Включення і виключення комп’ютера.

А Ви ніколи не замислювалися про те, як правильно включати, вимикати і перезавантажити свій персональний комп’ютер без втрат? Ви запитаєте: а що в цьому складного? Натиснув кнопку – включив, ще раз натиснув – вимкнув. У підсумку через деякий час починає пропадати інформація або комп’ютер почав включатися з другого чи навіть з третього разу. Так в чому ж криється проблема в цих на перший погляд не складних дій по включенню і відключення комп’ютера. Давайте розберемо це детальніше.

Для того що б включити комп’ютер потрібно в першу чергу переконається що він взагалі включений в розетку. На центральній частині системного блоку розміщена група кнопок і індикаторів. Найбільша кнопка відповідає за включення комп’ютера. Більш маленька кнопка відповідає за перезавантаження. У різних модифікаціях корпусів, кнопки можуть відрізнятися по розташуванню і зовнішнім виглядом. На більш сучасних комп’ютерах кнопка перезавантаження зустрічається дуже рідко. Так що можете не лякатися цього і не бігти відразу в магазин і міняти комп’ютер.

Коротке одне натискання запускає процес подачі електричного струму до блоку живлення і основної системи комп’ютера. Характерний шум вентилятора показує, що відбувається запуск системи. Далі піде одноразовий короткий звуковий сигнал, характерний писку. Якщо сигнал неодноразово, то система попереджає про неполадки в системному блоці. Після включення монітора і завантаження всіх компонентів системи, повинен з’явитися робочий стіл.

При виключенні комп’ютера постарайтеся не використовувати такі дії:

– висмикувати шнур живлення системного блоку з розетки;

– користуватися кнопкою включення щоб вимкнути комп’ютер;

– виключення при запущених додатків пов’язаних з роботою системи; Приклад: при чищенні системного жорсткого диска, дефрагментації, видаленні або установці програм.

Всі ці дії приведуть до втрати інформації, в тому числі і втрати важливих файлів необхідних для роботи системи.

Правильне вимкнення комп’ютера проводиться за допомогою мишки. В меню ПУСК знаходимо кнопку ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ. Натискаємо на кнопку і чекаємо, поки живлення всі операції і дії, задіяні при роботі системи. Після відбувається вимикання комп’ютера. Тепер можна сміливо шнур живлення системного блоку відключити від мережі.

Дотримуйтеся наступних правил при виключенні комп’ютера:

– самостійно закривайте і зберігайте всі відкриті документи;

– закривайте відкриті програми;

– в дисководі не залишайте дисків;

– в USB-роз’єми не повинно бути підключено знімних носіїв.

Перезавантаження комп’ютера проводиться через меню ПУСК далі в розгорнулося меню, поряд з кнопкою ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ шукаємо пункт ПЕРЕЗАГРУЗКА.

Ця функція призначена для вимкнення та автоматичного включення комп’ютера. Це вимагають деякі програми після установки, для вступу змін в силу. А так же активно використовується при зависанні системи. Наприклад, немає відгуку клавіатури і курсора мишки. Після 2-5 хвилин, якщо система не відновлюється, то сміливо тисніть перезавантаження на центральній панелі системного блоку. Якщо кнопка перезавантаження відсутня, то натисніть і утримуйте кнопку включення 2-4 секунди.

Тепер ми знаємо, що відбувається з нашим комп’ютером при неправильному включенні і відключенні системи. При дотриманні всіх правил даної статті Ви продовжите термін експлуатації системи. Ви уникнете втрату важливої ​​для вас інформації.

Бажаю удачі! До зустрічі в наступних статтях !!!

Ссылка на основную публикацию