VPN – що це і навіщо він потрібен саме на вашому комп’ютері

Щорічно, кількість користувачів VPN сервісів збільшується на 100% і більше. Чим зумовлена ​​така «дика» популярність, і взагалі – VPN це що?

Сьогодні, ми розберемо «по кісточках» такі питання: що таке vpn, для чого він потрібен, принцип роботи, а з інших наших статей, ви зможете дізнатися, як його ввімкнути та налаштувати.

Що таке VPN

Підключаючись до інтернету і заходячи через браузер на будь-який сайт, ви передаєте йому певний набір інформації – ip адреса комп’ютера, регіон в якому відбувається підключення, версію операційної системи, назву і версію браузера і навіть дозвіл монітора і т.д. Передача такої інформації відбувається незалежно від того, через який пристрій ви підключаєтеся – телефон, планшет або персональний комп’ютер. Перевірити мої слова, досить просто – перейдіть на сайт 2ip.ru або введіть в Яндексі запит «Мій ip адреса».

Намагаючись приховати інформацію про себе, конкретно ip адресу, і були придумані такі інструменти, як VPN, анонімайзери і proxy. Для зміни іншої інформації використовуються спеціальні розширення для браузерів, наприклад, User Agent Switcher.

Як працює VPN підключення

Будь-сайт в інтернеті, розташовується на фізичних серверах, відповідно, заходячи на сайт на пряму, ви звертаєтеся до сервера, на якому він знаходиться і передаєте йому вищеописані дані. Схематично це виглядає так.

Використовуючи VPN, для підключення до цього ж сайту, ваш запит вже виглядає інакше і сервер бачить не ваш реальний ip адресу, а ip vpn сервера.

Виходить, що VPN – це «транзитний» сервер, який пропускає через себе весь мережевий трафік, підключеного до нього комп’ютера.

VPN – VPN’у ворожнечу. Як правильно вибрати спосіб підключення до VPN – hyperione.com/vpn-for-pc/

З особливостей підключення через VPN, варто відзначити шифрування даних.

Обмін інформацією в інтернеті відбувається за допомогою протоколу «http», передає дані у відкритому вигляді, які можуть бути перехоплені і розшифровані. Дані, що передаються через «VPN тунель» – шифруються крипостійкість ключем, що ускладнює або робить неможливим зовсім розшифровку переданих даних сторонніми особами.

Для чого потрібен VPN

З прочитаного, стали зрозумілі дві основні функції, що їх VPN – шифрування переданих даних і зміна IP адреси, наданого провайдером.

Виходячи з цього можна вивести основні сфери, в яких використовується VPN:

В кінці, хотілося б відзначити, що стаття написана простою мовою, без особливих технічних подробиць і деталей, щоб рядові користувачі змогли зрозуміти – що таке vpn і для чого він потрібен.

Ссылка на основную публикацию