Вордпресс – створення сайту

Те, що Вордпресс призначений для блогів і таке інше, це вже застаріла інформація. Зараз на цьому движку можна зробити “все що завгодно”, від сайту візитки, до інтернет-магазину, або якого-небудь порталу. Але хочу відразу попередити новачків – сайт на Вордпресі робити складніше, ніж на Джумла. Я розумію, що повторююсь, але …

Загалом тут звичайно кому як. Кому-то Вордпресс зручніше, кому-то Джумла. Просто у вордпресс досить мало тонких налаштувань. Ось взяти, наприклад, показ смайликів в коментарях. Вони є і їх можна включити. Але для цього доведеться лізти в код движка. Причому, в адмінці, в розділі створення статей, смайлики можна включити, але працювати вони не будуть. Можна звичайно і їх змусити працювати, але потрібно знову-ж робити купу зайвий рухів тіла. Ось і навертається питання. А чому б розробникам, в настройках вордпресс, просто не поставити один маленький пунктик – “включити відображення смайлів”. І всім стало-б жити простіше. А так, якщо хочете додати смайли, то треба встановлювати плагін, хоча смайли і передбачені. Загалом досить безглузда ситуація.

А чому тоді движок Вордпресс такий популярний? Тут все просто. До вордпресс є просто “туєва хуча” різних плагінів. Ось тільки одна проблема, коли ви їх все навісите, то Вордпресс буде жерти ресурсів більше ніж Джумла, при аналогічному функціонал. Звичайно і у Джумли теж своїх тарганів вистачає. Але про неї трохи пізніше.

Отже, для початку треба зареєструватися на хостингу, наприклад на цьому -. Співвідношення ціна / якість, там просто відмінне. Він дешевий і в той же самий час якісний і з купою всього і зі зручною адмінпанель і т.д. Плюс до цього прекрасна технічна підтримка. Чесно кажучи такої техпідтримки я ніде не зустрічав. Хоча брешу, на теж досить терпляча і добре підготовлена ​​технічна підтримка. Як згадаю, як я їх діставав, а від них навіть натяку на грубість не було, то відразу-ж мимоволі відчуваю купу поваги до цих хлопців. Причому запитують тільки по суті і радять конкретно по справі. А то є деякі техпідтримки, купа базару, маса питань, тупих рад і ніякого дійства. mainlink.ru – це біржа посилань. Там можна як добре заробити на продажі посилань з вашого сайту, так і добре просунути свій сайт, купуючи ті-ж посилання.

Так, щось мене як завжди занесло. Ізвінтіляюсь за занос Отже, на хостингу зареєструвалися. Ось до речі, з приводу вибору хостингів, можете почитати тут – Який хостинг краще? далі, завантажуємо і встановлюємо движок Вордпресс. Якщо ви зареєструєтесь на sprinthost.ru, то завантажувати нічого не треба. На цьому хостингу движки можна встановлювати прямо з адмінпанелі. Але це для ледачих. Краще все-таки скачати Вордпресс з офіційного сайту. Можливо це просто мій заскок, але я люблю знати, що і куди встановлюється і т.д.

Загалом, завантажуємо, заливаємо, переходимо на сайт це буде приблизно за цією адресою // ваш домен / wp-admin. Встановлюємо, підключаємо базу і т.д. Там в принципі все просто, є купа документації з цього приводу, так що труднощів виникнути не повинно. Але якщо що виникне, то питайте, завжди із задоволенням відповім.

Ну а після установки движка відразу йдемо і робимо резервну копію бази даних. А навіщо? Тут все просто. Ви тільки що встановили движок, значить зараз почнете експериментувати. Значить в базі даних буде купа сміття після ваших експериментів. Адже там зберігаються резервні копії повідомлень, плагіни видаляються теж не повністю. Загалом, від усього що ви будете кувирять, залишатимуться сліди у вашій базі даних. Звичайно спочатку її можна і заново створити. Але тут пора починати звикати до постійного резервного копіювання бази даних. На sprinthost.ru наприклад досить натиснути всього одну кнопочку, так що труднощів не складе. Є звичайно і плагіни, які роблять все це автоматично. Але такі плагіни хороші, коли вже все вляглося, експерименти завершені і ви просто працюєте. Ну а під час моделювання свого сайту, краще постійно робити резервні копії. Так як іноді треба відкотитися на крок назад, іноді на пару кроків, а іноді і на самий початок.

Загалом, про базу даних всі все зрозуміли. Отже, зробили резервну копію, ну а тепер можна і вдосталь порозважатися з плагінами. Тут я нічого порадити не можу. Звичайно можете трохи тут почитати – Вордпресс – плагіни. Але одне можу сказати точно – чим менше плагінів тим краще. Адже тим менше навантаження на сервер, тим швидше завантажується ваш сайт і т.д. Згадайте, як ви самі роздратовані, коли сайти довго вантажаться? Ось, ось і я про теж. Я дак взагалі не чекаю поки вони завантажаться, просто йду і все. А що, сайтів мільйони, так що є з чого вибрати.

Ну і як, пограли з плагінами? Ще не встигли? Ну і Бог з ними У плагинах як правило присутня купа непотрібного функціонала, тому якщо вам треба додати щось по дрібниці, то можна просто вручну прописати код. Кодом можна викликати функцію самого движка Вордпресс, як наприклад показ смайликів під коментарями. Але можна і скрипти вставляти і т.д.

З приводу змін, зовнішнього вигляду і т.д. Для вордпресс існує маса різних тем, з усякими красивостями, наворотами і т.д. Але при їх виборі будьте уважніше. Дуже часто там стирчать посилання залишені розробниками. Точніше посилання там стирчать завжди, але зустрічаються і зашифровані, які просто так не відкинеш. Загалом, простіше взяти одну зі стандартних тим і просто змінити її до невпізнання. Я дак і не міняю їх майже, додаю пару своїх штрихів і все. Але тут звичайно справа на любителя. Адже хтось хоче все “тільки своє”. Але чим хороші стандартні теми, вони хороші тим, що там все легко вирізається, або замінюється. Але є звичайно і свої підводні камені. Наприклад там практично все зав’язано на функціях самого движка. Тобто, наприклад, викликати функції віджета “мета” досить просто а ось змінити його, це проблема.

І проблема не в тому, що змінити складно, а в тому, що всі ваші зміни буду живі тільки до чергового оновлення. Так, так, якщо ви вирішите щось змінити конкретно в движку Вордпресс, то після поновлення, всі ваші зміни зникнуть. Навіть смайли заміняться на стандартні, якщо ви свої завантажили. Так що тут тільки два виходи. Вихід перший, це відключити на фіг оновлення. Хтось зараз возопит, ось без оновлень, а як же безпека і все таке. На що я відповім. Якщо ваш сайт замовлять, то тут хоч заобновляйся, встанови купу захисту і т.д. АЛЕ, АЛЕ ваш сайт все одно зламають. Хороша захист, це тільки постійне резервне копіювання. Причому резервні копії бажано зберігати довше, адже невідомо, коли ваш сайт був зламаний. Адже можуть просто вірус помістити, можуть ще якусь гидоту зробити. Я наприклад зберігаю резервні копії за пару місяців, багато місця вони не займають, так що я і не парюся на цю тему. Адже фіг його знає, може сайт день тому зламали, а може тиждень тому. Ну а якщо хвилюєтеся за свої статті. Адже наприклад за місяць їх можна багато написати. То не переживайте, їх завжди можна окремо дістати з бази і додати в нову базу. Головне, щоб було з чого діставати Так що робіть резервне копіювання, ось основний захист.

А замовлені сайти зламають з будь-якого і ламають їх в основному через хостера, так що ваш движок і його захист тут взагалі ні при чому. Можна звичайно трохи убезпечити себе від нападок школярів. Але що по мені дак, мені простіше резервні бази робити, та паролі іноді міняти. А запахне смаженим, то змінити паролі, та закачати все по новій, це справа десяти хвилин і ніяких постійних запарок з цим захистом і обновами. Просто у багатьох, вже фобія на мою з’явилася на тему захисту. Все з розуму сходять з цими оновленнями, з захистом і т.д. Я дак роками не оновлюється і по фіг. Ну зламають, і що? Це банкірам треба боятися і іншим багатим “Буратіно”. А наші з вами блоги і сайти на фіг нікому не потрібні. Ну якщо тільки вірусу підсадити, або ще що по дрібниці. Дак це виправляється за пару хвилин. Звичайно, якщо резервні копії є. Так що робіть вчасно резервні копії ваших даних і більше не парся на цю тему.

Ну а якщо хочете оновлюватися, тому як в движок додаються різні нові смаколики, то це інше питання. Хоча Вордпресс в цьому плані мене весь час неприємно дивує. Чим далі, тим гірше. Звичайно є і невеликі гарності. Наприклад з 3 версії додали меню, дуже хороша штука. Але тут-таки встромили цей бар, звичайно він відключається, треба просто галочку зняти. Адже ось, для бару місце знайшли де галочку ткнути, а ось для показу смайлів галочку поставити, від цієї непосильної задачі у розробників руки відваляться. Ось до речі, зараз оновився і тепер мати по тихому складаю, профіль глючити почав. До речі, хлопців, чіркну в коментах, кому яка версія вордпресс більше подобається і менше вантажить сервер. Просто я сам щось трохи глючить починаю, на пару з Вордпресс, та й одна думка воно все-одно тільки одне Начебто все версії непогані, але так не хочеться відловлювати всі ці дрібниці. Так що порадьте що-небудь, якщо випадок випаде.

Загалом, якщо хочете оновлюватися зі спокійною совістю, вам треба створювати дочірні теми і всі зміни робити тільки там. Але це млинець такий напряг. Загалом, не розрахований Вордпресс на початківців, ні фіга не розрахований. До того-ж, навіть якщо і будете вносити зміни тільки в дочірню тему, то і тут можуть з’явитися глюки після чергового оновлення. Ось PHPbb в цьому плані набагато краще, створюєш свій стиль і не паришся. Все оновлюється і нічого не глючить, не злітає. У мене наприклад форум на цьому движку вже фіговим хмару років працює, дизайн і все таке повністю сам зліпив і жодного Глюка, ні що нікуди не від’їхав і ні що нікуди не провалилося

Ну а дочірні теми, це вже окрема тема. А то знову вже “багато букаф” виходить. Блін, тому хто придумав цей вираз “афтар багато букаф, не подужав” треба премію видати. Якщо попадається де це висловлювання, завжди викликає посмішку Але можу писати і “багато букаф”, тільки скажіть, не питання.

Ссылка на основную публикацию