Вставка і видалення рядків і стовпців в Excel

При роботі з Excel Ви можете вільно вставляти нові рядки і стовпці на робочий лист, а при необхідності навіть видаляти їх, наприклад, коли інформація застаріла. У цьому уроці ми детально розглянемо, як додавати рядки і стовпці на робочий лист, а також як видаляти їх.

В ході роботи з книгою Excel може виникнути необхідність вставити нові стовпці і рядки на робочий лист або видалити непотрібні. Excel дозволяє вставляти на лист нові рядки і стовпці, при цьому їх загальна кількість не змінюється і залишається фіксованим. Наприклад, якщо ви вставите новий стовпець, то це призведе до того, що інші стовпці змістяться вправо, а останній просто віддалиться.

Вставка рядків в Excel

 1. Виділіть заголовок рядка, вище якої Ви хочете вставити нову. Наприклад, якщо необхідно вставити новий рядок між рядками 7 і 8, виділіть рядок 8.
 2. Натисніть команду Вставити, яка знаходиться в групі команд Осередки на вкладці Основне.
 3. Новий рядок з’явиться вище обраної.

При вставці нових рядків або стовпців, Ви можете побачити смарт-тег Параметри додавання. Він дозволяє вибрати, як програма Excel повинна форматувати вставлені комірки. За замовчуванням осередку вставляються з тим же форматуванням, що і в рядку вище (стовпці правіше). Для доступу до додаткових опцій, наведіть курсор на смарт-тег і натисніть стрілку.

Вставка стовпців в Excel

 1. Виділіть заголовок стовпця, лівіше якого потрібно вставити новий. Наприклад, якщо необхідно вставити новий стовпець між стовпцями D і E, виділіть стовпець E.
 2. Натисніть команду Вставити, яка знаходиться в групі команд Осередки на вкладці Основне.
 3. Новий стовпець з’явиться зліва від виділеного.

При вставці рядків і стовпців в Excel, розглянутим раніше способом, переконайтеся, що Ви вибрали їх повністю, натиснувши на заголовок. Якщо ж це не так, то команда Вставити додасть лише нові осередки.

Видалення рядків в Excel

В Excel досить легко видалити будь-який рядок, яка Вам з часом стала не потрібна.

 1. Виділіть рядки, які необхідно видалити. У нашому прикладі це рядки 6, 7 і 8.
 2. Натисніть кнопку Видалити, яка знаходиться в групі команд Осередки на вкладці Основне.
 3. Виділені рядки будуть видалені, а ті, що розташовані нижче, змістяться вгору. У нашому прикладі, після видалення рядків 6, 7 і 8, на їх місце перемістяться рядки 9, 10 і 11.

Видалення стовпців в Excel

 1. Виділіть стовпець, який необхідно видалити. У нашому прикладі це стовпець E.
 2. Натисніть кнопку Видалити, яка знаходиться в групі команд Осередки на вкладці Основне.
 3. Виділений стовпець буде видалений, а ті, що знаходилися праворуч, змістяться на його місце. У нашому прикладі стовпець F тепер є стовпцем E.

Важливо розуміти різницю між видаленням рядків (стовпців) і видаленням їх вмісту. Якщо Ви просто хочете очистити вміст, тоді клацніть правою кнопкою миші по заголовку і з контекстне меню виберіть пункт Очистити вміст. Весь вміст обраних рядків і стовпців буде очищено, при цьому самі вони не втечуть.

Ссылка на основную публикацию