або стерти всі дані з телефону

У загальному і цілому, на мій погляд, додаток виконує весь набір найнеобхіднішого при подібну проблему. Рекомендую!

3) Пошук телефону по SIM-карті через оператора

У сучасних стільникових операторів є можливість за допомогою супутника та GPS посилати сигнал навіть на вимкнений смартфон, в якому встановлена ​​ваша SIM-карта. Як тільки SIM-карта прийме його, оператор буде знати місце розташування вашого телефону.

Для того, щоб оператор виконав ці дії, необхідно:

 1. звернутися в салон зв’язку свого оператора;
 2. надати документ, що засвідчує вашу особу, вказати номер телефону і IMEI код (Про те, що це таке, пару слів нижче);
 3. дуже ймовірно, що оператор попросить вас написати заяву (До речі, можливо з подібним зараз можна звернутися і дистанційно, якщо у вас є якісь номери договорів або ще щось, по чому оператор може ідентифікувати, що ви називаєте свій номер телефону).

Пару слів про IMEI телефону

IMEI – це унікальний цифровий код для ідентифікації мобільного обладнання (чи то пак телефонів). У кожного телефону – свій унікальний номер.

Представляє він з себе 15 звичайних цифр. Щоб дізнатися IMEI свого телефону, можна:

 1. подивитися документи на апарат;
 2. ввести код * # 06 # (Правда, для втраченого телефону даний спосіб не годиться).

  Як дізнатися IMEI свого телефону

Вкрай бажано, поки ви користуєтеся телефоном, зберігати всі документи, чеки, IMEI на випадок різного роду неприємностей (той же пошук може бути куди ефективніше, якщо ви знаєте IMEI).

Важливо!

1) Якщо ви звернетеся до правоохоронних органів і напишіть заяву на крадіжку вашого апарату, то співробітники зможуть відстежити його по IMEI номером, навіть якщо зловмисники поміняють в ньому SIM-карту.

2) Якщо пошуки телефону не увінчалися успіхом, то ви можете занести свій номер IMEI в чорний список. Завдяки цьому, ваш апарат не буде працювати ні у одного оператора зв’язку (подібними чорними списками вони обмінюються в щоденному режимі).

3) IMEI апарату можна перепрошити за допомогою спеціальних програм. Тому, якщо ваш телефон потрапив в “професійні” руки – шансів на порятунок “залізяки” практично немає …

Профілактика! Якщо заздалегідь (після покупки апарату) виконати ряд нехитрих операцій, то можна істотно мінімізувати свої проблеми при втрати або крадіжки смартфону:

 1. будьте пильними і акуратніше: за статистикою більшість крадіжок і втрат відбувається через неуважність власника (поклали телефон, відвернулися буквально на 10-15 сек …. а телефону вже немає);
 2. вкрай бажано встановити блокування екрану телефону (тим більше, зараз набирають популярність телефони зі зручною блокуванням за допомогою відбитка пальця);
 3. після придбання телефону, на нього рекомендується встановити спец. утиліту для пошуку апарату (наприклад, той же Find My Device або сучасний антивірус, у більшості з яких є в наявності подібна функція).
 4. зберігайте чеки, документи і IMEI телефону (це дозволить у разі будь-яких проблем довести, що цей телефон належить саме вам);
 5. особисті дані рекомендується зберігати в різних дискових хмарах (Там можна швидко поміняти пароль, і їх також швидко можна підключити до будь-якого іншого смартфону без втрати своїх даних!).
Ссылка на основную публикацию