Вінчестер для ноутбука – як не помилитися з вибором

Будь-який знає, що жорсткий диск від стаціонарного комп’ютера не підійде для ноутбука, в першу чергу це пов’язано з відчутною різницею в його розмірах. Ноутбуки вміщають в себе накопичувач з 2.5 “, в той час як ПК мають 3.5” диски. Це перший і найголовніший параметр, який слід брати до уваги.

Однак є й інші моменти, які необхідно враховувати.

особливості вибору

Внутрішній простір для деталей ноутбука дуже обмежене, також в ньому сильно утруднена терморегуляція. Так як жорсткі диски перегріваються не менше, ніж інші складові частини, до їх вибору треба підходити досить грунтовно – необхідно звернути увагу на такі деталі, як:

  • надійність;
  • рівень виробленого шуму;
  • інтенсивність тепловиділення;

Придбання високошвидкісного жорсткого диска для ноутбука пов’язано з деяким ризиком. Дійсно, такі вінчестери мають більшу продуктивність, однак при цьому вони відрізняються високим рівнем шуму і швидким нагрівом.

До вибору жорсткого диска потрібно підходити обережно. Необхідно розуміти, що на вінчестері зберігається вся цінна, в тому числі і особиста інформація та його поломка призведе до повної втрати всіх записаних даних.

Тому краще всього вибрати HDD з об’ємом пам’яті до 1ТБ і зі швидкістю обертання до 5500 об / хв. Але якщо ж хочеться придбати більш продуктивний накопичувач, то для початку рекомендується почистити ноутбук від пилу і бруду, щоб система охолодження працювала без перебоїв.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Якщо ж такий варіант видається не дуже цікавим, то зверніть увагу на SSD або зовнішні носії.

Чим хороші SSD-моделі?

Робота накопичувачів SSD заснована на основі мікросхем. Завдяки цьому вони мають високу продуктивність, безшумні, легкі, ударостійкі і мають компактні розміри. Однак при цьому страждає місткість (об’єм інформації, яку можна записати), обмежені ресурси, та й ціна досить висока.

Тому якщо і вибирати SSD, то виключно для установки системи і програм, так ви підвищите продуктивність свого ПК в рази. У той час як під ігри, музику і фільми краще всього використовувати звичайний жорсткий диск.

Багато ноутбуки оснащуються дисководом, яким майже ніхто не користується. У такому випадку його можна замінити на HDD, а на місце HDD встановити SSD. Як це зробити і чому саме в такому порядку, читайте тут.

Ще одне рішення – зовнішні накопичувачі

Безперечними перевагами зовнішніх накопичувачів є їх невибагливість і скромна ціна. У той же час вони не можуть використовуватися в якості основних жорстких дисків. Їх зазвичай застосовують, щоб додатково збільшити місткість дискового простору.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Сучасні портативні пристрої випускаються з різним об’ємом пам’яті, який сягає 8 ТБ. У більшості випадків цього вистачає для створення власної медіатеки.

За результатами інтернет-опитувань, у виробництві зовнішніх накопичувачів лідирують три компанії: Toshiba, Western Digital і Seagate.

Тому при виборі віддавайте перевагу відомим брендам.

Підведемо підсумки

На мій погляд, найпопулярніше і оптимальне рішення, це придбати SSD-накопичувач, встановити на нього систему і програми. Він забезпечить швидкий і безшумний хід роботи.

При цьому для збереження додаткової різноманітної інформації можна придбати внутрішній або зовнішній HDD, безсумнівним достоїнством якого є також і те, що при мобільному способі життя не обов’язково одночасно тягати з собою і знімний вінчестер, і сам ноутбук. Достатньо лише брати ту річ, яка необхідна.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Таким чином, збільшення обсягу пам’яті ноутбуків – це не проблема для їх власників. У їх розпорядженні досить непоганий вибір з різних HDD-пристроїв, SSD і зовнішніх накопичувачів. Будь-хто може вибрати відповідну модель в залежності від особистих уподобань і умов в кожній конкретній ситуації.

Ссылка на основную публикацию