Внутрішня оптимізація сайту

Сьогодні ми займемося внутрішньою оптимізацією сайту, так як це корисна і головне дуже важлива складова в просуванні сайту. Без цієї оптимізації практично не реально набрати велику кількість цільових відвідувачів з пошукових систем. Ні, звичайно ж, можна, але це зажадає набагато більше як фізичних, так і матеріальних ресурсів.

Кожен початківець web-майстер, який створює сайт, замислюється в його просуванні, так як без просування не про якісь відвідувачів не може бути й мови. І тут мається на увазі не тільки всім відома зовнішня оптимізація, а й внутрішня. Точніше я б навіть сказав що внутрішня оптимізація це основа успішного просування.

Якщо Ви читаєте цей матеріал то тоді, напевно, вже зрозуміли що подібного матеріалу в Інтернеті повно, але я все одно висловлю свою думку з даного приводу і поділюся своїм досвідом і досвідом інших оптимізаторів, з якими я спілкувався. Плюс я вважаю, що більшість матеріалу, який викладають в Інтернет, не так зрозумілий, як хотілося б, тому я спробую викласти все тією мовою, яка буде зрозуміла навіть початківцям Web-майстрам і оптимізаторів.

Що таке внутрішня оптимізація сайту?

Внутрішня оптимізація – це комплекс заходів спрямований на поліпшення сторінок всього сайту в очах, як пошукових систем, так і в очах самих користувачів, які шукають інформацію в Інтернеті.

Я думаю, визначення внутрішньої оптимізації знають всі, і навіть скажу більше, що практично всі знають, що саме потрібно робити, але не роблять, або роблять тільки частина цього, але для того щоб домогтися значних результатів, необхідно виконувати всі пункти які пишуть в Інтернеті досвідчені оптимізатори, а що саме точно корисно, і що саме точно потрібно обов’язково робити, зараз будемо розбирати по пунктах.

якість контенту

Багато на початковому етапі, напевно, в гонитві за заробітком на сайті, упускають одну але, напевно, найголовнішу річ у всій оптимізації це якість самого матеріалу. Навіть якщо Ви будете виконувати всі пункти, які ми розглянемо нижче, з поганим контентом Вам не вдасться набрати багатотисячну аудиторію сайту, так як навіть якщо людина потрапивши на ваш сайт, побачивши поганий матеріал, відразу піде з нього, і тут спрацює поведінковий фактор, який зараз грає величезну роль практично у всіх пошукових системах. Якщо говорити конкретніше, і перераховувати по пунктах то якість контенту це:

 • Унікальний і КОРИСНИЙ матеріал;
 • Структурований матеріал зручний для сприйняття, читання і розуміння всього викладеного;
 • Зручна навігація. Якщо людина не знає, куди натиснути ще, щоб подивитися що-небудь інше на сайті, то він просто піде;
 • Дизайн сайту. Просто погодьтеся, приємніше лазити по сайту, який добре виглядає.

Title кожної сторінки

Якщо Ви зайнялися пошукової та зокрема внутрішньою оптимізацією сайту, то Ви напевно знаєте що таке title сторінки. Якщо немає, то ця назва сторінки, яке відображається у видачі пошукових систем. Його також можна подивитися в заголовку браузера, наприклад в Google Chrome це буде виглядати ось так:

А в пошуку це відображається ось так:

І Ви, напевно, також знаєте, що це один з найголовніших елементів, на які звертають свою увагу пошукові системи при ранжируванні сайтів у видачі.

Тому правильне складання title кожної сторінки дуже важливий момент у внутрішній оптимізації. А як правильно скласти title? Запам’ятайте, що title відображає суть всієї сторінки і це саме те, що бачить користувач. У нього не потрібно пхати все ключові слова сайту, або кілька ключових слів, навіть однієї сторінки. Як я вже сказав, він повинен відображати тільки суть, щоб людина, яка прочитає назву сторінки, зрозумів, що це саме те, що він шукав і відповідно захотів перейти на неї. Просто уявіть, Ви побачили в пошуку сторінку з якимось назвою, яке Вас зацікавило, і Ви відповідно перейшли на неї, але тут раптом виявляється, що матеріал на сторінці не відповідає його назві, або відповідає, але не повністю, Ви, звичайно ж , відразу підете і продовжите пошук.

Тому якщо Ваш матеріал розповідає, наприклад, про те, як вибрати холодильник, не потрібно писати title такого роду як «Вибрати холодильник, купити холодильник, опис холодильників», Так як Ви тут вказали кілька варіантів того, що може бути на сторінці, і якщо людина яка хоче«купити холодильник»Перейде на Вашу сторінку, навіщо йому стаття про те«Як вибрати холодильник»Він його вже вибрав і тепер хоче купити. Тому в даному випадку правильніше буде скласти title наступному чином, наприклад, як є «Як правильно вибрати холодильник»Або«Поради щодо вибору холодильника». Ось і все не варто мудрувати. Ще, наприклад, дуже часто зустрічається таке складання title, наприклад «Як вибрати холодильник – mysite.ru коротка назва сайту». Так теж можна робити, тим самим ми поділяємо текст title і текст тега H1, так як в тезі H1 необхідно вказувати назву матеріалу, що часто одне і теж що і title, але вони повинні відрізнятися. Детальніше про тезі H1 ми поговоримо трохи нижче.

Ще хотілося б додати, що title сторінок сайту не повинен повторюватися, тобто для кожної сторінки повинен бути свій унікальний title. Так як пошукова система, коли зустріне два однакових title на сайті, буде в замішанні що ж віддати в видачу, тобто яку саме сторінку. І вона буде вдаватися до аналізу, що ж релевантні і скоріше за все другу сторінку з таким же title, яка поступилася за релевантністю, значно знизить у видачі або зовсім видалить з пошуку, що для нас природно це дуже погано.

Тому дуже важливий рада, складайте унікальні title для всіх сторінок сайту, навіть категорій, друге, третє сторінок цих самих категорій, врахуйте всі.

тег description

Серед багатьох початківців оптимізаторів ходить думка, що такі теги як «keywords» і «description» вже нічого не значать, насправді це не так. Якщо keywords дійсно часто нічого не означає, то ось description значить дуже багато. Нагадаю що description – це опис сторінки, якщо title ця назва сторінки, то description її короткий опис. Чим же важливий description? А тим, що багато пошукові системи формують сниппет на основі тексту, який розташовується в description (зокрема Google). Якщо Ви не знаєте що таке сниппет, то це те опис сторінки, яке бачить людина у видачі пошукових систем, під назвою цієї самої сторінки.

Якщо говорити про те, як правильно складати description то тут можу дати кілька порад, перший це пишіть окреме опис сторінки, не потрібно вставляти в description витяги з тексту самого матеріалу, досить одного пропозиції довжиною 150-200 символів, і другий це складайте унікальний description для кожної сторінки свого сайту, тобто повторення тексту description не допускається. Бо якщо пошукові системи виявлять на сайті багато повторюваних description десятків, то вони можу понизити дані сторінки у видачі, по власне досвіду можу сказати, що так скоріше за все робить ПС Google.

Теги H1-H6

Це теги заголовків. Дані теги також важливі, як і title, але можу сказати одне, що багато хто навіть не звертають уваги на розстановку даних тегів, тим більше, якщо вони використовують якусь cms систему управління сайтом. Для досвідчених оптимізаторів не секрет що деякі cms, розставляють дані теги, як їм заманеться, що відбивається на внутрішній оптимізації та просування всього сайту. Наприклад, пункти меню роблять тегами h2 або h3, або наприклад, тег H1 роблять один і той же для всього сайту і щось в цьому роді. Давайте зрозуміємо кілька простих правил розстановки тегів H1-H6:

 • Тег H1 на сторінці повинен зустрічатися тільки один раз;
 • Тег H1 повинен бути унікальним на кожній сторінці сайту, ну природно по можливості, так як іноді буває, що заголовок даного рівня може збігтися з іншого сторінкою вашого сайту (за змістом і т.д.);
 • У розстановки даних тегів необхідно дотримуватися послідовність, тобто H1 найперший, потім H2 і так далі, не потрібно ставити теги H3 потім H1 потім H2 потім знову H3, так не правильно. Саме це можна спостерігати, якщо, наприклад cms розставила назви пунктів меню у вигляді якихось заголовків;
 • Тема першого рівня повинен йти на початку матеріалу, не в середині не в кінці;
 • Не потрібно робити занадто довгі заголовки, будь-яких рівнів (100-150 символів);
 • Не потрібно робити заголовки посиланнями;
 • Необхідно щоб ці теги були чистими, тобто краще їм не привласнювати ідентифікатори або класи, наприклад для css, в даних випадках можна обійтися і без них. Іншими словами між відкриває тегом заголовка і закриває повинен йти тільки текст.

Перелінковка сторінок сайту

Внутрішня перелінковка це коли одна сторінка сайту посилається на іншу сторінку цього ж сайту. Вона підвищує вагу сторінок і це враховують пошукові системи. Існує багато схем внутрішньої перелинковки, але сказати можу одне, що цим зловживати не потрібно, так як якщо Ваша сторінка буде складатися з безлічі посилань на інші сторінки сайту, то це погано позначиться на власній вазі цієї сторінки, тому вона і не передасть ніякої ваги іншим сторінках. Найкраще це робити в такий спосіб, посилатися тільки коли це підходить за змістом і, звичайно ж, посилання повинне вести на ту сторінку, на яку вказує текст даного анкора (за змістом). Наприклад, Ви пишіть матеріал про холодильники і в тексті Ви приводите приклад того чи іншого холодильника, а опис даного холодильника є у Вас на сайті, тому Ви легко можете поставити посилання, з анкором цього холодильника на сторінку де йде опис цього холодильника. Краще не писати анкор такого змісту як, наприклад «подивіться тут»Або«тут»Або ще краще«посилання». Також краще всього вказувати title посилання, тобто короткий опис сторінки на яку веде посилання, тобто наприклад, коли користувач наведе курсор на посилання, спливе повідомлення з назвою того матеріалу, на який веде посилання.

Відсутність зовнішніх посилань

Якщо на сторінках Вашого сайту є багато зовнішніх посилань (посилання які ведуть на інші сайти), то пошукові системи знижують дані сторінки у видачі, та й весь сайт цілком, деякі можуть просто видаляти сторінки з видачі, які перенасичені зовнішніми посиланнями, а якщо абсолютно всі сторінки такі, то можна взагалі потрапити в бан. Тому не варто ставити посилання на інші сайти просто так, якщо звичайно Ви не наводите який-небудь приклад, або просто вказуєте джерело якоїсь отриманої інформації.

висновок

Ось ми і перерахували прості правила внутрішньої оптимізації, тут скоріше за все не все, існує і інші нюанси, але ми розглянули основи, які необхідно обов’язково дотримуватися, щоб сайт, по крайней мере, не гірше за інших виглядав в очах пошукових систем.

Ссылка на основную публикацию