Віруси на Айпад: як перевірити і очистити Ipad від вірусів

Вірус на Айпад – рідкісне явище, так що багато користувачів не встановлюють антивіруси, покладаючись на високий рівень захисту системи. Однак віруси все-таки можуть проникнути в iOS і нанести шкоду, так що кожному власнику планшета буде корисно знати, як перевірити його на наявність шкідливого коду.

Віруси на iOS

Перш ніж розбиратися, як перевірити і захистити систему, необхідно зрозуміти, чи є віруси на iOS. Відповідь однозначна: так, на iOS є віруси. Їх мало, схильні до зараження в першу чергу пристрої з jailbreak, однак і на новому планшеті з офіційною прошивкою може завестися зловредів.

Безпека iOS обумовлена ​​закритістю вихідного коду і оперативним усуненням виявлених вразливостей. При виявленні атаки розробники оперативно закривають лазівки і викочують оновлення системи. Підвищенню безпеки також сприяє жорстка політика щодо контенту, що розміщується в App Store. Користувачі скаржаться на те, що на iOS можна встановити деякі додатки, але в Apple вважають, що захист пристрою від онлайн атак важливіше зручності окремих людей, тому дозволяє ставити тільки перевірені програми.

Проте, віруси є. Особливо їм схильні пристрої з джейлбрейком і старою версією iOS. Шкідливі програми можуть:

 1. Збирати і передавати особисту інформацію – номер банківського рахунку, паролі.
 2. Відправляти платні повідомлення або здійснювати платні дзвінки.
 3. Завантажувати файли і встановлювати програми без відома користувача.
 4. Відстежувати і передавати активність користувача.

Віруси можуть працювати непомітно, так що ви навіть не будете підозрювати про їхнє існування, поки не зіткнетеся з серйозними проблемами або фінансовими втратами. Тому потрібно перевіряти систему і дотримуватися певних правил використання пристрою.

Перевірка на віруси

Так як вірусів для iOS мало, то і антивірусних програм немає. У вас не вийде перевірити систему ні з допомогою програми, ні онлайн, щоб дізнатися, чи є віруси. Тим не менш, є рекомендації по виявленню вірусу типу WireLurker, який потрапляє на планшет при підключенні до зараженого комп’ютера.

 1. Відкрийте настройки iOS.
 2. Зайдіть в розділ «Основні» і виберіть пункт «Профіль».
 3. Подивіться, чи немає профілю PPAppInstaller.

Наявність профілю з таким ім’ям говорить про те, що система заражена. Щоб очистити iOS від зловредів, видаліть профіль PPAppInstaller.

Якщо вірус з’явився на Айпад в додатку Сафарі в вигляді спливаючих вікон, то позбутися від нього можна скиданням даних сайтів:

 1. Відкрийте настройки.
 2. Перейдіть в розділ «Safari».
 3. Виберіть «Очистити історію і дані з сайтів».

Як видалити інші віруси, якщо антивірусних програм в App Store практично немає, а ті, що є, знаходяться там «для галочки»? Самостійно – ніяк. Будь-вірус для iOS стає знаковою подією, про який моментально дізнаються розробники системи. Уразливість усувається в короткі терміни, і на планшет тут же приходить оновлення із закритою «дірою».

Єдина проблема, з якою розробники не можуть впоратися, – спливаючі вікна в Safari. Але вони використовують cookie браузера, так що ви легко можете від них позбутися, очистивши дані сайтів.

Забезпечення безпеки

Щоб не мучитися питанням, чи є вірус на планшеті, і як від нього позбутися, дотримуйтесь рекомендацій Apple.

 1. Не робіть jailbreak. Злом системи відкриває доступ шкідливому коду.
 2. Не ігноруйте оновлення системи.
 3. Завантажуйте програми тільки з App Store. Вибирайте додатки з високим рейтингом і хорошими відгуками. Незважаючи на всі запобіжні заходи, в App Store все ж потрапляють шкідливі програми, які швидко видаляються.
 4. Не відкривайте підозрілі листи і не підключайте планшет до заражених комп’ютерів.

Не потрібно шукати антивірус для iPad – ефективної програми не існує. Найкращим захистом стане правильна експлуатація та акуратне відношення до сайтів, які ви відвідуєте через мобільний браузер.

Ссылка на основную публикацию